

Unapređenje borbe protiv ekološkog kriminala, efikasnija primena propisa iz oblasti zaštite životne sredine i jačanje saradnje između institucija koje učestvuju u otkrivanju i procesuiranju ovih dela bili su u fokusu radionice održane u Prokuplju u okviru projekta „Ozelenjavanje pravde“, koji sprovode Udruženje tužilaca Srbije i YUCOM.
Na radionici su učestvovali predstavnici tužilaštava iz Prokuplja, Kuršumlije, Niša i Lebana, pripadnici policije, kao i predstavnici organizacija koje se bave zaštitom prirode i životne sredine.
Javni tužilac iz Prokuplja Nikola Nasković istakao je da zaštita životne sredine postaje jedno od važnijih pitanja savremenog društva i da uspešna borba protiv ekološkog kriminala zahteva zajedničko delovanje više institucija.
Ekološki kriminal ne ugrožava samo prirodu, već i zdravlje građana i kvalitet života čitavih zajednica. Zbog toga je važno da institucije razmenjuju iskustva, unapređuju znanja i zajednički rade na efikasnijem otkrivanju i procesuiranju ovakvih dela – rekao je Nasković.
Projekat „Ozelenjavanje pravde“ usmeren je na obezbeđivanje efikasnijeg pristupa pravdi u oblasti zaštite životne sredine, smanjenje ekološkog kriminala, unapređenje kaznene politike za kršenje ekoloških propisa, ali i na veće uključivanje građana u donošenje i sprovođenje politika zaštite životne sredine.
Tokom radionice razgovaralo se o najčešćim problemima sa kojima se institucije susreću u praksi, načinima za efikasnije procesuiranje ekoloških krivičnih dela, kao i o značaju međusobne saradnje svih nadležnih organa.
Učesnici su ocenili da su ovakvi skupovi značajni za razmenu iskustava i usklađivanje prakse, posebno kada je reč o složenim predmetima iz oblasti zaštite životne sredine koji često zahtevaju saradnju tužilaštva, policije, inspekcijskih službi i stručnih organizacija.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Pogledajte samo deponije koje se prave duž puta Prokuplje-Beli Kamen!Jedna je očišćena a 3 nove se prave!?
Dajte da očistimo i sprečimo uništavanje najlepše prirode u blizini Prokuplja.