

Niški studenti u blokadi posetili su mladića Dušana Dinića i zajedno obeležili njegovo punoletstvo. Uručili su mu novac koji su za njega prikupili zajedno sa humanitarkom Marinom Adamović, ali je za njegovo lečenje potrebno još preko 1,5 miliona dinara, pa pozivaju sve koji mogu da pomognu.
Studenti su Dušanovom ocu, kako navode, uručili svoju donaciju od 20.000 dinara, kao i 30.000 dinara koje je prikupila Marina Adamović.
Međutim, njemu je za lečenje, specijalističke preglede, lekove, suplemente, fizikalne tretmane i medicinski potrošni materijal potrebno još oko 1.530.000 dinara. On ima tumor na malom mozgu, ne može da hoda i ne vidi.

Kako navode iz Fondacije “Humanost bez granica”, Dušan je rođen 2008. godine i bio je zdravo dete sve do svoje desete godine, kada se zbog bola u glavi onesvestio. Tada je dobio dijagnozu u niškom Kliničkom centru i upućen je na operaciju.
Stanje mu se pogoršalo i ponovo je operisan. Bio je na zračenju kičme. Usledio je još jedan operativni zahvat. Dušanu je rađena drenaža i ugradnja VP šanta u glavi. Ugrađena mu je kanila i gastrostoma. Nakon serije epileptičkih napada, prestao je da komunicira – kažu iz Fondacije.
Fondacija, studenti i Marina Adamović apeluju na sve koji mogu da pomognu Dušanu da pobedi opaku bolest.
Donacije su moguće putem SMS-a sadržaja 199 na 2407, uplatom na dinarski i devizni račun, putem E-doniraj ili preko platforme PayPal.
Cena SMS-a je 200 dinara, a PDV se ne naplaćuje. Mogućnost slanja SMS-a imaju korisnici MTS-a, Yettel-a, A1 i Globaltel mreže.
Oni koji žele da uplate novac na račun mogu to učiniti na sledeće račune:
Dinarski račun: 160-6000001882116-71
Devizni račun: 160-6000001882324-29
IBAN: RS35160600000188232429
SWIFT/BIC: DBDBRSBG
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Pa ako predsednik utopi 5 tone kokaina, mozda i on moze da pomogne, uz nas koji stalno pomazemo koliko mozemo od svoje sirotinje