„Niška Banja, topla voda“ i učenici jednog Nišlije osvojili takmičenje u Bahreinu

milan dragan jankovic privatna arhiva e1770021062337
Nišlija niže uspehe u muzičkom svetu; foto: privatna arhiva

Na 27. takmičenju namenjenoм mladim muzičkim talentima koji žive u zemljama Zaliva „Young Musicians of the Gulf“ u Bahreinu gudački orkestar BSAK Strings koji vodi Nišlija Milan Dragan Janković osvojio je prvo mesto u kategoriji ansambala i to pesmama „Niška Banja“ i „Rasti, rasti, moj zeleni bore“. Njegov učenik je postao prvi violončelista koji je pobedio na ovom takmičenju čime je uspeh ovog Nišlije još veći.

Muzika ne zna za granice i to je potvrdio Milan Dragan Janković koji je iz Niša otišao u Abi Dabi pre 9 godina. Nastavnik violončela je u britanskoj skoli „The British School Al Khubairat“, a vodi i gudački orkestar škole koji se zove „BSAK Strings“.

Njegovi učenici su prošle nedelje učestvovali na 27. takmičenju namenjenom mladim muzičkim talentima koji žive u zemljama Zaliva (Bahrein, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Katar, Kuvajt, Oman). Domaćin je bila škola „St Christopher’s School“ iz Bahreina.

Ansambl koji vodim, a koji ima 12 članova, predstavio se medlijem kompozicija „Niška Banja“ i“ Rasti, rasti, moj zeleni bore“ gde su osvojili prvo mesto u kategoriji ansambala. Nijedan član ansambla nije iz Srbije ili okolnih zemalja, deca imaju od 11 do 18 godina, a dolaze iz Velike Britanije, Kine, Šri Lanke, Južne Koreje, Francuske, Libana,… – priča Janković.

YMOG (Young Musicians of the Gulf) je takmičenje koje je prvi put održano 1998. godine kao mali interni događaj u Bahreinu, a izrastao je u grandioznu manifestaciju koja privlači stotine učesnika iz najboljih međunarodnih škola širom Zaliva.

Takmičenje je imalo i solo kategoriju i tu je pobedio moj učenik Kenodh sa Šri Lanke koji je postao prvi violončelista koji je pobedio na takmičenju sa tradicijom od skoro 30 godina – dodaje Janković.

Milan Dragan Janković je u Nišu završio Muzičku školu i Fakultet umetnosti, a u Ujedinjenim Arapskim Emiratima živi od 2017. godine.

Ono što YMOG izdvaja od običnih školskih priredbi je žiri koji čine vrhunski stručnjaci sa prestižnih akademija i oni ne samo da ocenjuju, već drže i majstorske radionice za učesnike.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

1
  1. Tamo deca idu u školu, čemu to??
    Pištaljke u usta pa skačite na ulicama Emirata, to su prave vrednosti….
    Šalu po strani, svaka čast na trudu i nagradi.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.