Hapšenja zbog falsifikovanja diploma Ekonomskog u Beogradu, jedna osoba je iz Niša

policija 11
Kažu da rade na pronalaženju svih ljudi koji su pokušali telefonske prevare; foto: Ljubiša Mitić

Šest osoba uhapšeno je zbog sumnje da su pribavljale i koristile falsifikovane diplome i uverenja o položenim ispitima na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, među kojima je i 52-godišnja žena iz Niša, saopštio je MUP.

Pripadnici policije, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Jagodini, uhapsili su 40-godišnju J. A. iz Beograda, 57-godišnju T. M. iz Čačka, 41-godišnju S. R. iz Bačke Topole, 33-godišnju N. S. iz Pančeva i 52-godišnju J. M. iz Niša, dok se 66-godišnja V. N. iz Čačka tereti za pomaganje u falsifikovanju isprave.

J. A. je, kako se sumnja, od decembra 2021. do sredine marta 2023. godine, nabavila lažne javne isprave, tj. Uverenja o stečenom visokom obrazovanju i Uverenja o položenim ispitima Ekonomskog fakulteta u Beogradu, na zahtev i za potrebe T. M., S. R., N. S. i J. M., a radi dalje upotrebe, iako one navedenu visokoškolsku ustanovu nikada nisu pohađale. Sumnja se da je V. N. pomagala T. M. u izvršenju krivičnog dela – kažu iz policije.

Uhapšena Nišlijka, poput ostalih osumnjičenih, uz krivičnu prijavu privedena je tužiocu.

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

6
  1. „Devojke“ 55odmah postaviti za ministre ili savetnike ministara!

  2. Niš si ima „dekana“ na fakultetu „srpsko-ruski-staroslavjansko-kineski jAzik“ sa sve „autoplagijat“ i knjigu koju je „napisao-prepisao“ za 29 dana ! A i Milić je to uspeo… Sin od „čoveka“ što odbrani i oslobodi KiM, uspeo je da gostuje na „Informeru“ , na Istočni petak i da „odbrani“ /kao i otac MU/, Srbiju od blokadera! Čudo nevidjeno tj. vidjeno – kako komunisti predjoše u četnike ! To je integritet!

  3. Biće još ovoga polako samo da se krene sa proverama ko je kako i od koga kupio diplomu, partijski poslušnici sa kursevima zaposlili se preko nameštenih konkursa i odmah postali Načelnici, Šefovi i Direktori.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.