Srpske rukometašice se u „Čairu“ plasirale na Svetsko prvenstvo

hala Cair1 rukometasice foto Petar Stosic
Srpkinje su dobile velike ovacije u niškoj hali; foto: Petar Stošić

Tokom cele utakmice bilo je jasno da Italijanke nemaju šta da traže u ovom duelu. Još ubedljivije nego u prvoj utakmici slavile su Srpkinje 34:16, pred polupopunjenim tribinama niške hale “Čair” i tako se plasirale na Svetsko prvenstvo.

Apsolutno dominantne bile su od samog početka Srpkinje i povele sa 5:0, dok su Italijanke delovale zalutalo, lopta im je ispadala i nisu uspevale ni da šutnu na gol, a prvi su dale nakon 7 minuta igre.

I odbrana domaćih bila je jednako jaka, pa su presekle i nekoliko živih lopti i šutirale iz kontri i do kraja prve deonice stvorile prednost od 10 golova. U poslednjim sekundama gošćama je dosuđen sedmerac, ali je Nina Kolundžić bila izuzetno požrtvovana i odbranila.

Mada su se gošće konsolidovale i manje grešile, nakon pauze, ipak nisu uspevale da malo češće pogađaju, potpuno suprotno od izabranica Ljubomira Obradovića. Nakon pauze je njihova prednost dostizala i do 16 golova.

Domaće su igrale zaista raznovrsno u oba segmenta igre, pa su Nišlije imale priliku da na delu vide nove taktike, o kojima je selektor Obradović govorio pred utakmicu.

Nekoliko kontri bilo je posebno aktraktivno, a Srpkinje su se često nadmudrivale jedan na jedan sa golmanom, i uvek pobeđivale.

Svetsko prvenstvo se igra decembra u Nemačkoj. Za sada su, osim Srbije, učešće obezbedile selekcije Danske, Francuske, Nemačke, Holandije, Norveške, Rumunije i Švedske, a čeka se još njih 6.

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.