21:05, 23. 2. 2015.

Poraz Železničara od Metaloplastike u borbi za plej-of

Autor:Ljubica StojanovićIzvor:Južne vesti
Mnogo grešaka u redovima Železničara: Nikola Damnjanović; foto: Vanja Keser

Porazom od Metaloplastike rezultatom 29:26 (16:12) rukometaši niškog kluba "pali" su na peto mesto četiri kola pre kraja regularnog dela takmičenja. Samo prve četiri pozicije vode u razigravanje za titulu.

Niški igrači nisu uspeli ni u drugom meču u 2015. godini da zabeleže pobedu. U 10 minutu bilo je 6:4 za Metaloplastiku, ali je "Želja" preko Stefanovića, Pavlova (3 gola) i Damnjanovića uspeo da preokrene i povede sa 9:6 u 15. minutu.

Poslednji gol u prvom poluvremenu niški igrači postigli su u 23. minutu i onda su dopustili sebi luksuz da greše u dodavanju, ali i organizaciji igre.

Metaloplastika je iskoristila da ponovo povede i na odmor ode sa prednošću od 16:12.

Nisu gosti dopustili Železničaru da se približi na manje od 3 gola zaostatka, ali i to je bilo samo jednom i to u 36. minutu (20:17). Niški rukometaši nisu koristili dobru partiju golmana Dejana Zlatanovića koji je imao 18 odbrana.

Greške su se ređale, nije bilo dogovora na terenu, ali ni pravih saveta sa klupe i Metalopalstika je mirno ušla u završnicu. Na kraju, Šapčani su odneli dva boda iz Niša.

Posle 14. kola Železničar je na petoj poziciji koje na kraju regularnog dela ne donosi plej-of.

U narednom kolu Nišlije gostuju Rudaru.

ŽELEZNIČAR-METALOPLASTIKA  26:29 (12:16)

Hala Čair

Sudije: Ivan Mošorinski i Aleksandar Pandžić (Novi Sad)

Sedmerci: Železničar 2(1), Metaloplastika 3(3)

Isključenja: Železničar 14, Metaloplastika 6 minuta

Crveni karton: Davor Basarić (Železničar) u 59. minutu

ŽELEZNIČAR: Jelovac, Stojanović, Zlatanović (18 odbrana), Porobić 2, Pavlović, B. Stefanović 3, Dušan Basarić, Denić 1, Pernar, S. Stefanović, Mađar, Damnjanović 4, Pavlov 8(1), Petković 3, Davor Basarić 5, Mitić.

METALOPLASTIKA: Vladisavljević, Arsić (15 odbrana, 1 sedmerac), Dragićević 6, Milovanović, Stevanović 4, Grujičić 7(3), Palević, Delibašić 1, Ostojić, Obradović 2, Marković 5, Mitrović 3, Marinović, Jevtić, Bojanić, Petrović 1.