

Centar Niša će ove subote, 6. juna, postati velika otvorena scena na kojoj će nastupiti kako ulični svirači iz više zemalja, tako i plesači, orkestar Osnovne škole „Radoje Domanović“, dok će humanitarni koncert kod Beogradske kapije održati Alen Ademović.
Drugi Festival uličnih svirača „Zvuci niške kaldrme“ okupiće izvođače iz različitih gradova Srbije, ali i iz inostranstva, koji će svojim nastupima pokušati da osvoje publiku i stručni žiri, a organizatori najavljuju atraktivne nastupe, zanimljive performanse, mnogo muzike i brojna iznenađenja za posetioce.
Ove godine festival je veći, sadržajniji i međunarodnog karaktera. U Niš dolaze ulični umetnici iz više gradova i država, a publiku očekuju nastupi koji će pokazati koliko je ulična umetnost raznovrsna i zanimljiva. Želimo da centar grada ponovo oživi i da Niš bude mesto susreta umetnika i građana – najavili su organizatori.
Festival počinje u 18 sati nastupima uličnih svirača u Obrenovićevoj ulici, a od 19 sati na Trgu Stevana Sremca nastupa humanitarni orkestar Osnovne škole „Radoje Domanović“, koji će prikupljati sredstva za lečenje majke svog druga iz škole. U programu učestvuje i Likovno udruženje umetnika LUNA iz Niša.
Na prostoru kod Beogradske kapije od 20:30 nastupa plesna grupa Contradance, dok je za 21 sat zakazan humanitarni koncert Alena Ademovića.
O najboljim učesnicima odlučivaće stručni žiri, a biće dodeljena i nagrada publike, pa će posetioci imati priliku da svojim glasovima podrže favorite među uličnim umetnicima.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0