Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

09:52, 17. 5. 2020.

Moderna autobuska stajališta u centru Niša [foto]

stajaliste foto vanja keser Solarna stajališta; foto: Vanja Keser

Na nekoliko lokacija u centru Niša postavljena su autobuska stajališta koja pored klupica i zaštite od kiše, putnicima gradskog prevoza nude i WiFi internet i USB punjače za telefon. Ona imaju i sopstveno solarno napajanje, a nadležni kažu da na njih mogu da se montiraju i displeji sa redom vožnje ako i kada taj način informisanja putnika zaživi u Nišu.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • Don Kihot

    10:23 // 17. 5. 2020.

    SNS ofrlje- ponovo. Staviti novo stajaliste na ruglo od asfalta na kome je postavljeno je OFRLJE.

  • MiskoP

    11:00 // 17. 5. 2020.

    Stavite kamere odmah, to je 20€ , da ne prodje ko rovce pa posle se menja sve za sigurno x10 vise

    • Dzontra

      17:29 // 17. 5. 2020.

      Kako ne shvatas, tu je mnogostruka mogucnost za pravljenje kinte...

  • Деутеријум

    11:01 // 17. 5. 2020.

    А цена... права ситница!!!

  • Dejan Nikolic

    11:04 // 17. 5. 2020.

    Dzaba to ce sto.....u roku od mesec dana,da posece kablove i polomi sva stakla....zivi bili pa videli u Nisu jedino da policija cuva

  • Pedja

    11:06 // 17. 5. 2020.

    Stajalista su lepa i izgledaju civilzovano sto mi nismo...Zastitite nekako ta stakla, jer ce za 10 dana biti prelepljena oglasima.
    Neka Komunalna policija , napokon, pocne da radi svoj posao i pocne da juri i naplacuje velike kazne za takve bahanalije.
    Ili je Vlast dobila stajalista pred izbore, okacila, slikala i bas ih briga za prakticnost istih.Oni se ionako ne voze busom , vec limuzinama.

    • Ex faca

      17:50 // 17. 5. 2020.

      1. Veoma slična prethodnim stajalištima. 2. U zakonu uneti da svaki oglas ima svog vlasnika i adresu. Uz sliku podneti prijavu, milionsku kaznu, pa neka lepi. 3. Kod trošarinske pijace je još nadstrešnica od pre 20 god pod koju inače ne može da se stane zbog neke piljarske robe. Tu je samoubistvo čekati autobus.

  • Mislilac

    11:16 // 17. 5. 2020.

    Sjajan izbor materijala. Aluminijum, drvo, staklo, pleksiglas, plastika... Izgleda kao da je ovo cudo sklepala neka Napredna auto-limarska radnja iz okoline Nisa. Ako ovo nije san vec java, GAF bi trebalo ukinuti jer stvara pet puta gore kadrove od Megatrenda...

  • Mara

    11:40 // 17. 5. 2020.

    Koliki koli će to da nas košta

  • Fica

    11:43 // 17. 5. 2020.

    Lepo kazem ja a i Zika iz jutarnjeg programa Zone da ne bacaju pare ljudi jer ce sve to da se demolira za nedelju dana. Nisu te stvari za siromasne zemlje i jos siromasnije stanovnike. Takve stvari su za uspesne zemlje a ne gubitnicke "shithole"ove sto vi rekao Tramp.

    • Ouzo

      16:39 // 17. 5. 2020.

      E, ako je Zika reko ...! Inace, niko normalan ne gleda tu lazovsku televiziju .

  • dux

    12:01 // 17. 5. 2020.

    Lepo izgledaju, nemam zamerki, ali, bojim se na šta će to da liči za dva meseca poznavajući naš stepen civilizacijskog razvoja.

    • Zoran

      17:40 // 17. 5. 2020.

      Dva meseca? Previse optimisticno. Nedelju dana je maksimum, sve su dosad unistili pa ce i ovo. Odnece sta moze da se odnese, ostalo ce polomiti i isarati. To smo mi, ne treba nama tako nesto lepo i moderno...

  • Naissus

    12:38 // 17. 5. 2020.

    Ovolika konstrukcija a kanta samo sa jedne strane .... ovo je bilo moderno u Nemackoj pre 10 godina. Ko zna koliko su se ugradili u ovaj projekat koji odavno vise nije moderan. Kakva su stajalista u svetu, za glavu covek da se uhvati od neverice sta ovde imamo predstavljeno kao moderno

  • nada

    12:51 // 17. 5. 2020.

    jos autobuse da nabave i da krenu na po 10min a ne na 45.

  • Jonca

    13:06 // 17. 5. 2020.

    Prvo ce kante da nestanu,pa posle polako sve ostalo.Nadam se da ce Sanja Sajn tada imati temu za razgovor.

    • Mile Travar

      22:10 // 17. 5. 2020.

      Dovedi u red prvo sebe i svoje komšije pa onda upiri prstom okolo. Siguran sam da i tu ima šta da se koriguje i pametuje.

  • StefSto

    13:54 // 17. 5. 2020.

    Sve je to lepo dok ne dodje neki bilmez i napise neki grafit. Ne treba da se rade promene autobuskih stajalista i ulica, parkinga itd, treba da se uradi reforma drustva, obrazovnog sistema da se ova deca koja odrastaju nauce da postuju i cene vrednosti. Da se zabrane zadruge i parovi, da nasa deca mogu da odrastaju u normalnom okruzenju.

