Radnički uz preokret do pobede protiv Čukaričkog

Autor:B. G.Izvor:Južne vesti
Radnički fudbal
Pobeda na početku sezone; Foto: Arhivska fotografija, Vanja Keser

U poslednjih 15 minuta utakmice fudbaleri niškog Radničkog su sa dva postignuta gola preokrenuli rezultat i u derbiju prvog kola Superlige na Čairu savladali beogradski Čukarički sa 2:1.

Nišlijama, koje su od 42. minuta gubile sa 0:1 golom Tomića, bilo je dovoljno 10 minuta da sustignu i prestignu goste iz Beograda.

Koristeći brojčanu prednost na terenu nakon što je u 68. minutu zbog grubog starta isključen Regan, fudbaleri Radničkog su preko Mrkića u 75. i Saše Stojanovića u 85. minutu došli do 2:1

Tokom većeg dela meča Radnički je bolje igrao. Uz terensku inicijativu, imao je i mnogo više prilika za gol, pa je samo sreća spasila goste od ubedljivijeg poraza.

Ova pobeda je Radničkom trenutno donela 2. mesto na tabeli Superlige.

Video-izveštaj

Svi koji su propustili sinoćnu utakmicu, mogu u nastavku teksta pogledati najzanimljivije trenutke iz susreta Radničkog i Čukaričkog.