Voda u Nišu ispravna, snabdevanje uredno

autor: Lj.U.
Nis izvoriste Studena pokrivanje
Jedno od vrela na izvorištu "Studena" na Suvoj Planini

Građani Niša ne treba da brinu – voda za piće je dobrog  kvaliteta i u ovom trenutku ima je dovoljno, rečeno je na konferenciji za novinare u niškom vodovodu.

Radica Nikolić ,republički sanitarni inspektor, potvrdila je da sve analaze govore da je voda i hemijski i bakteriološki ispravna i da odgovara Pravilniku o kvalitetu vode za piće.

Ona je dodala da se zbog vanrednih okolnosti radi veći broj analiza nego što to nalaze zakon.

– Građani pitaju da li ima potrebe da se voda prokuvava pre upotrebe. Ne, nijedan nalaz nije bio bakteriološki neispravan i apsolutno nema razloga da se voda prokuvava – kaže Radica Nikolić.

Direktor JKP „Naisus“, Aleksandar Mitić, kaže da za sada nerma restrikcija u snabdevanju iako izvorište Studena radi samo sa trećinom kapaciteta.

Ako se loši hidrometeorološki uslovi nastave, manje problerme mogu da imaju samo pojedini delovi Niške Banje, Prva Kutina i viši delovi Suvog Dola, kažu u vodovodu.

Inaće, u toku prethodne noći, ojačavanjem bedema u poptunosti je saniran Suvodolski potok i tako sprečeno zagađenje izvorišta Medijana.

http://www.infobiro.info/player/dshPlayer.swf
Zoran Milošević, direktor Instituta za javno zdravlje. Aleksandar Mitic, direktor JKP Naissus.
Autor:
Lj.U.
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.