15:52, 28. 9. 2016.

Nišlija najbolji džudista Srbije do 23 godine

Autor:Aleksandar NikolićIzvor:Južne vesti
Tri zlata za Kinezis, bez najsjajnijeg odličja za Niš; foto: Wikimedia/Sport the library

Na Prvenstvu Srbije za mlađe seniore do 23 godine takmičari niških klubova Kinezis i Niš osvojili su ukupno 8 medalja, a član Kinezisa Milan Mihailović proglašen je najboljim na čitavom turniru.

Bilans Kinezisa na ovom takmičenju je 3 zlata, 1 srebro i 1 bronza. Dve zlatne medalje osvojene u ženskoj konukurenciji - Tijana Stanković u kategoriji do 78 kg i Sara Božić do 57 kg, dok je Milan Mihailović dominantim izdanjima u svim mečevima pokupio i laskavo priznanje najboljeg borca među muškarcima.

Filip Mosić osvojio je srebro u kategoriji do 73 kg, dok je Slavoljub Dimkić do 60 kg morao da se zadovolji bronzom.

Prezadovoljni smo ostvarenim rezultatima koje u ovoj kategoriji beležimo u kontinuitetu. Možda smo malo i premašili očekivanja, tri prva mesta su sjajan rezultat za klubove južno od Beograda, jer Beograđani i Novosađani uvek uzimaju najsjajnija odličja. Možda je neka medalja mogla da bude za nijansu sjajnija, ali smo i ovim prezadovoljniji - kaže trener Kinezisa Nemanja Stanković.

Takmičari Niša nisu uspeli da dođu do najvišeg mesta na pobedničkom postolju. Oni su osvojili 3 medalje - Sanja Petrović (do 63 kg) i Stefan Mirković (do 73 kg) osvojili su srebrne, a Aleksandra Momčilović (do 57 kg) bronzanu.

Učinak naših takmičara je stoprocentan, očekivali smo tri medalje, koliko smo ih i osvojili. Branilac zlatne medalje sa prošlogodišnjeg prvenstva Stefan Mirković ovog puta je osvojio 3. mesto. I pored toga, mi smo veoma zadovoljni - kaže predsednik Niša Dragan Spasić.

Jedini takmičar Niša koji je ostao bez medalje je Marko Stefanović.