

Nakon perioda promenljivog i hladnijeg vremena koji je obeležio prethodne dane, stanovnike Niša i juga Srbije od ove nedelje očekuje značajan vremenski preokret. Prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda, oblake će zameniti sunce, a temperature će ponovo prelaziti 20 stepeni.
Već od ponedeljka, 4. maja, stanovnici Niša mogu da očekuju vedro nebo, kada će nakon prohladnog jutra, gde će se minimalna temperatura kretati oko 4 stepena, dnevni maksimum će dostići 24 stepena.
Slična situacija biće i u ostatku juga Srbije, gde će jutarnju svežinu brzo smeniti toplo i sunčano popodne.
Prema prognozi za naredni period, temperature na jugu će u utorak i sredu nastaviti da rastu, dostižući maksimalne vrednosti između 24 i 29 stepeni.
Iako se od srede predviđa smena sunca i oblaka, temperature će ostati visoke za ovo doba godine, u rasponu od 22 do 27 stepeni.
Iz RHMZ-a navode da postoje uslovi za pojavu kratkotrajne kiše ili pljuskova, ali da će sunčani intervali dominirati većim delom nedelje.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0