Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

17:25, 14. 5. 2021.

Sotirovski: Ko se vakcinisao ne treba da brine za gužve u autobusima, a i one su uobičajene za veliki grad

dragana sotirovski, gradonačelnica Niša Najavljuje povratak u normalan život kakav je bio pre korone; foto: JV / Vanja Keser

Gužve u autobusima gradskog prevoza koje se stvaraju od kako je u Nišu ranije uveden letnji red vožnje te ima manje polazaka, kako ističe gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski, ne treba da brinu one koji su primili vakcinu protiv kovida, a kojih je u ovom trenutku oko 50 odsto u gradu. Naglašava da ne vidi problem zbog gužvi u prevozu, zato što ih, kako obrazlaže, ima i u kafićima i tržnim centrima.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • VOZAČ DRUGARICE SOTIROVSKE

    17:32 // 14. 5. 2021.

    Znači, od ponedeljka autobusom na posao i ostalo i članovi veća i odornici i gradske opštine sa predsednicima seljacima ...

  • Мераклија Булевар

    17:42 // 14. 5. 2021.

    Хахаха,какав одговор,катастрофа,сачувај Боже...па ако не морамо да бринемо јер смо вакцинисани,ајде онда да скинемо маске,зашто их онда носимо још увек??.. А да се и она вози ујутру ко сардина питао бих је...али,гледа са висине...нема додир са народом..

    • Pera Ždera

      10:41 // 17. 5. 2021.

      Skini masku ko ti brani.

  • Petar SNS

    17:46 // 14. 5. 2021.

    Što kažu: Šta reći a ne zaplakati. Ono kad misiš da si nešto veliko i grandiozno rekao. Da li g-djo gradonačelnica toliko volite fotelju da vas je zaslepila i ne razmišljate pre nego nešto kažete. Jeste dobro možda da se vratite novinarskom poslu koji je bio sjajan kao dan u kini u zagadjenju.

    • Micia

      10:31 // 15. 5. 2021.

      Najbolje je da se vrati na Radio Niš gde je bila najuspešnija. Siguran sam da bi bila opet

  • Čudesni dribling

    17:58 // 14. 5. 2021.

    Lelke, lelke, kkva "stručna" izjava!
    Kuj neje razumEo da mu prevedEm.
    Prv del od rečenicu:
    Kad se vakcinišete mož terate kakO si oćete, u gužvu u gužvu...
    Drugi del:
    Mi ne mož smanjimo gužve u avtobusi, dahćite si u vrat u nji, kako kutretića!

    • Smuk

      18:03 // 14. 5. 2021.

      Ona stalno ide s' autobusom i ima na pokaz... kartu ! Ona im gu pokaže i svi nji gu pozdravljaju ! Kako domakinku, na svi nji' !

  • Des - pot

    18:05 // 14. 5. 2021.

    Za nju je isti pojam gužva u kafiću, gde svako ima svoju stabilnu stolicu, i gužva u autobusu gde su ljudi jedni uz druge, kao u konzervi u pokretu.

  • Čudesni dribling

    18:08 // 14. 5. 2021.

    ...
    Ne uklopise u karakteri pa ne završi.
    A, kad se koronka vrati na mala vrata, pa će gu obaramo! Takoj to radi ozbiljna vlas i još ozbiljnije pućanstvo!

  • Nesa

    18:30 // 14. 5. 2021.

    Ja bi takvima kao tebi zabranio i gradski prevoz..

  • Hadžiđokanović

    18:35 // 14. 5. 2021.

    Gde se dede Načelnik Nišavskog Okruga, Peđa Babović. Kada je to bila sotirovska ona je sve rešavala a Buli ćutao. Sada ona kao gradonačelnik sve se pita a Peđa????

  • vlada

    18:41 // 14. 5. 2021.

    Nis nije veliki grad.

    • Cika Velja

      21:34 // 14. 5. 2021.

      Za kraj odakle je dosla,Nis je Njujork.
      Zavicaj place za njom,njene once su u depresiji bez nije.

  • Lale

    18:42 // 14. 5. 2021.

    Ti si zeno izgubila kompas,daj ostavku i ne brukaj se vise.Stidecete se i lskavcici...

  • Lale

    18:44 // 14. 5. 2021.

    Znaci guzva u autobusu moze,kafane rade normalno,jedino djaci ne mogu u skolu sa svojim drugarima iz razreda nego ih delite u sto grupe???

