Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

12:22, 2. 9. 2019.

Od 2020. autobusi u Nišu moraju da budu niskopodni, sa klimom i internetom

autobus Novi tender, stari prevoznici?; foto: J. C. M.

1. februara 2020. godine na niške ulice bi trebalo da izađu niskopodni autobusi koji će morati da imaju internet i klimu, a biće u obavezi da sistem za hlađenje uključuju na određenim temperaturama. Posao će, kako kažu nadležni, moći da dobiju samo 2 prevoznika, sklopiće ugovor na 7 godina, a za to će se iz budžeta grada izdvajati 350 miliona dinara godišnje. Opozicija kaže da se već spekuliše da će posao dobiti "Niš ekspres" i "Ariva".

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • Pravnik

    12:47 // 2. 9. 2019.

    Dobro se salite, mislite od 2050 godine.

  • Ivan

    12:52 // 2. 9. 2019.

    A jel ce se paliti te klime ili ce samo morati da ih imaju u specifikaciji?

  • Nikola

    13:32 // 2. 9. 2019.

    Uputite pitanje Direkciji zašto im sajt ne radi?

  • ivan

    13:36 // 2. 9. 2019.

    Zasto bi se iz budzeta grada izdvajala sredstva za prevoz ako neko dobije taj posao na tenderu?

  • Miksa

    14:01 // 2. 9. 2019.

    Kakva klima, kakav internet... Da se ne lažemo, neka oni obezbede prozore na autobusima, prostor za stajanje, dovoljno rukohvata, da poštuju red vožnje i neka nauče da staju na svakoj stanici. Samo toliko je potrebno!

  • jug

    14:04 // 2. 9. 2019.

    Euro 3 motori do 2027god ..... ne mogu da verujem.. Malo je reci da sam kao gradjanin besan! Nis rupa bez dna

  • Овца за шишање

    14:05 // 2. 9. 2019.

    Ево, управо крећем за Суботицу са нишке станице. У аутобусу нема (не ради) клима, него 2020. је далеко :-)

    • LEPOTAN

      17:49 // 2. 9. 2019.

      Nista novo u to preduzece.A ovi oce da oni dobiju tender za grad.Sa koja vozila I sa koji vozaci.Samo im pogledajte one štrokave plave majice i pantalone.Još angažovali penzioneri da voze.

  • Zoki

    14:13 // 2. 9. 2019.

    Produžite liniju 10 do "Vulkana" pogibosmo u centru naselja 9.maj (Novo selo), kad naiđu dva autobusa dešava se kataklizma. Ima i dosta firmi na tom potezu, tako da ima potrebe za produženjem linije.

  • Mika

    14:38 // 2. 9. 2019.

    .... posto u Nisu i Srbiji DVADESETI vek pocinje tek 2020. godine........... ovde, inace, zivi stoka- a ne ljudi......

  • Stojko

    14:54 // 2. 9. 2019.

    I dalje pokazujete nesposobnost ! Bog vas obdario. Na žalost. U vezi temperature. Kažete 25 c. Spoljne ili unutrašnje ? Za ugodan osećaj u stanu, temperatura mora biti oko 20c Neka to bude reper za zimski period. A, tokom leta... Dakle ne spoljna temperatura!
    Drugo, vozači , ne svi, iako ima klime i ispravna je, nemarno se odnose prema putnicima. Određuju "odokativno" toplo-hladno.

  • Nišlija

    15:06 // 2. 9. 2019.

    Euro 3 ima uglavnom Nisekspres to su vozila stara po 18 godina, zasto niko ne kaze da im je najmlađe vozilo 2008 godište... i ovaj kao i do sadasnji tender ce biti po uslovima koji odgovaraju Nisekspresu a na stetu putnika jer ce se voziti starim vozilima,
    Uslov treba biti vozila ne starija od 10 god i cao

  • Wumbo

    15:15 // 2. 9. 2019.

    Propisite temperaturu koja treba da bude u busu ako je preko 25 stepeni jer "klima mora da radi" nista ne znaci. Ukljucice je da minimalno radi sto u guzvama koje su stalne nece nista ohladiti. Ako se linija 5 produzava do kraja Somborske, bus bi trebalo da ide na svaka 3 minuta jer je i sada haos na toj liniji. A izjavu "klima uredjaj mora da bude ispravan" necu ni da komentarisem...

  • Mara

    15:37 // 2. 9. 2019.

    Mnogo nam pa treba

  • mj

    16:28 // 2. 9. 2019.

    Nek uvedu da bar 20% autobusa ide na CNG

  • Jug radi Beograd se gradi

    17:18 // 2. 9. 2019.

    Znači hoćete da kažete da dok mi budali sa sirotinskog juga plaćamo karte i uz subvencije u Beograd izdvajaju 500 miliona evra ne dinara da pokriju to što tamo niko ne plaća kartu!Mene samo interesuje da mi ne dotiramo te razmažence i bogatune?

  • Svi za Niš

    17:29 // 2. 9. 2019.

    Zbog nedostatka vozača autobusa u Niš ekspresu od 2020 godine će vozi onaj koji prvi ulegne u isti!

    • ŠOFER

      09:41 // 3. 9. 2019.

      Baš tako..ko prvi od penzionera se uvati za volan taj je majstor.Nišekspres je odavno u problemu i sa šoferima i sa autobusima a i sa bahatim sinovima direktora.Kad vidim koja kola oni voze i gde se hrane po niške kafane baš mi zlo dođe.Zvali me da dođem da vozim iako sam penzioner i morao sam jer mi i sin radi u Nišekspres-da nisam prihvatio sin dobija otkaz.Pitajte i druge šofere za ove ucene.

