20:20, 19. 3. 2014.

Železničar do boda u poslednjoj sekundi

Autor:Ljubica StojanovićIzvor:Južne vesti

Iako su vodili 59 minuta, rukometaši Železničara iz Niša tek su golom Darka Đukića iz sedmerca uspeli da obezbede bod (23:23) u meču sa Metaloplastikom u hali Čair. Nedostaje im bod za plej-of.

Rukometaši Železničara propustili su šansu da obezbede mesto koje će ih odvesti u plej-of Superlige. Domaći igrači su vodili do poslednjeg minuta, ali je Metaloplastika uspela da izjednači i prvi put povede na utakmici pola minuta do kraja (22:23).

Železničar je u narednom napadu izgubio loptu, ali je usledio tajm-aut Šapčana. Niški igrači su došli do lopte i izvukli sedmerac koji je realizovao Darko Đukić i tako doneo bod svojoj ekipi.

Niški igrači poveli su sa 4:0 u 10. minutu. Nakon tajm-auta Metaloplastika je stigla do gola, ali je preko Bećirovića Železničar poveo sa 5:1 (14. minut). Da neće ići lako domaćima, Metaloplastika je pokazala serijom od 3:0 (5:4 u 17. minutu).

Prvi put izjednačnje je viđeno u 24. minutu (7:7), ali su tada niški igrači zaigrali čvršće i, uz dobre odbrane Zlatanovića, došli do vođstva od 11:7. Na kraju poluvremena "Želja" je vodio sa 12:9.

U prvom delu drugog poluvremena Železničar je održavao prednost, ali je onda previše opušteno ušao u poslednjih 10 minuta. Niški igrači su vodili sa 21:17 u 51. minutu, ali nisu imali rešenje za odbranu gostiju koji su u 56. minutu došli na gol zaostatka (21:20).

Usledio je gol Andrije Mađara, ali i dva pogotka Metaloplastike i na kraju 23:23 i podela bodova.

tabela zelja Železničaru nedostaje bod do plej-ofa

Da bi obezbedio plasman u plej-of "Želja" mora da u poslednje dve utakmice osvoji makar bod.

U narednom kolu Železničar gostuje Spartaku u Subotici.

Ta utakmica je na programu u subotu, 22. marta od 19:30h.

Ostavka predsednika Železničara

Predsednik Upravnog odbora Rukometnog kluba Železničar Igor Novaković je na svom Tviter nalogu pre utakmice napisao da podnosi neopozivu ostavku u Železničaru, što je nakon utakmice i potvrdio.

Novaković je ranije, tokom ove sezone već podnosio ostavku, ali mu Skupština kluba nije usvojila.

Da li će ostavka biti usvojena, ostaje da se vidi.

ŽELEZNIČAR - METALOPLASTIKA 23:23 (12:9)

ŽELEZNIČAR: Stojanović, Zlatanović 15 odbrana, Živković 4, Mitić, Denić 1, Veljković, Mađar 5, Tašković, Prokić, Basarić 4, Pavlović, M. Stojanović, Đukić 7 (4 sedmerca), Bećirović 1, Stefanović 1, Pernar.

Sedmerci: 4/5
Isključenja: 4 minuta

METALOPLASTIKA: Vladisavljević, Arsić 16 (1) odbrana, Holpert 4, Aleksić, Stevanović, Palević, Kankaraš, Medurić 3, Obradović, Grujičić 3, Jezdimirović, Mitrović 2, Prodanović 2, Bojanić, Milosavljević 6, Dragaš 3.