Dva preduzeća čistila fontanu kod Kalče

autor: Maja Micić
Untitled
Prvo su radnici "Medijane" pokupili otpad

Samo dan nakon pisanja Južnih vesti, čak dva preduzeća čistila su fontanu u Obrenovićevoj ulici u centru Niša koja je nedeljama stajala ispunjena prljavom vodom, flašama i smećem.

Najpre su radnici JKP “Medijana” pokupili otpatke koju su plutali po površini, a kasnije je preduzeće „DMV Bau“ ispustilo mutnu vodu i očistilo dno.

Prema rečima direktora “Medijane” Bratislava Vučkovića, iako to nije u njihovoj nadležosti, radnici su u subotu uklonili smeće i flaše sa površine vode.

– Kad su čistili Obrenovićevu ulicu, pokupili su i smeće sa površine, ali nisu mogli da ispuste vodu i očiste dno – kaže Bratisav Vučković.

Međutim, čišćenje je kasnije, takođe volonterski, kako kažu u Direkciji za izgradnju grada, dovršilo preduzeće “DMV Bau” sa kojim su do nedavno imali ugovor o održavanju gradskih fontana.

Kako je novinarima rečeno u Direkciji za izgradnju Niša, fontana je sada očišćena sa spoljne strane, ali da bi bila pripremljena za naredno leto neophodno je pripreimiti i unutrašnje instalacije.

Podsetimo, u petak, 25. oktobra Južne vesti pisale su o fontani na ulazu u Obrenovićevu ulicu i ružnoj slici koju ostavlja.

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

9
  1. A cija je to madleznost za ciscenje? Neka jednostavno kazu cija je odgovornost pa da znaju ljudi koga zovu. Kako se ne zeznu pa znaju cija je odgovornost za plate?

    • Lepo pitanje,uvek neko prebacuje odgovornost.Ispada da u ovom gradu niko nizasta nije odgovoran?!Ako vec ne mogu da zavrsavaju poslove za koje su placeni,neka daju ostavke,ima ko ce da radi!

  2. A to znači da vas sve više čitaju oni koji brinu o našem gradu.
    Pohvale pre svega „južnjacima“.

  3. Fontanu je uzaludno čistiti. Zbog svog položaja i vetra koji duva, a usled opšte štroke u gradu, puni se stalno đubretom.

  4. Sramota, dokle vise prepucavanje oko nadležnosti dok tonemo u smeće. Ma kakvi vetrovi i vise sile. Bahatost prostih udružena sa nemarom nadležnih , a rezultat
    T(R)UŽAN GRAD

  5. glasacu na sledecim izborima za one koji uvedu kazne za bacanje otpadataka, pljuvanje, istresanje nosa i slicno po ulici. 50 evra kazna, pa da vidis da li ce vise da se baca. a budzet puniji.

  6. hahha fontana koja inace nikad nije zasijala u svom pravom svetlu cistili CAK DVA PREDUZECA e kojuglupozt za nesto sto je potreban jedna covek sramota

  7. Pa kako vas vise nije sramota? Nije u njihovoj nadleznosti!!! Da li treba ja da dodjem pa da ocistim fontanu? Ili jos bolje, da oformimo jos jedno preduzece za odrzavanje fontana? TUGA !!!

  8. Ogledalo ljudskog otpada bez ikakvih manira i kulture koji se namnozio u Nisu….. unistise nam grad. Ali, kao sto vec rece neko ovde- uvedite rigorozne novcane kazne- pa nek se neko ponovo usudi.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.