Jedino Prokuplje, Trgovište i Surdulica za Tadića

autor: Redakcija
tadic i nikolic rezultati1
Nikolić I Tadić; foto: seebiz.eu

Predsednički kandidat DS Boris Tadić je jedino u ove tri opštine na jugu Srbije, prema nezvaničnim rezultatima, odneo pobedu, a u pojedinim mestima Nikolić je imao i trideset odsto više glasova.

Prema podacima iz Srpske napredne stranke na 85 odsto obrađenih glasova u Nišu je Tomislav Nikolić osvojio 59,5 odsto glasova, dok je kandidat Demokratske stranke dobio 40,5.

U Leskovcu je takođe veće poverenje građana dobio kandidat SNS. Takva je situacija i u čitavom Pčinjskom okrugu gde je imao oko 16 procenata više glasova nego predsednički kandidat DS, što je jedna od najubedljivijih pobeda Tomislava Nikolića u svih 24 okruga u Srbiji.

Najveća razlika bila je opštinama Svrljig, Babušnica i Crna Trava. U Svrljigu je Nikolić osvojio 62,25 odsto glasova, naspram Tadićevih 35, 01. U Babušnici je razlika bila slična dok je ubedljiva pobeda Nikolića zabeležena u Crnoj Travi. On je u ovoj opštini Jablaničkog okruga dobio 68,16 odsto glasova, dok je Tadiću pripalo 31,01.

Najmanja izlaznost zabeležena je u Medveđi, samo 29,87 odsto. Takođe, prema zvaničnim podacima Republičkog zavoda za statistiku u selu Kapit u ovoj opštini niko nije glasao za kandidata SNS-a, dok je Tadić imao 13 glasova.

U Pirotu je izlaznost bila 48,39 odsto. Nikolić je osvojio 54,06 odsto glasova, a kandidat DS 42,99. Slično je bilo i u Blacu, s tim što je izlaznost bila veća za 10 odsto.

U Prokuplju je Tadić bio bolji za manje od jednog procenta, dok je u Trgovištu osvojio 53,26, a u Surdulici 50,29 odsto glasova.

Prema podacima iz Republičke izborne komisije zvanični rezultati predsedničkih izbora biće poznati  u četvrtak.

Autor:
Redakcija
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

17
  1. Opet su prokupcani pogresili, i to ce ih kostati. Nebih da vredjam, ali Prokuplje u kos sa Trgovistem i Surdulicom u isti kos…???????????? Pa znaci stvarno smo za generalnu analizu mozga. Ajde Miki u penziju, caoooo.

  2. Prokuplje mora da se probudi sto pre inace ima da nestanemo kao sneg u prolece.Prokuplju treba covek koji ce raditi za svoj grad za svoju opstinu.A ne za stranku svoju ili interese svoje.Kao prvo bela kuga mora da se smanji sto pre mladi moraju da ostanu ovde to znaci sve uciniti za sto bolji razvoj.Grad mora da lici na moderno drustvo ali da se postuju srpski obicaji.

  3. Interesuje me kako je u Vranju prosao Tadic? Sto se tice Surdulice, tu je u redu. Ali ne znam sta se desava sa ljudima u Prokuolju i Trgovistu.

  4. Bravo za Prokuplje, Trgovište i Surdulicu !
    Razocarala su me dva najveca grada na jugu Srbije, Nis i Leskovac!Najvise zbog neizlaska na izbore.
    Sramota.
    PS: Nisam clan partija!

    • Nismo samo mi Leskovcani i Nislije razocarali, vec i Cacani,Kraljevcani… ma gotovo cela centralna Srbija.
      U pravu su Vojvodjani, dokle vise da nas trpe, dokle ?!

  5. Kada bi se u Leskovcu i okolini objedinili svi glasovi romske zajednice,dati iz dubokih patriotskih osecanja lisenih bilo kakvog monetarnog upliva,ona bi imala ubedljivu vecinu, te bi kao takva mogla komotno formirati gradsku vlast.Sevale bi trube danima.

  6. Niste baš informisani mnogo. U Dimitrovgradu Boris Tadić ima 58% a diplomirani master oko 41%

  7. DS je u Prokuplju puko! I pitamo se zašto ? Zato što nas je prodao SPS i Dačićevi puleni. Isto važi i za Novu Srbiju! Glasali za Nikolića, a zaboravili na to da je Djindjić iz Prokuplja! Sram vas bilo.

    • Lupetas ko otvoren prozor. to sto je Djindjic iz naseg kraja istovremeno i znaci da se kompletna vlast odrekla njega i njegovih ideja i daleko skrenula sa njegovog puta. Tako da nema nikakve veze sa sps-om i bilo cime drugim.Sve je direktno vezano za nerad i lopovluk i osionost i arogantnost i jos mnogo toga sto se desavalo u proteklih mnogo godina koliko ste vec na vlasti.i na kraju normalno da se izbori sprovodse i zbog toga da se nesto promeni, gore nemoze biti.

    • DS, odnosno Boris Tadic je u Prokuplju pobedio, na svim nivoima 6. maja, i u drugom krugu predsednickih izbora. Toliko o pucanju…

  8. Prokuplje,Surdulica i Trgoviste shvatili za koga treba glasati,bravo za njih!
    Sta reci za Nis? Pa Nis je pun onih s Kosova (jadni i bedni pokupovali stanove i lokale ),mozda im Toma omoguci da se vrate na Kosovo,dobiju još po neki stan od drzave,a onda ga prodaju ,lepo zaradjen novac!Bruka i sramota da nas neobrazovan covek predstavlja!

    • Ista situacija i u leskovcu.Gde god prodjes cujes kvazi crnogorski jezik sa Kosova!Nemam nista protic kosovara ali iznakupovali su stanove voze skupa kola, a glasaju za radikale,SNS,DSS…
      Okupirali su nas!

    • Ма како да не!!!!!?????? Колико сам чуо у Нишу је толика запосленост, да су почели аутобусима да довозе Бугаре из Софије да раде у Нишким фирмама!!!!!! За Прокупље, Блаце и Куршумлију, неће да причам!!!! Колико у тим местима има посла, много!!!!

  9. Znaci narod je glasao i pokazao ko treba da vlada i vladace i te kako, bravo za Tomu, a zutaci puli ste ko zvecke hehehe, aj setnja bre, dojadili ste ovom narodu znaci unistili ste nas zamalo, hvalim te Boze konacno da dodje pravi covek na vlast

  10. Sramota me sto sam iz prokuplja ljudi u ovom gradu je tolika beda da je to neverovatno a glasali zute kupili glasace flasama zejtina,secera i sa po 1500din glas…..

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.