Đani, Milica Pavlović i Tamara Milutinović na jubilarnoj 20. Belmužijadi u Svrljigu

9S1A4716 scaled
Belmužijada ove godine 31. jula, 1. i 2. avgusta; foto: Aleksandar Kostić

Poznata su imena izvođača koji će nastupiti na jubilarnoj, 20. Belmužijadi u Svrljigu koja će se održati 31. jula, 1. i 2. avgusta na Sportskom centru „Pastirište“. Prve večeri koncert će održati Tamara Milutinović, druge Milica Pavlović, a poslednje večeri za posetioce Belmužijade pevaće Đani, potvrđeno je Južnim vestima iz Organizacionog odbora.

Osim nastupa popularnih pevača, posetioce Belmužijade očekuje tradicionalno takmičenje u pripremi belmuža, domaćih pita i pogača. I ove godine održavaće se i pastirski višeboj, a tokom sve tri večeri biraće se najlepše pastirice i pastiri u više uzrasnih kategorija.

Podsetimo, prošle godine je za nastupe pevača na tenderu svrljiškog Kulturnog centra bilo izdvojeno 4,5 miliona dinara.

Ove godine se, kažu organizatori, u programu očekuje više od 1.000 izvođača iz svih krajeva Srbije i iz celog Balkana.

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

6
  1. Baš lepo što su u Svrljigu rešili ama baš sve komunalne probleme i sada mogu pare da se bacaju na estradu.

    Kad su građanima rešeni svi problemi, što bi se neko bunio protiv pevača i pevačica.

    Nije tako?
    Pa onda nismo mnogo odmakli od onih rimskih „hleba i igara“ od pre 2000 godina.

    • Alo, optimisto, deceniju i vise je tako, dok se ti cudis, oni pleve, nesmetano. Nema pevaca izvorne muzike, oni ne traze toliku lovu, pristojni su, a narod voli ove sto pevaju turban folk!

  2. Šta napisati,,,
    Mogao je sva tri dana da svira orkestar Minje Radojkovića,Goran Kemi,pa kad pusti glas Ivča Todorović i samo veliki šator da postavi g.Milence Pulka i sve to za 1 milion i svi bi bili veseli i pijani tri dana.Ovako dajte ove velike pare pa posle če „lckate“.
    Niste vi u opštinu praktični ni malo!
    Da zamolite Šišu da pozove „njegovi“ iz Beograd i Kruševac i naš Svrljig za ta tri dana bi bio London!

  3. Mogli bi lokalni pevači da pevaju meštanima, a cilj tih velikih manifestacija je da se privuku i ljudi van Svrljiga, što se između ostalog radi koncertima poznatih. Samo da prošetam Svrljigom i probam belmuž možda ne bih došla, ovako na koncert hoću. Pa ujedno kupim nešto od domaćih proizvoda, sednem na piće, ručak, pa kukuruz, kokice, lokalci profitiraju. Plus objavim sliku na svim društvenim mrežama pa se ljudima zasviđa da dođu sledeće godine.

    • Mislis da bi te ljudi pljuvali, na društvenim mrežama, ako bi pevali Ceda Mirkovic i Danka Stoiljkovic, ili Tirnanic? A, da, dosadni su oni, nemaju silikone i pevaju narodnu muziku!

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Prijavite se na njuzleter

Svake subote šaljemo nekoliko priča. Bez spina. Bez propagande. Bez spama. Samo istina.