Maturanti IV-6 „Bore Stanković“ umesto poklona razrednoj novac donirali bolnici u Gornjoj Toponici

IMG 9115
foto: JV

Maturanti odeljenja IV-6 niške Gimnazije „Bora Stanković“ 38.000 dinara prikupljenih za poklon razrednoj starešini donirali su Specijalnoj bolnici za psihijatrijske bolesti Gornja Toponica. Umesto tradicionalnog dara, učenici su se odlučili da sredstva usmere kao pomoć ustanovi, poručujući da se zahvalnost može iskazati i kroz podršku onima kojima je pomoć najpotrebnija.

Odluka o donaciji doneta je nakon zajedničkog dogovora učenika da kraj školovanja obeleže drugačije od prethodnih generacija. Novac koji je bio namenjen za kupovinu poklona razrednoj starešini, poklonjen je bolnici.

Hteli smo da uradimo nešto što ima smisla i ostaje. Zahvalnost se ne meri predmetima, već vrednostima koje se žive i koja su stečena kroz život i samo školovanje – poručili su maturanti.

IMG 9116
foto: JV

Oni objašnjavaju da je ideja o donaciji proizašla iz svesti o solidarnosti, humanosti i želje da pomognu ljudima u Gornjoj Toponici.


Kao zahvalnicu za sve što su od razredne starešine i profesorke psihologije Maje Zdravković naučili, učenici su joj, umesto poklona, napravili diplomu i u posveti napisali da su o humanosti najviše naučili od nje.

IMG 9114 e1782313208893
foto: JV


Uz Vašu pomoć pomoć postali smo odrasli ljudi koji deluju humano, empatično i spremni da pomognu onima kojima je to potrebno. Zato smo, po uzoru svega čemu ste nas naučili, kao naš maturski poklon donirali 38.000 dinara Klinici za mentalne bolesti Gornja Toponica – napisali su na zahvalnici.

Razredna starešina Maja Zdravković, prema rečima njenih učenika, bila da je ponosna na svoje đake ne zbog same donacije, već zbog odgovornosti koju su pokazali na kraju školovanja.

Reakcija razredne starešine, Maje Zdravković, bila je tiha, ali duboko dirnuta. Iznenađenje se brzo pretvorilo u ponos i emocije — ne zbog donacije same po sebi, već zbog mladih ljudi koji su pokazali zrelost i empatiju. U tom trenutku, učionica je prestala da bude prostor ocena, a postala svedočanstvo vaspitanja i vrednosti koje se prenose primerom – navode učenici.

“Borini” maturanti su ovim činom pokazali da se završetak škole može obeležiti i bez uobičajenih materijalnih poklona.

Donacija bolnici nije, kako kažu, samo finansijska pomoć, već simbol pažnje, podrške i razumevanja prema onima koji se bore sa najtišim i najtežim bitkama, te da njihov humani gest govori da generacije koje dolaze mogu da promene svet.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Prijavite se na njuzleter

Svake subote šaljemo nekoliko priča. Bez spina. Bez propagande. Bez spama. Samo istina.