19:31, 29. 4. 2015.

Pobeda Radničkog u gostima posle godinu i po

Radnički polako beži iz "opasne zone"; foto: Vanja Keser

U 25. kolu Superlige niški tim je zabeležio sedmu pobedu pošto je savladao Radnički iz Kragujevca rezultatom 2:1 (0:0). Nišlije su 5 kola pre kraja van "opasne zone".

Prvi put ove sezone "Real sa Nišave" je zabeležio dve pobede zaredom, a prvi put posle 2. novembra 2013. godine slavio je na gostujućem terenu u Superligi.

Niški tim je poveo u 52. minutu autogolom Vladimira Bubanje koji je nakon kornera gostiju ubacio loptu u svoju mrežu.

Ekipa sa Čaira je udvostručila na 2:0 u 73. minutu pogotkom Pavla Popare, nakon asistencije Petra Đuričkovića.

Jedini gol za kragujevački Radnički dao je Goljović u 89. minutu koji je nakon odbrane Milana Borjana ubacio loptu u gol gostiju.

Radnički iz Niša posle 25. kola ima 29 bodova i nalazi se na 10. poziciji, pre završetka meča između Borca i Spartaka.

U narednom kolu, već u nedelju 3. maja, Nišlije dočekuju četvrtoplasirani Novi Pazar.