

Poslednja dva dana direktori većine javnih preduzeća u Leskovcu organizuju konferencije za novinare na kojima govore o pozitivnim efektima koje će na poslovanje ovih preduzeća imati izmene i dopune Zakona o radu, ukoliko budu usvojene.
Prema nezvaničnim saznanjima, ovakve konferencije sazivaju se po direktivi koja je stigla iz Beograda.
O tome kako će se usvajanje izmena i dopuna Zakona o radu odraziti na poslovanje preduzeća na čijem je on čelu, prvi je juče na konferenciji za novinare govorio direktor Javnog preduzeća „Vodovod“ Zoran Stojanović.
Nakon direktora „Vodovoda“, danas su na konferenciji za novinare o istoj temi govorili i direktor Sportsko-rekreacinog centra „Dubočica“ Aleksandar Đurović i direktori Javnih preduzeća „Toplana“ i „Pijaca“ Nebojša Krstić i Slobodan Milošević.– Upoređujući ove izmene i dopune Zakona sa Đinđićevim iz 2001. godine, mogu da kažem da su ovi predlozi mnogo liberalniji i daju veća prava radnicima – rekao je Stojanović.
– Mi smo još u aprilu ove godine plate zaposlenih smanjili za 10 procenata, što je uvećalo prihode preduzeća – istakao je direktor JP „Pijaca“ Slobodan Milošević, osvrćući se na izmene Zakona o radu koje predviđaju smanjenje zarada zaposlenih.
Da izmene i dopune Zakona o radu štite interese radnika mišljenja je i direktor JKP „Komunalac“ Dragan Milenković koji je izdao saopštenje za javnost.
Konferenciju za novinare na kojoj će biti reči o izmenama i dopunama Zakona o radu za sutra su najavili i direktori Opšte bolnice i Doma zdravlja Leskovac.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Kako veliki vođa kaže a narod, za narod ih briga
Pa naravno da ce direktori da brane zakon o radu kad nisu radnici..A i tu su zato sto pripadaju vladjucoj stranci, a ne zato sto su strucni..
Београдске слуге и улизице!!!!!
Da nije tuzno bilo bi smesno. Da ih neko na konferenciji za novinare pita da navedu bar jednu novinu iz novog Zakona o radu ne bi umeli da beknu. Nisu ga ni procitali.
Kakva izjava smešnog ditektora iz LE smanjili plate 10 % i povećali prihod preduzecu. A pogoršali standard radnicima. Neko dete je ostalo bez mleka,čokolade ili treninga.
U niškom vodovodu po naredbi dir. sutra 17.07. svi zapos. ‚moraju‚u toku radnog vremena da se 3 puta lično potpišu u posebne liste radi evid. na poslu i to u 8,30,10,30 i 13,30!A sutra je štrajk u BG!
Poštovani glasači, to što smo tražili na izborima, to smo sada i dobili, i tek ćemo dobijati u danima koji dolaze!
Cena ‚‚gužvanja inteligencije‚‚ biće visoka!!!
Direktor Niskog vodovoda izricito zabranio (pod pretnjom otkaza)bilo kakvo odsustvo sa posla sutra.Da li je potreban komentar o njemu Andrejevicu (DOVEDENOG BEZ DANA RADNOG STAZA) ILI O MENTORU VUCICU
sve smo sredili samo da nam stave ular
Zakon je liberalniji i daje veca prava radnicima ?
„Liberalniji“ i „radnici“ su dva izraza koji ne mogu zajedno.
Jer liberalniji znaci jos divljiji kapitalizam.
Није мени што ми смањују плату кроз мин. рад и годишњи одмор, него што ме убеђују да је то повољније за мене. Али та порука и није за мене, ја их нисам гласао, већ за паметњаковиће,који су их гласал
Zaneli se pa ne shvataju da ce uskoro i na njih da se primeni taj zakon,nije im fotelja vecita,pa na njihovu decu,rodbinu…SRAMOTA.
Nikad zakon nije donešen za radnika i seljaka, već za vlast. Setite se samo po raspadu SFRJ , Srbija je dugovala 10 milijardi a za 13 godina sve je rasprodala i sada duguje 30 milijardi. To je zakon