Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

Vozio sa 4,27 promila alkohola

Autor D.K. i P.B. Izvor Južne vesti | Gadžin Han | Leskovac
arhivska fotografija; foto: wikipedia

LESKOVAC – Leskovački policajci posle potere zaustavili automobil niških registarskih tablica kojim je upravljao Ivan N. (29) iz Gadžinog Hana, kome je alkotestiranjem utvrđeno prisustvo alkohola u krvi od 4,27 promila, navodi se u saopštenju Uprave policije u Leskovcu.

U saopštenju se precizira da je juče oko 15,30 sato na regionalnom putu Leskovac-Pečenjevce patrola saobraćajne policije uočila da vozač putničkog vozila naglo menja pravac kretanja iz leve u desnu traku. Saobraćajni policijaci su uspeli bezbedno da zaustave vozača i nakon alkotestiranja utvrdili da je u stanju potpune alkoholisanosti.

Zakonom o bezbednosti saobraćaja propisano je da vozač ne može imati više od 0,3 promila alkohola u krvi.

Od početka Roštiljijade do 2. septembra saobraćajna policija u Leskovcu obavila je kontrolu 1.435 vozača, među kojima je bilo 14 vozača koji su upravljali pod dejstvom alkohola, a sedam je zadržano u Policijskoj upravi do istrežnjenja. Istovremeno, saobraćajna policija je otkrila i sankcionisala 85 prekršaja.

Pošalji vest na email
Pošalji komentar
Pošalji komentar:

Komentari čitalaca ostavljeni preko naloga na Facebook, Gmail, Twitter ili Yahoo, biće objavljeni odmah.

Svi ostali komentari biće vidljivi čim ih neko od administratora odobri.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.