  • Nišlija

    19:00 // 14. 5. 2021.

    Dal je pod libelu...?

    • Zlobnik

      21:16 // 14. 5. 2021.

      @Nišlija : Nije... ni pod visak !

  • Razbibriga

    20:09 // 14. 5. 2021.

    Da nije tuzno, bilo bi smesno !
    Nepostovanje Statuta Grada i ovlascenja, lupetanje i ,ona misli, pokazivanje cvrste ruke ! Kontraproduktivno !
    Gospodjo, takvi kao Vi, ucinili ste da ovo nije veliki grad, vec najvece selo u Srbiji ! Vas doprinos i Vase kvazi stranke je - ogroman !
    Nego, raspitajte se, ima li po sistematizaciji mesto u dopisnistvu RTS-a, mesto za jos jednog, pa nazad,ako Vas hoc

    • briga

      13:17 // 18. 5. 2021.

      @Razbibriga - Nisu valjda ludi da je prime nazad.

  • Jonca

    20:23 // 14. 5. 2021.

    A ja kažem,ko se nije vakcinisao ne treba da brine,bar ne od kasnijih posledica vakcinisanja.

  • miksa

    20:28 // 14. 5. 2021.

    Pa šta iako sam vakcinisan. Kupio sam kartu za normalni režim rada, ne za redukovani! Neću da se gužvam! Onda smanji gospođo cenu karte u procentu koliko je smanjeno polazaka! Kako te bre nije sramota!?

    • Goshe

      12:28 // 15. 5. 2021.

      Mikso, pozdrav sve si rekao. Kupio sam kartu da bih crkao autobus pola sata. Konkrrtno N,Bsnja. Do br. 6 u zglobnom autobusu su sva sedista bila popunjena i jos 20- tak smo stajali.Na Trosarini totalni haos.

  • Vesna

    20:36 // 14. 5. 2021.

    Veću glupost nisam čula. Djaci još uvek idu u školu a oni stavili letnji red voznje Gužve po autobusima od ranog jutra. Van svake pameti,sto je doticna svojom ingenioznom rečenicom to i dokazala.

  • Milos

    20:38 // 14. 5. 2021.

    Objasnjenje vredja inteligenciju! Sram da je bude!

  • Неко из масе

    21:23 // 14. 5. 2021.

    Бахато, а како другачије.

  • Realni posmatrač prilika

    21:23 // 14. 5. 2021.

    Kao prvo Niš nije veliki grad nije milionski, a kao drugo kada kupim kartu kao putnik imam pravo da uđem u pre svega čist i ispravan autobus u koji me čeka normalno sedište po mogućstvu čisto, neuflekano, gde neće neki ekser što štrči da mi pocepa nove pantalone, gužve naravno ne bi smelo biti.
    Sve ostalo je za ostati bez teksta, šta da kažemo ko zna šta će dalje biti sa ovim nekada lepim gradom!

  • Udovica

    21:37 // 14. 5. 2021.

    Kakva arogancija!
    Ptava je slika svog ucitelja..

  • Deda

    21:43 // 14. 5. 2021.

    Ključeve od svih službenih automobila na sto pa svi iz gradskih službi na autobus, ako ne sutra biće uskoro, Nišlije znaju kako!

  • Mika

    21:48 // 14. 5. 2021.

    A-ha.... posto si ti, postavljenice, dosla iz VELEGRADA u megalopolis Nis, pa znas iz licnog iskustva.
    O, MAJKO MILA!!!!
    Sve gori mediokritet od drugog na celnim mestima!

  • Dd

    21:50 // 14. 5. 2021.

    Рече вкв градоначелница.

  • Dijana

    21:55 // 14. 5. 2021.

    Da je prevoz organizovan kako treba gužve ne bi postojale, po pravilima gužve nisu kategorija njih u savremenim državama nema a prevoz je tamo mnogo povoljniji, ovde se narod baš muči toliko je namučen i izmoren da je sve izgubilo smisao tako političari godinama i opstaju mi umorni i gladni na stanicama čekamo Ćiru a oni nikad bolje!!!

  • J

    21:58 // 14. 5. 2021.

    Vidi se da u zivotu nije usla u gradski prevoz..

  • Naissus

    22:10 // 14. 5. 2021.

    Za veliki grad je normalno i da ima NORMALNOG gradonacelnika.

    Stoga, ovo nije veliki grad

  • AntiPA

    22:17 // 14. 5. 2021.

