20:09, 25. 10. 2015.

Železničar ostao na začelju tabele

Rukometaši Železničara nisu često uspevali da prođu kroz odbranu Metaloplastike; foto: Vanja Keser

Rukometaši niškog Železničara pretrpeli su peti poraz u sezoni pošto su izgubili od Metaloplastike rezultatom 18:13 (9:5) u 6. kolu Superlige. Sa jednim bodom Nišlije su na poslednjem mestu na tabeli.

"Želja" nije uspeo da iznenadi uvek neugodnu Metaloplastiku koja je povela sa 3:0 u 11. minutu meča. Niški tim je prvi gol postigao u 12. minutu nakon kontre i pogotka Milana Porobića. Grešili su niški rukometaši, pogađali stative i pucali pored gola, ali su u odbrani odigrali čvrsto i nisu dozvoljavali šabačkim igračima da se razigraju.

Nakon 20 minuta viđeno je samo 9 golova na obe strane, a situacija se nije mnogo promenila ni na poluvremenu - 9:5 za Metaloplastiku koja je sve vreme vodila.

zelja Jaka odbrana, slav napad; foto: Vanja Keser

Železničar je bolje odigrao u drugom poluvremenu, ali je prvi pogodak upisao tek u 37. minutu za 6:12.

Golman niške ekipe Dimitrije Stoiljković je nastavio sa dobrim odbranama (11 ukupno), a delovalo je da će "Želja" uspeti da stigne goste u 47. minutu kada je serijom 4:0 došao do zaostatka od 3 gola (10:13).

Istom serijom je uzvratila i Metaloplastika koja je u 54. minutu povela sa 16:10, a na kraju privela utakmicu u svoju korist.

Čestitam ekipi Metaloplastike na zasluženoj pobedi. Mi smo ovoga puta uspeli da se dogovorimo kako da igramo odbranu, ali smo izgleda prema prikazanom rezultatu i broju datih golova kiksirali u napadu. Oba naša srednja beka nisu imala ideje, a Mihajlo Mitić je igrao ispod svojih mogućnosti i onoga što smo se dogovorili. A ni ostali se nisu baš proslavili - kazao je nakon meča Nebojša Bokić, trener Železničara.

Nakon šestog kola Železničar ima samo bod i nalazi se na poslednjem mestu, a u narednom kolu gostuje Moravi.

ŽELEZNIČAR - METALOPLASTIKA 13:18 (5:9)

Niš, hala Čair

Sudije: Branka Marić (Pančevo) i Zorica Mašić (Zrenjanin)

Sedmerci: Železničar 1 (1), Metaloplastika 1 (1)

Isključenja: Železničar 12, Metaloplastika 2 minuta

ŽELEZNIČAR: Stoiljković (11 odbrana), Lazić, Stanojić, Porobić 2, Cvetković, Milutinović, Petrović 1, Pernar 3, Podvinski, Virijević, Mađar 3, Pavlović 2 (1), Stefanović, Milenković, Basarić, Mitić 2.

METALOPLASTIKA: Arsić (9 odbrana), Maksimović, Milovanović 3, Dakić, Stevanović, Došen, Marinović 3, Marković 1, Jezdimirović 3, Mitrović, Dragićević 4 (1), Jevtić, Ivanović, Bojanić, Petrović 3, Ostojić 1.