  • Брине ли неко о загађењу ваздуха у Нишу?

    18:10 // 2. 9. 2019.

    Нека обавеза буде да макар 1/3 аутобуса у јавном градском превозу има погон на електричну струју (хибрид), на ТНГ и ЦНГ! Како у Београду може, а овде се о томе нисте ни сетили?! Тролејбусе возе возачи са истом категоријом као возачи аутобуса. Зашто се макар на најдужим линијама у Нишу не размишља о увођењу тролејбуса? Макар за 5-10 година. Потребно је развући само ваздушну мрежу проводника.

    • Немања

      02:31 // 3. 9. 2019.

      Браво за коментар. Најлакше је увести електробусеве или на гас, град не мора улагати ништа као када би правили мрежу за тролејбусе, али би чак и то било прихватљиво, зарад чистијег ваздуха.

  • Mara

    18:26 // 2. 9. 2019.

    Biće lako i kondukteru ma i vozačima

  • Petar Petrović

    18:45 // 2. 9. 2019.

    Šta reći, a ne nasmejati se - euro 3 motor i autobusi stari više od 15-est godina...a vozači stariji od 70 godina. Dokle više, dokle...!?!

  • Nishlija

    20:09 // 2. 9. 2019.

    A koje godine je predvidjeno da platforma autobuske stanice i autobu budu u istom nivou da majke sa kolicima i invalidi mogu da udju u buseve?

  • Jug

    20:51 // 2. 9. 2019.

    Tender prilagodjen nis ekspresu, kao i prosli. Opet ce gradjani nisa ispastati..

  • Meraklija

    21:03 // 2. 9. 2019.

    A ja bih zahtevao i iskljucivo NI tablice. Nase pare uzimaju, nase ulice unistavaju nas vazduh zagadjuju a pare idu u Beograd za registracije-realno nije normalno

  • Bruno

    22:10 // 2. 9. 2019.

    Pomeranjem granice zone kod ekonomske škole svi žitelji B. Broda, Suvog Dola, Br. 6, Banje i Banjse rampe su debelo oštećeni. Čvorište linija je na Trošarini, linije 13, 34A i 34B, kao i 4 tu prolaze, a ne kod ekonomske škole. Ko treba da menja liniju sada će za jednu stanicu morati da plati dve zone. Tu je moglo da se izvrši preklapanje da niko ne bi bio oštećen. Isto važi i za prigradske linije.

  • Milos D.

    22:33 // 2. 9. 2019.

    Zašto grad ne stavi kao obavezan uslov da autobusi budu na metan-prirodni gas!? Ili bar da sada najavi da će za 5 godina svi autobusi u Nišu morati da budu na gas ili električni?

  • Višak goriva

    23:32 // 2. 9. 2019.

    Zašto su Vrtište i Trupale opet stavljeni na dužu trasu da li to grad ima višak goriva,preko Čamurlije se putuje 15minuta a preko Popovca 45min.Šta je tu normalno.To je lepo smišljeno kako da se troše NAŠE PARE NA GORIVO....

  • Borko

    07:46 // 3. 9. 2019.

    Da li ste čulli da postoje tramvaji i električni (kondezatorski) autobusi?

  • marko

    08:46 // 3. 9. 2019.

    Euro 3,klima, wifi? A propali amortizeri, jastuci za isterivanje kamena iz bubrega, sedista strokava i tvrda kao da sedis na beton itd.

  • Građanin

    10:46 // 3. 9. 2019.

    Kao prvo, niko ne ispituje to što ARRIVA konstantno nije imala 2-3 vozila na liniji 2, autobusi su im katastrofalni. Niš-ekspres bolje održava linije i daleko je ozbiljniji. Međutim prosek starosti vozila po mojoj proceni u NE je oko 16 godina. Ne razumem zašto se ne donese odluka da 30 procenata voznog parka mora biti NOVO, a ostalo do 8 godina (8+7=15). Na ovaj način bi se zaštitili građani.

    • covek

      20:53 // 3. 9. 2019.

      Svi ovi komentari koji pisu lose o Nis Expressu se sigurno nikad nisu vozili u Arriva autobus. Ono je strasno. Nikad na vreme, autobusi stariji od moje prababe. Nis Express barem vozi na vreme i ima relativno dosta autobusa. Arriva nema nista, ono je najgori gradski prevoz koji sam koristio u zivotu.

  • Isuse

    00:56 // 16. 9. 2019.

    Nemojte da vam je palo na pamet da gasite liniju Zeleznicka-Duvaniste (6), apsolutno mi ne pada napamet da se vozim linijom koja prolazi kroz naselje "OTC", fuj, odvratno. Moze Duvaniste da ima obe linije, ali sesticu ne dirajte.

  • Viobran Radovanovic

    08:03 // 25. 9. 2019.

    Nis ekspres je u ovom delu Srbije najozniljnija prevoznicka firma sa dobrim voznim parkom i jakom logistokom koja je vrlo bitna u ovom poslu.

  • dimitrije rakic

    12:58 // 18. 1. 2020.

    Postovani stalno citam o novim autobusima, molim vas ispostujte i izbacite arivu, em na tenderu obecavaju mnogo, a autobusi su stari i toliko buke da ogluvis.Usto nisu niskopotdn nemaju klimu a i sa grijanjem se nemogu pohvaliti. Na liniji 5 koju koriste toliko je neredovna da se neisplati cekati.Redovni autobusi bi smanjili broj motornih vozila na toj relaciji.

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.