Radnički desetkovan za meč sa Smederevom

pejcic i djordjevic radnicki
Bratislav Pejčić i Bojan Đorđević spremni za Smederevo; foto: Marko Pekić

Bez četvorice prvotimaca fudbaleri Radničkog gostuju Smederevu u subotu, 30. marta od 14:30h u 20. kolu Superlige. 

Posle sjajnog starta u prolećnom delu i remijem sa Novim Pazarom i pobeda nad Hajdukom, kragujevačkim Radničkim i Crvenom zvezdom, usledila je pauza u Superligi koju su niški fudbaleri iskoristili za što bolju pripremu u nastavku sezone.

– Iskoristili smo pauzu da se dobro spremimo. Prva utakmica u nizu nam je sa Smederevom, a ozbiljno pristupamo jer znamo kvalitete protivnika. Imaju iskusan sastav i idemo da ostvarimo pobedu – rekao je Nenad Stamenković, pomoćni trener Radničkog.

Pozicijama na tabeli i trenutnim rezultatima Radnički je favorit u ovom meču. Smederevo ove polusezone ima samo jedan remi uz 3 poraza, dok Nišlije ne znaju za poraz (3 pobede i jedan remi).

– Svesni smo težine koji nosi ovaj meč. Smederevo je na poslednjem mestu, ali to ne treba da nas zavara. Njihova pozicija ne oslikava njihov kvalitet. Nadam se da ćemo strpljivom igrom ostvariti povoljan rezultat i tako ući u mirniji period – kaže Milan Jovanović, golgeter Radničkog koji će verovatno dobiti svoju šansu nakon povrede.

Zbog povreda i kartona Radnički neće biti kompletan na gostovanju trenutno poslednje ekipe na tabeli.

– Imamo problema, zbog crvenog kartona neće igrati Predrag Stamenković, a zbog povreda Marko Ljubinković, Ivan Dragićević i Saša Stojanović. Sigurno će biti mesta za Milana Jovanovića, igraće Bojan Đorđević, a još ću da vidim da li će Nikola Lukić, Stefan Cicmil i Ivan Milenković da igraju – istakao je Saša Mrkić, trener Radničkog.

Ekipa putuje danas u Smederevo, a utakmica počinje u subotu od 14:30h.

– Treba oprezno prići ovoj utakmici. Posedujemo pobednički duh, a tako treba i da ostane – kaže Bojan Đorđević, igrač Radničkog.

Naredni meč Radnički će igrati već u sredu, 3. aprila kada u Niš stiže Spartak iz Subotice.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

27
  1. Ajmo mrko po nova 3 boda u Smederevo, pa polako da se spremamo za kvalifikacije za Kup UEFA! Uzmi Mrko Euro titulu!

  2. Daj bre covece Milenkovicu sansu, siguran sam da ce decko da ih iskida

  3. Neverujem ja da ce Lukic igrati kod tebe…svaka cast za rezultate ali tvrdim da smo 30 posto jaca ekipa sa Lukicem u sredini…zasto kod tebe neigra to ti samo znas

    • Ova uprava nas vodi u borbu za opstanak, Mrka nas vodi u evropu pa kad se to izbalansira ostajemo negde na sredini tabele.

    • da nije Bankovica,Radnicki bi se ugasio… samo jos Coki da udje sa lovom on i Bane su SPAS

  4. Pregazicemo Smederevce, Mrka je car, samo jos smokljani da obezbede novac!

  5. Mereklije su uz Vas, 3 boda za sigurne vode! Mrko gazi samo Nis je uz tebe.

  6. To samo kod nas u Nis se igra za Dz, eee kada vidim ko je sve bolje organizovan prosto se zapitam sta rade ovi nasi u upravi.. Sa ovom ekipom i drugom upravom bi se borili za UEFA.

  7. Da nije Stankovica i naravno Mrkica katanac 100%. Samo kao protiv Zvezde!

  8. Mrkicu pusti Lukica da igra…decko ima mesta i u jacim ekipama…verujem da i ti to vidis,i nije mi jasno iz kojih razloga ti neigra..pozdrav meraklijama

  9. desetkovani,il ne,smederevo mora pasti!kad smo mogli zvezdu onako da zgazimo,moramo i fenjerasa.s obzirom da igramo „desetkovani“,racunam da cemo da ih pobedimo sa bar 2:0!

  10. Nisam u toku sa finansijskom situacijom u klubu,ali ako coki kaze,treba biti optimista u svakom slucaju

  11. Coki je car i ubedjen sam da ce spasiti klub i da ce dati igracima novac. postovanje Coki

  12. ide nam odlicno…i danas mislim da uzimamo 3 boda…svaka cast igracima i Mrki…samo mi smeta na kakav je nacin eliminisao Lukica…tu nisu cista posla…citam po novinama kako se pijedini igraci proteziraju….konkretno Kolarevic..kao najistaknutiji pojedinac ove ekipe…sto je smesno…ocene uvek najvece sto je isto tuzno i smesno…sto mi je dokaz da tu nisu cista posla…

    • neke igrace je Ilic ostavio u amanet Vlajkovicu i Purkovicu pa se moraju da igraju… Naravno da nam dobro ide sa Mrkom i ekipom samo nas ova uprava unisti neodgovornim vodjenjem…
      Da su igracima isplatili premije za bodove i da znaju da obezbede novac a ne samo da lapaju sve bi bilo ok…

    • Bojane pa naravno da ga protežira kad mu je bio najbolji u Sinđi, a drugo dečko je pravi profesionalac tako i da treba.Dokle više te teorije zavere

  13. ko su be ti taj Purkovic Vlajkovic… sta oni sve nesto tu sada kao resvaju kada momci gladuju… ajmo Real 3 boda za Nis

  14. Da li je moguce da uprava ne moze da obezbedi prevoz navijacima… Eeeee tolike poslanicke plate po 7 funkcija direktorskih imate… UPRAVA NAPOLJE …..

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.