Okačio Vučićeva lažna obećanja pred državnu manifestaciju u Gadžinom Hanu, pa završio u policiji

Zgrada Opstine Gadzin Han 2
Meštanin kaže da je policija skinula transparente, pa ga odvela u stanicu i zadržala do kraja manifestacije; ilustracija; foto: JV / N. M.

Na dan kada su zvaničnici u Gadžinom Hanu obeležavali Dan srpskog jedinstva, slobode i zastave, policija je, svega dva sata pre početka manifestacije, izvršila pretres stana meštanina Miroslava Šarkovića. Sa prozora njegovog stana, koji gleda direktno na mesto održavanja centralnog događaja, uklonjen je, kaže, transparent sa simbolom krvave šake i porukom o neispunjenim obećanjima predsednika Vučića za Zaplanje. Šarković je potom odveden u policijsku stanicu u Nišu, gde je zadržan dok manifestacija nije završena.

Narodna poslanica Stranke slobode i pravde Jelena Milošević objavila je u nedelju snimak u kome zajedno sa Miroslavom Šarkovićem, auto-limarom iz Gadžinog Hana, govori o problemima u toj opštini.

On je tada i predstavio svoju, kako kaže, “izložbu” neispunjenih obećanja Aleksandra Vučića za Zaplanje, gde je, između ostalog, istakao i problem vrtića u kome deca sede na gajbama umesto na stolicama. Okačio je i transparent sa krvavom šakom, a studente, kaže, podržava od početka godine i nije član nijedne stranke.

Dan kasnije, u ponedeljak oko 9:15 ujutru, policija je došla kod Miroslava sa nalogom za pretres.

Postoji navodno anonimna prijava da sam diler i narkoman. To piše u naredbi za pretres. Ništa nisu našli. Kad su me savladali, oborili na pod i vezali lisice, inspektor je ušao u spavaću sobu i skinuo sa prozora transparent sa krvavom šakom i izložbom fotografija koje pokazuju probleme i neispunjena obećanja u Gadžinom Hanu – priča on.

Tako transparent nije dočekao funkcionere koji su juče u Gadžinom Hanu obeležavali Dan zastave, a nije mogao da ih dočeka ni Miroslav, jer je iz kuće odveden u nišku policiju, gde je ostao otprilike do 17 sati, kako kaže.

Zadržali su me pod izgovorom da čekamo tužioca da se javi. Kod mene su došli oko 9:15 ujutru. Od tad do 17 sati, presedeo sam što u svom stanu, što u policiji i bila mi je uskraćena sloboda – ističe Miroslav.

Smatra da su povod dolaska policije bili isključivo njegova podrška studentima, snimak sa poslanicom i “izložba” sa prozora.

Oni su upali samo zbog moje podrške studentima i klipa koji je sa mnom izbacila poslanica Jelena Milošević, da ne vide zvaničnici šta se dešava u Gadžinom Hanu i Zaplanju, da našminkaju malo stvarnost. Pumpamo dalje, šta da se radi – poručuje on.

To smatra i njegova advokatica Dragana Milutinović, inače odbornica opozicije iz Niša, koja je juče otišla da ga brani.

Naravno, ništa nisu našli u stanu, niti u njegovom dosijeu. Uopšte ne postoji indikacija da se bavi trgovinom droge ili da je narkoman, zaista ne. Uzeli su mu mobilni telefon. Nisu ga maltretirali, ali su ga držali do 17 sati. Do tada je manifestacija bila završena.  Nema nikakvog postupka prema njemu. Niko ga ni za šta ne tereti i ne goni – navodi ona.

Potvrđuje da je policija došla kod Miroslava po naredbi koju je uredno potpisao sudija Višeg suda, zbog osnova sumnje da je počinio krivično delo 246 KZ, nedozvoljena trgovina, posedovanje i distribucija opojnih droga.

Inače, iako se očekivao dolazak predsednika Srbije Aleksandra Vučića na ovu državnu manifestaciju, on se nije pojavio, kao ni premijer Đuro Macut. Prisutni su bili ministri, kao i funkcioneri sa lokala i juga Srbije.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

6
  1. Druže, danas kad te policija uhapsi, znači da si u pravu! Istina nikog ne interesuje, već državne pare, da se namuvaju u dzep i da se priča da je sve najbolje na svetu, pa čak i u G. Hanu!

  2. СНС пацовијада, волели би они да смо сви тупави попут њих

  3. Zašto nisi okačio obećanja tvog zemljaka bivšeg premijera Živkovića on i njegova vlada su sve ispunili što su obećali jugu zemlje. Okači sve što je ovaj uradio pisaćeš malo duže.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.