Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

15:55, 23. 12. 2020.

Niš-ekspres: Autobus koji je izgoreo u Niškoj Banji bio ispravan, uzrok požara će utvrditi stručna komisija

zapaljen bus Ni u Niš-ekspresu ne znaju uzrok požara; foto: čitalac

Nakon što je juče jedan od autobusa na liniji Minovo naselje - Niška Banja potpuno izgoreo na okretnici, iz Niš-ekspresa pojašnjavaju da je još oko 4 ujutru kao potpuno ispravan uključen u saobraćaj i vozač nije primetio bilo kakav kvar. Međutim, skoro 8 sati kasnije, dok je bio na stanici i čekao sledeći polazak primetio je dim u zadnjem delu, potom i plamen, a kažu da ni vozač protivpožarnim aparatima ni vatrogasci nisu uspeli da ugase vatru.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • Buca

    16:15 // 23. 12. 2020.

    Da je bio ispravan ne bi se zapalio. Koliko su im ispravni busevi mogu da ubedjuju Beogradjane, Novosadjane i druge a nas Nislije NE!

    • Buca sa Nišavu

      02:03 // 25. 12. 2020.

      Pravda za Nišlije

  • Marko

    16:24 // 23. 12. 2020.

    Da be ispravan autobus gori ko sto nevini idu u zatvor . . .

  • Dragan

    16:40 // 23. 12. 2020.

    NisEkspres je dusmanin banjaca. Decenijama maltretira banjce. Npr. vozac , zimi, dodje u banju i drzi autobus na okretnici a dole na stanici ljudi se smrzavaju. Kao da nije mogao da ceka vreme sa putnicima u autobusu? I tako godinama. Kontrolori izbacuju stare ljude bez karte, soferi pale motore i zbrisu taman kad neko jedva dotrci izdaleka zadihan, autobusi smrde na mokracu.Nekome je dozlogrdilo!

    • Mila Jovic

      17:01 // 23. 12. 2020.

      Dragane da li Vi u vreme pauze dozvoljavate da Vam udje stranka?Vozaci i kondukteri nemaju vezanu pauzu od pola sata vec po 5 min.kad na vreme stignu na stajaliste i ne razumem zasto bi Vas pustili da udjete u u autobus za vreme njihove pauze a nije vreme polaska.Imaju li oni pravo da jedu,idu u wc,odmaraju.Pozdrav

  • Ratko

    16:46 // 23. 12. 2020.

    Da se formira komisija Direkcije za prevoz na čelu sa mr Bojzi Marinkovićem on je stručnjak za paljenje

  • Hromomen

    16:46 // 23. 12. 2020.

    S njihovim autobusima uvek neke nenormalne stvari se desavaju. Skoro je bila vest da je na liniji prema Leskovcu otpao tocak i pretekao autobus. I to nije prvi put nego im konstantno ispadaju tockovi, evo sada su poceli i da se samozapaljuju. Propadamo kao drustvo rapidno u svim oblastima, jedino na TV-u cveta cvece kada SNS-ovci otvore usta. Niko ne sme da pisne da nesto ne valja, koliki je strah

    • qgo

      17:19 // 23. 12. 2020.

      KOliko se ja secam (molim novinare da iskopaju tacan podatak) , kada je Nis Expres (a to znaci svi autobusi plus parcela i objekti u gradu) prodat Miskovicu, ukupna cena je bila takva da kada se podeli sa brojem autobusa ispada da je on njih placao po desetak hiljada evra a sve ostalo je dobio na poklon. E sada takav javasluk dolazi polako na naplatu.

  • Pitanje

    18:01 // 23. 12. 2020.

    Zasto se cuti da je dim primecen na stanici izmedju br.6 i banjske rampe i da su svi putnici tamo izasli iz busa a vozac ga je dovezao prazan do banje i tu pokusao da sanira pozar.

  • 5G ANTENA IZAZVALA KURCŠLUS

    19:07 // 23. 12. 2020.

    Veštaci to naravno neće da obelodane.
    Bajden i Klintonka zabranili da se objavi.

  • Q00

    19:51 // 23. 12. 2020.

    Kako je bio ispravan, ako je izgoreo?

  • Dragan,Niš

    20:08 // 23. 12. 2020.

    Pa svima je jasno o kakvim skarabudženim autobusima je reč čim ih vide.Švajsovani i slkapani od dva i više otpisanih vozila.Nije mi jasno ni kako dobijaju ateste!!Uostalom imamo i poznanike vozaće Nišekspresa koji se prekrste svaki put kad pođu na smenu,a tek ide zima i poledica!!

  • Šta nam se sve dešava ovo je poraz!

    20:23 // 23. 12. 2020.

    Pa AKO SU STRUČNJACI ZAŠTO SU DOZVOLILI DA SE OVAKVE STVARI DEŠAVAJU!

  • Aca

    20:33 // 23. 12. 2020.

    Da je pametan odmah bi reagovao kad su putnici izašli!

  • Dragan

    20:33 // 23. 12. 2020.

    Pre jedno 15 godina dodjose da voze druga autobuska preduzeca na relaciji N.Banja - Nis. To je trajalo jedno 10 dana dok Nis Ekspres nije izdejstvovao da se svi oni ponovo izbace sa te relacije. Za tih deset dana ljudi su videli sta je to profesionalni javni prevoz. Svi su izbegavali Nis Ekspres. A onda se desila jevrejska poslovica - Dabogda imao pa nemao...

    • Da, sećam se tačno toga...2005 godina...

      21:31 // 23. 12. 2020.

      Ti busevi bili u mnogo boljem stanju nego oni kod N.E. i vožnja bila jeftinija. Niko nije ulazio u NE buseve, osim onih sa mesečnim kartama. Okretnica u Banji bila zakrčena, jer nije bilo usaglašenih termina polazaka. Ubrzo potom otvorena gradska direkcija za prevoz i na gradskom nivou definisane cene karata kao i ko gde vozi. NE izgubio istorijski monopol, ali na žalost ne i liniju do Banje.

  • Goran Stamenkovic

    22:44 // 23. 12. 2020.

    Ja sam radio u toj firmi i znam da su, pogotovo ti autobusi trosovinci tehnicki neispravni. 80% su im pratece osovine zavarene,koje ne prate prednje tockove vec ih guraju. Ide kisa,ide sneg to je za voznju ubica na putu. Sve to treba oterati na vanredni tehnicki u Dunav i iskljuciti iz saobacaja.Pozdrav s pesmom od Zdravka Colica: Gori vatra,

  • Anci

    07:05 // 24. 12. 2020.

    Ma ljudi budite zahvalni sto vam i ide bus nama taj Nis ekspres ukinuo i polaske a kartice placamo od 7790 din pa na gore a zadnji polazak u 17:00 nemamo cime da se vratimo a kupili smo kartice. Dokle ide sve ovo a vlada nista ne reaguje

  • Milan

    07:17 // 24. 12. 2020.

    Znači one velike akcije od strane policije koju su "navodno" slali vozila na vanredni tehnički pregled obična LAŽ. Velika bruka

  • Dragan Ilic

    09:00 // 24. 12. 2020.

    Autobus je bio ispravan ali ga je neko "urekao".

  • Filip

    17:31 // 24. 12. 2020.

    Treba li osiguranje da im kupi bus? Uvozi krseve , zato se pale.Placa krseve zaradle u korov po 8000E.Misli da je pametan.Krs nesme na ulicu.

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.