22:07, 16. 9. 2016.

Radnički i Napredak podelili bodove

Radnicki---Napredak---Vanja-Keser
Remi ravnopravan ishod; foto: Vanja Keser

U borbenoj i izjednačenoj utakmici pred solidno popunjenim tribinama Čaira fudbaleri niškog Radničkog i kruševačkog Napretka odigrali su nerešeno - 1:1 (1:0).

Gol za domaće postigao je Lazar Arsić iz slobodnog udarca u 44. minutu, a jedini strelac za Kruševljane bio je Bratislav Punoševac u 85.

Bomba Arsića obeležila prvo poluvreme

Gosti iz Kruševca bili su bolji rival u prvih 45 minuta na Čairu. Atipična formacija Napretka (3-4-3) i visok presing usporili su protok lopte i organizaciju igre niškog tima.

Prvu veliku priliku na meču imali su gosti. U 17. minutu posle dobrog pasa Markoskog i neuspele ofsajd zamke fudbalera Radničkog napadač Napretka Gobeljić našao se “1 na 1” sa golmanom Bajićem, oklevao je malo više, čuvar mreže Nišlija mu je skratio ugao i sprečio vođstvo gostiju.

Samo 4 minuta kasnije novo uzbuđenje u šesnaestercu niškog tima. Na asistenciju Petrovića, Gobeljić je preskočio loptu, koja je došla do Uroševića, ali je on sa nekih 11, 12 metara traljavo šutirao.

Nedostajalo je kreativnosti u igri Radničkog, pre svega u veznom redu, a napadi protivnika bili su dosta smisleniji. U 37. minutu posle centaršuta Petrovića iz slobodnog udarca, najviši u skoku bio je Ndiaje, čiji je udarac glavom završio tik pored stative.

Radnicki-Napredak---Vanja-Keser Trenutak u kome je Radnički postigao vodeći gol; foto: Vanja Keser

Nišlije su povele iz prve gol-šanse u 44. minutu. Nakon faula nad Arsićem na 20 metara od gola, isti igrač je uzeo loptu i sjajnim udarcem je smestio u gornji levi ugao gola Napretka, ona se odbila prvo od prečke, pa od leđa golmana Petrovića i na kraju ušla u mrežu - 1:0.

Napredak u finišu do boda

U prvih 15 minuta u drugom delu igre izostala su uzbuđenja na Čairu, da bi u 62. minutu defanzivac gostiju Miloš Simonović sa tridesetak metara uputio jak, ali zamalo neprecizan šut.

Ulaskom Dušana Živkovića umesto napadača Pavkova, napad Radničkog dobio je na brzini što je otvorilo mogućnost za brze kontre. Živković i Mrkić su u takvim situacijama za kratko vreme 2 puta zapretili, ali bez realizacije.

Radnicki-Napredak-2---Vanja-Keser "Čarapani" demonstirali moderan fudbal; foto: Vanja Keser

Odbrana domaćih je najveći deo drugog poluvremena odlično stajala i lako izlazila na kraj sa napadima protivnika, ali je 5 minuta pre kraja kapitulirala. Kao i u prvom poluvremenu, kada je Radnički poveo u trenucima terenske inicijative Napretka, preslikana situacija bila je i u drugom delu, samo su akteri zamenili uloge.

Urošević je prošao Petrovića po levoj strani, centaršutem pronašao Vukanovića, koji je glavom nesebično dodao Punoševcu, kome nije bilo teško da sa 5 metara savlada Bajića - 1:1.

Mogli su u poslednjim minutima meča i Napredak i Radnički do pobede, ali Mrkić i Popara sa jedne i Urošević sa druge strane nisu bili precizni.

U narednom kolu Radnički će na Čairu u “derbiju juga” dočekati Radnik iz Surdulice.

RADNIČKI - NAPREDAK 1:1 (1:0)

Stadion: Čair, Niš

Sudija: Robert Kiš Čepegi (Novi Sad)

Žuti kartoni: Popara, Petrović, Aleksa Jovanović (Radnički), Leković (Napredak)

Crveni karton: Leković (Napredak)

Radnički: Vladimir Bajić, Miloš Petrović, Miloš Radivojević, Radoš Bulatović, Miloš Stanojević, Nikola Stanković, Lazar Arsić (od 85. Aleksa Jovanović), Miloš Živković (od 31. Pavle Popara), Milan Pavkov (od 57. Dušan Živković), Marko Mrkić, Aleksandar Jovanović

Napredak: Nikola Petrović, Ibrahima Ndiaje, Josip Projić (od 62. Bratislav Punoševac), Miloš Simonović, Bojan Miladinović, Nikola Leković, Nenad Šljivić, Branimir Petrović (od 55. Aleksa Vukanović), Marko Gobeljić, Jovan Markoski (od 74. Bojan Beljić), Slobodan Urošević