22:10, 25. 5. 2015.

Konstantin "upisao" treći superligaški trijumf

Nemanja Barać se vratio u tim nakon povrede; foto: Vanja Keser

Drugi put u sezoni niški košarkaši savladali su novosadsku Vojvodinu u hali Čair pošto su slavili u 10. kolu Superlige rezultatom 88:73 (19:18, 35:19, 24:18, 10:18). Sa tri pobede Konstantin je i dalje na sedmoj poziciji.

Konstantin se ponovo vratio na stari kolosek. Agresivnom odbranom, ubitačnom tranzicijom i odličnim šutem za 3 poena savladana je Vojvodina u Čairu.

Obe ekipe od starta su krenule agresivno, sa dosta kontakta. Sudije nisu imale razumevanja za takav pristup, pa je posle dva minuta igre Konstantin „počašćen“ tehničkom (trener Cvetković), a Novak iz Vojvodine namernom ličnom greškom.

Protivnici su se u uvodnim minutima smenjivali u vođstvu. Domaće je predvodio „meč viner“ iz utakmice u Železniku Ostojić, koji je sjajno funkcionisao sa plejmejkerima u igri dva na dva. Kod gostiju najraspoloženiji bio je Jovan Novak.

Usledio je period grešaka oba tima, a dvominutnu pauzu bez poena prekida Despotović trojkom, pa je u 7. minutu utakmice rezultat bio 15:13 za domaće.

Ulaskom Tasića i Gudžića igra Nišlija je dobila na brzini, pa je Stojačić efektnim asistencijama za prethodno pomenute kreirao prednost od 4 poena (19:15). Sa druge strane, Branković je pogodio trojku iz ugla za konačan rezultat prve četvrtine – 19:18.

U drugom kvartalu zaigralo se znatno brže. Kod domaćih su trojke pogodili Despotović i Gudžić, Barać je položio posle prodora, pa je u 12. minutu niški tim vodio (27:22).

Iz minuta u minut Konstantin je "rastao". Odličan protok lopte u napadu doneo je domaćinu nakon trojke Veličkovića prvi put dvocifrenu prednost u 13. minutu – 33:22.

Poenima sa linije slobodnih bacanja Novosađani su se vratili na jednocifreni deficit, ali je Gudžić trojkom i atraktivnim zakucavanjem odveo Konstantin na +12 (40:38).

Odgovor gostiju bila je serija 7:0 u režiji Jeremića i Novaka, ali je šut za tri Konstantina odlično funkcionisao. Veličković je prekinuo seriju gostiju pogotkom van linije 6.75, a zatim au Despotović i Ostojić poentirali iz reketa. Na tri minuta do odlaska na veliki odmor ekipa Marka Cvetkovića vodila je 47:35.

Po starom dobrom receptu Nišlije su "mlele" protivnika – agresivna odbrana, kontrola skoka i ubitačna kontra čuvali su dvocifrenu prednost, a da nije bilo dekoncentracije na liniji bacanja prednost bi bila još ubedljivija. Novom trojkom Petar Despotović uz zvuk sirene postavlio je konačan rezultat prvog poluvremena – 54:37.

Podjednako dobro Konstantin je igrao i na otvaranju drugog poluvremena. Agilnost u odbrani nije jenjavala, ni kreativnost u napadu, pa je u 23. minutu nakon pogotka Gudžića sa distance domaći tim vodio 61:42.

Sredinom treće četvrtine došlo je do opuštanja u redovima domaćina. U napadu se i dalje igralo tečno, ali bez realizacije, dok je odbrana znatno popustila. Seriju gostiju od 5:0 Cvetković je isekao tajm-autom, koji je urodio plodom.

Tasić je pogodio za dva, Radonjić na drugoj strani uzvratio trojkom, da bi u narednom napadu Stojačić atraktivnim zakucavanjem u lice protivniku zagrejao dlanove malobrojne publike u Čairu.

Kontrolu defanzivnog i ofanzivnog skoka uspostavio je Nemanja Barać, posle čijih bacanja je u 27. minutu bilo 69:50 za Nišlije.

Do kraja perioda ubitačnim kontranapadima Konstantin je dodatno povisio prednost, koja je pred poslednjih 10 minuta iznosila +23 – 78:55.

Tri i po minuta u poslednjoj četvrtini Konstantin je čekao na postignut koš. Primetno je bilo da su niški košarkaši malo „spustili loptu“, pa je to Voša kaznila serijom 8:2 za 80:63 u 35. minutu.

Potpuno je izabranicima Marka Cvetkovića stao šut, dvojka Gorana Ostojića je sve što su Nišlije dale za 7 minuta, ali su granitnom odbranom sigurno čuvale stečenu prednost.

Na kraju, 88:73 za Konstantin i treća pobeda u superligaškom društvu.

KONSTANTIN - VOJVODINA 88:73 (19:18, 35:19, 24:18, 10:18)

KONSTANTIN: Veličković 12, Despotović 13 (11 sk), Đorđević 8, Barać 7, Vitković, Stojačić 2 (5 as), Ostojić 16, Tasić 14 (9 sk), Savić, Mladenović, Vučićević, Gudžić 16.

VOJVODINA: Jovišić 11, Novak 12 (7 sk, 5 as), Vrbaški, Čampara 12, Popović 2, Matić 5, Šešlija 6, Bursać, Branković 5, Radonjić 6, Jeremić 10, Grubor 4.