  • mint

    14:24 // 17. 5. 2020.

    dok nisu postavljena stajalista kukali smo kako smo zaostali, sad kad imamo stajalista koja lice na nesto opet ne valja. sta je sa ljudima? jesmo li postali stvarno toliko ogorceni da nam bukvalno sve smeta? i corava koka ubode koje zrno, ja zadovoljan. a mrcitelje zalim, ti ljudi nikada u zivotu nece biti zadovoljni.

    • Međurovac gradska kontrola

      00:09 // 18. 5. 2020.

      Bice sve ok,samo mi mnogo žao što direktor Neša Guska ide iz Direkcije.On je novi predsednik GO Pantalej a takve je lepe ideje-planove imao da Direkcija bude evropska kompanija.Direktore srećno na novom poslu i da vaša opština bude najbolja u celom gradu.Dobro je što vodite i direktora Bojzija i eto nećete biti sami a i dobro funkcionišete u svakom poslu.

  • Zavejani grad

    14:32 // 17. 5. 2020.

    Mislim da je bodljikava zica jedino resenje za pojedince ...

  • ђура

    14:34 // 17. 5. 2020.

    Ништа посебно . Обична предизборна стајалишта !

  • Aron

    14:51 // 17. 5. 2020.

    Moderno stajaliste na antickim rupama i iskopina na ulicama....
    Nemoj nesto normalno celokupno da urade. Trebalo je srediti i plocnik ispod stajalsita valjda....

  • Mirjana Todorovic

    15:19 // 17. 5. 2020.

    Stajalista u centru grada ?
    Bus se tu ceka 5-10 minuta, pa kako ce za to vreme da iskoriste te pogodnosti, mislim na internet i punjac..
    Sta je sa stajalista gde bus cekamo po 40 minuta, a nemamo ni klupicu gde da sednemo ???
    bus 12, 7, 8, 9...

  • Roki

    15:32 // 17. 5. 2020.

    Ovo kao u neokrečenu i nedovršenu kuću da uneseš nov nameštaj. Da li su ti koji su kupovali nova stajališta prvo obišli autobuske stanice kojima su namenjena. Da prvo srede samo mesto postavljanja , vide frekvencu ljudi, pa i broj potrebnih kanti itd. Nikoga nije briga za to. Improvizacija . Ubrzo će sama stajališta da liče na podlogu na koju su postavljena.

  • Smuk

    15:55 // 17. 5. 2020.

    Bre, bre... ovoliku "inventivnost" niko ne ceni? OvO je ulaganje u budućnost i za našu decu ! Što ne volim nezahvalnici i čoveci bez perspektivne "vizije" ...
    A taman su počeli s' "kapitalna ulaganja" u Niš ...

  • Neko Nekić

    16:40 // 17. 5. 2020.

    Lepo je što su stavili moderna stajališta. Samo da prežive ovaj vikend, za početak... I da se odmah stave i kamere, da se spreči vandalizam... Isto bi bilo lepo da se srede i stajališta van centra, naročito ona udaljenija. A ne bi bilo loše i da se ubaci još koja stotina kanti za otpatke po gradu, jer su više nego potrebne, čak i na stanicama... A ne bi ni putevi bez rupa i rupčaga bili na odmet..

  • Bulevar Niš

    18:29 // 17. 5. 2020.

    Preko puta tempa nema nikakvog stajališta već 14god,tj već koliko radi tempo...Nema zaštite od kiše,snega,nema klupice,nema ničega...Doduše u blizini je romsko naselje,i pitanje je koliko bi to i preživelo dugo..ali ipak,ničeg nema...A i pitanje roma je tamo nerešeno..bukvalno su kao na pustom ostrvu,prepušteni sebi...Kad gleda čovek sa strane,kao da žive u šumi,a ne u gradu...

  • Pozdrav s mozgom

    18:43 // 17. 5. 2020.

    Ja nista gluplje nisam video

  • Milos

    18:49 // 17. 5. 2020.

    Ma sta mislio o vlasti, ostavicu to po strani. Jedino sto cu reci je da molim nase ljude da ne unistavaju i ovo malo sto imamo. Hvala!

  • Perica

    19:24 // 17. 5. 2020.

    Ista su kao prethodna. Samo je neko oprao pare. A ja se ponadao stvarno nešto novo. Najbolja i najjednostavnija a dugovečna su bila ona stara. Po jedan stub na sredini i krov. Lako se održavaju i najviše ljudi može da stane ispod njih kada pada kiša. Ova dođu kao neke kutije. Bolje da su postavili klupe, žardinjere sa cvećem i kante za đubre.

  • Vila Promaja

    19:42 // 17. 5. 2020.

    A vidi asfalta kukala mu majka!

  • SNS luzeri

    20:53 // 17. 5. 2020.

    A da se betoniraju ove zakrpe na kojima je stajalište? To možda za sledeće izbore...

  • Zabrinuta

    23:52 // 17. 5. 2020.

    Gde bre u centru ima ovoliko drveca kad sve posekli?!!!

  • Miloš Bošković

    10:21 // 18. 5. 2020.

    Stajališta će biti urnisana za mesec-dva. Žao mi je, ali tako će biti.

  • Rodjena Nislijka

    20:37 // 19. 5. 2020.

    A bre ljudi skoro ste menjali stajalista koja su polovicno bila uradjena, ta sredstva mogli ste da usmerite za nesto korisnije ovom napacenom narodu mogli ste nesto drugo da uradite zasto nam ovo radite pojedine institucije i firme jos imaju cucavce ljudi nemaju gde kafu da skuvaju godinama se radi u strokavim starim prostorijama sa prastarim metalnim ornarima a vi postavljate preskupa stajalista.

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.