19:11, 10. 9. 2011.

Radnički pobedio Sinđelić sa 4:2

Radnicki

Fudbaleri Radničkog savladali su gradskog rivala Sinđelić rezultatom 4:2 (2:2) u petom kolu Prve lige. Radnički sa 11 bodova prvi na tabeli.

Sinđelić: Jović Marko, Stanković Milan (Stojković Goran), Marković Milan, Marinković Milan, Stefanović Dejan, Ristić Dejan (Kostić Marko), Đorđević Predrag, Kolarević Dušan, Aleksić Marko, Stefanović Stevan (Stanković Miloš), Jovanović Milan.

Radnički: Vasković Zoran, Stamenković Predrag, Dojkić Bojan, Milekić Boris, Mladenović Dušan (Stošković Nemanja), Simov Aleksandar, Radosavljević Duško (Petrović Miloš), Milenković Ivan, Jovanović Aleksandar, Mančić Marko, Pejčić Ivan (Paunović Čedomir).

Stadion: Stadion Mašinca; sudija: Dejan Santrač, žuti kartoni: Milan Marinković i Marko Kostić (Sinđelić), Predrag Stamenković i Miloš Petrović (Radnički).

Golovi: 0:1 Boris Milekić (13. minut), 1:1 Stevan Stefanović (27. minut), 1:2 Ivan Milenković (32. minut), 2:2 Stevan Stefanović (38. minut), 2:3 Ivan Pejčić (59. minut), 2:4 Ivan Milenković (88. minut)

Radnički je najbolji u gradu, a to je pokazao u direktnom susretu sa gradskim rivalom Sinđelićem. Utakmicu je prtilo preko 4.000 navijača na Delijskom Visu koji su uživali u dobroj utakmici i puno golova. Radnički je poveo u 13. minutu golom Milekića posle dodavanja Ivana Milenkovića. Imali su šanse nakon toga i Pejčić i Milenković za Radnički, ali ih nisu iskoristili. Na asistenciju debitanta u timu SInđelića Milana Jovanovića, gol je postigao Stevan Stefanović i time izjednačio rezultat u 27. minutu. Pet minuta kasnije Ivan Milenković opet dovodi goste u vođstvo, ali svojimn drugim golom Stevanović koristi grešku u odbrani Radničkog. I u drugom poluvremenu su se ređale šanse, a u 59. je svoju iskoristio Ivan Pejčić na dodavanje mladog Stoškovića. Konačan rezultat svojim drugim golom postavio je Ivan Milenković iz daljine nakon gužve u šesnaestercu SInđelića.

- Posle utakmice je lako biti pametan. Izuzetno cenimo ekipu SInđelića, ali su oni pokazali da su samo u rezultatskoj, a ne i u igračkoj krizi. Čestitao bih svojim igračima koji su odigrali izuzetno dobro. Viši nivo koncentracije je bio na našoj strani. Dva puta smo dozvoljavali da se rival vrati u igru, ali i to je fudbal. Naši navijači mogu da budu zadovoljni što je u ovoj fudbalskoj krizi prikazana dobra utakmica sa šest golova - rekao je Zvonko Đorđević, trener Radničkog.

Radnički je posle ovog meča prvi na tabeli sa 11 bodova, a može mu se na toj poziciji pridružiti Banat ako u nedelju, 11. septembra pobedi Mladost iz Lučana.

Ekipa Sinđelića zabeležila je i četvrti poraz za redom i sa 3 boda se nalazi na poslednjem mestu tabele. Trener Saša Mrkić je istakao da je Sinđelić bio oštećen u niškom derbiju pošto je sudija poništio gol Sinđelića u 2. minutu meča zbog ofsajda.

- Drastično smo ošetećeni. Postigli smo čist gol, ofsajda nije bilo, odgovorno tvrdim. Ja ovako ne mogu da vodim ekipu. Apelujem da se zaštiti fudbal. Čestitam ekipi Radničkog na nezasluženoj pobedi. Bili smo oštećeni. Radnički nije bio bolji od nas. Želim da Radničkom puno sreće i da ode u Superligu, ali ne na ovakav način - rekao je posle meča Saša Mrkić.

U narednom kolu Sinđelić će gostovati Mladom radniku, dok će Radnički ugostiti Teleoptik.