10:33, 15. 12. 2014.

VK Nais remizirao sa Banjicom

CSC-8919.JPG
Ekipu Naisa očekuje pauza, pa duel sa ŽAK-om; foto: Vanja Keser

Golom Matije Miloševića u poslednjim sekundama ekipa Vaterpolo kluba iz Niša odigrala je nerešeno sa Banjicom na čairskom bazenu. Rezultat meča je 7:7 (0:1, 3:3, 1:2, 3:1).

U trećem kolu Prve A lige niški vaterpolisti zabeležili su prvi remi u sezoni pogotkom nakon kontre u poslednjim sekundama meča.

Banjica je većim delom meča imala prednost, a povela je golom Bakića koji je postigao jedini gol u prvoj četvrtini.

Druga četvrtina počela je pogotkom Radulovića za 2:0, a prvi gol za Nišlije delo je Uroša Vasića. Banjica je preko Bakića i Jankovića povela sa 4:1. Živić i Kostić su zatim postigli golove za Nais i nakon prvog poluvremena bilo je 4:3 za Beograđane.

Ponovo je četvrtinu pogotkom "otvorila" Banjica koja je uvećala prednost na 5:3 preko Bakića koji je bio siguran iz peterca. Popović je jedini "upisao" pogodak za Nais u trećoj deonici, dok je Banjica još jednim golom vodila 6:4 nakon tri četvrtine.

Peti gol za tim sa Čaira postigao je Vasić, ali odmah nakon toga je Lukić zatresao mrežu golmana Naisa Igora Lazića za 7:5 u korist Beograđana.

Bilo je uzbudljivo i u bazenu i oko njega jer je sredinom poslednje četvrtine trener Banjice dobio crveni karton i morao da napusti klupu.

Nišlije su u finišu serijom od 2:0 došle do remija, šesti pogodak postigao je Šilj, a bod je doneo Milošević.

Nakon tri kola Nais ima 4 boda i nalazi se na šestom mestu.

U narednom kolu Nais će ugostiti ŽAK iz Kikinde, a taj meč na programu je 27. decembra.

NAIS - BANjICA 7:7 (0:1, 3:3, 1:2, 3:1)

Bazen Čair, Niš

Peterci: Nais 1 (0), Banjica 2 (2)

Igrač više: Nais 15 (3), Banjica 13 (3)

Dva igača više: Nais -, Banjica 1 (0)

Sudije: Vuk Milović/Lazar Anđelić

NAIS: Igor Lazić 12 odbrana, Bogan Kostić 1, Marko Pavičić, Miljan Milić, Predrag Nosović, Matija Milošević 1, Tihomir Živić 1, Matija Đurđević, Alen Omerović, Nemanja Šilj 1, Uroš Vasić 2, Dragan Milošević, Dejan Ilić, Miloš Popović 1;

BANjICA: Vasilije Stamenić 10 odbrana, Petar Kasum, Filip Janković 1, Nemanja Bakić 3, Nikola Radulović 1, Vuk Jelača, Nikola Lukić 1, Aleksandar Andrejević, Nikola Japundžić, Dušan Panajotović 1, Nikola Radonjić, Petar Velkić, Lazar Brakočević, David Jovanović.