Nišlije, Leskovčani i Vranjanci ponovo protestuju

I ovaj petak, 15. februar, će biti protestni za građane Niša, Vranja i Leskovca. Pored starih zahteva južnjaka koji dosad nisu ni razmatrani, građani dodaju i nove, a osim šetnje će, prema najavama organizatora, na protestima "1 od 5 miliona" učestvovati i zanimljivi govornici.
Na niškom protestu "1 od 5 miliona", najavljuje Pokret mladih "Za Niš bez straha", govoriće bivši sudija Vrhovnog suda Zoran Ivošević, glumac Nikola Đuričko i profesor Bojan Blagojević.
Okupljanje je u 18 sati na Trgu kralja Milana, a Nišlije u svojih 10 zahteva zasad nisu dodavali nove i traže smenu gradonačelnika Darka Bulatovića, ministarke Zorane Mihajlović, da se adekvatno obeležavaju pružni prelazi i istraže paljevine automobila, a neki od zahteva odnose se i na Gradsku toplanu, medije i izvršitelje.
Treći protest u Leskovcu - još 2 nova zahteva
Leskovčani će se i ovog petka, 15. februara, okupiti kako bi iskazali nezadovoljstvo stanjem u zemlji. Ovoga puta okupiće se ispred Leskovačkog kulturnog centra, u 18 sati, a starim zahtevima dodali su nove - traže hitnu smenu direktora Bolnice Nebojše Dimitrijevića i Doma zdravlja Slaviše Božića.
Nezadovoljnim građanima ispred Leskovačkog kulturnog centra obratiće se profesorka niškog Ekonomskog fakulteta Tamara Milenković Kerković, najavljuju organizatori, nakon čega će prošetati ulicama grada.
Među dosadašnjim zahtevima su i ostavka i oduzimanje titule počasnog građanina Leskovca predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, ostavka gradonačelnika Gorana Cvetanovića, vraćanje otetih penzija, prestanak zapošljavanja nestručnih kadrova, donošenje akcionog plana kako bi se mladi vratili i ukidanje poreza na poljoprivredno zemljište.
Protestna šetnja i u Vranju
Na skupu "1 od 5 miliona" u Vranju govoriće novinar Radoman Irić i narodna poslanica Maja Videnović, potvrdili su organizatori skupa, a okupljanje je u 18 sati.
Vranjanci će ovog petka krenuti u protestnu šetnju četvrti put zaredom.
Najpre će se govornici obratiti Vranjancima, na šetalištu ispred gradske Apoteke, a zatim će krenuti u šetnju centralnim gradskim ulicama.
Komentari
Poslednji komentari
SNS
11:09 // 16. 2. 2019.
Sad samo iz budzeta. Ranije je moglo da se maznjava i iz fabrika. Sad su privatizovane. Ovi bi boga pokrali da nije bila privatizacija. Prvo privatizacija pa tek SNS.
Aleksandra31
15:57 // 15. 2. 2019.
Mislim da se svi secamo 5og oktobra, ekipe koja je dosla posle toga i sta su napravili. Nazalost nikad se od toga necemo oporaviti...
Ljubica
16:49 // 15. 2. 2019.
Zasto lazes? Svi znamo da se od prokletog Milosevica i njegovih tadasnjih pulena a sadasnjih diktatora i lopova, Srbija ne moze jos uvek oporaviti!
vlada
22:15 // 15. 2. 2019.
Svi se secamo i ekipe koja je bila na vlasti i pre 5 òktobra i zbog kojih su nam na glave padale bombe, glad ,sankcije, diktatura, lopovluk, opsta nemastina...deo te ekipe je i danas na vlasti...
BATA
14:52 // 15. 2. 2019.
Ne znam odakle deluju botovi?Da li Nis ima centar botova ko BG?I taj centar finansiraju gradjani a svako od njih ima primanja veci od republickog proseka.Toliko su providni da mi nije jasno da li to nekoga uopste vise uzbudjuje i koliko je stvarno produktivno ?Pa nije valjda,bot-zanimanje, to buducnost Srbije i perspektiva IT-a kako kaze buduci roditelj,nasa premijerka.
Pošalji komentar:
Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.