    Cekaj, to je ona sto se do juče kunula u Zlatibora Lončara da bi mu baš juče izglasala nepoverenje u stranci po naredjenju “šefa”? Ta će celom gradu zariti nož u ledja kada bude odlazila iz Niša za Beograd - baš kao što je uradila i Lončaru i Stefanoviću.

  • Miljan

    22:49 // 14. 5. 2021.

    Ovim komentarom je pokazala koliko je veliki covek. Nemam reci

  • BATA

    22:52 // 14. 5. 2021.

    Kako im ne dosadi vise ova lazna propaganda i ovo ucenjivanje naroda.Maske nose sektasi,pripadnici tajnih drustava.Nose, da bi se sakrili kada donose neljudske mere protiv neistomisljenika.Ovo moze da rade oni koji imaju veliku korist od ovoga( smesne,nelogicne mere).Pa ovo vise ni pas s maslom ne bi progutao.Represija,ucena merama i svakodnevno bombardovanje podacima,bez dokazanih radova,

    • AntiPA

      11:32 // 15. 5. 2021.

      Ozbiljnih naučnih radova i mera ima svuda u svetu. Samo se kod nas zloupotrebljavaju za dnevno-političke potrebe. I Sotirovska je dnevno-politička potreba.

  • E moje Nijšlije

    23:07 // 14. 5. 2021.

    Za ovo ste glasalu sirote Nišlije, Vi koji se vozite autobusom do pijace ne dalje , Vi koji nemate dupleks stanove ,lokale,apartmane ,DRŽAVNI posao.Ne trazite Vi mnogo ali to malo nije moguće jer pogrešno ste zaokružila juna meseca zbog tih 50 evra.

  • slavko

    23:08 // 14. 5. 2021.

    Nebulozno,kao i sve za ovih 15 meseci!

  • Bulevarka

    23:38 // 14. 5. 2021.

    Jos godinu dana nije napunila na celu grada a vec postaje najgori gradonacelnik koji ce kao po obicaju za Nis imati jedan mandat.Od svojih obecanja je izgleda odustala i zaboravila, park kod Delte ne mrda, jer otvaranjem TC je i sa svim radovima tamo stalo.Sramota sramota sramota. Treba sve da vas pociste krajem maja na glavnom odboru i ako svi za sebe mislite sa radite odlican posao a nule ste

    • misko

      05:49 // 15. 5. 2021.

      Ne treba da se čisti u stranci, nego da se počisti stranka.

  • Imam ime

    23:54 // 14. 5. 2021.

    Ne brinemo za tebe, ti se sigurno nikad neces provozati busom. Lepo u auto od barem 70 soma, ipak treba zadrzati odredjenu meru, ne biti pohlepan.. pa vozac u odelu koji otvara vrata, torbicu pod miskicu i udri. Najgori su ovi sto uvek kukaju da nema, kako se tesko zivi, smrdi u busevima itd. Vidite kako moze... :)

  • gospoDŽa epidemiolog

    23:59 // 14. 5. 2021.

    Ima završen medicinski fakultet ?!

  • Lj

    00:22 // 15. 5. 2021.

    ZAGLEDAJTE pored kruznog toka kod TC nikla CEVAPNICA smestena u kontejner za sefa gradilista. (Ul Blagoja Parovica)
    Ovo do sad nikada nije bilo. Kao da smo u Soko banji. Nedostaju oko kruznog toka TEZGE za decije igracke. Kao u Soko banji.

  • ???

    04:49 // 15. 5. 2021.

    Aman zeno, da li je normalno da cekam gradski bus po 30-40 minuta?

  • Milan

    06:51 // 15. 5. 2021.

    Letnji red? Razlog što im fali para u kasi ili što nemaju vozila(kvar, iscureo hladnjak, blokirao točak, zapalio se)... Cccccccc

  • Pa moze

    08:59 // 15. 5. 2021.

    Zasto onda cekamo u redovima za pojedine prodavnice? Neki ljudi i po sat vremena cekaju ispred pojedinih trgovinskih lanaca. Da se ne zarazimo, jel da? Zato neka se svi zaraze po autobusu.
    Zasto ljudima ne kazu da u stvari nemaju vozace, da nema ko da im vozi?

  • mare79

    09:28 // 15. 5. 2021.

    Kad bi bila svesna koliko te radnici gr uprave ne priznaju kao gradonacelnicu sta pricaju koliko su nezadovoljni svaki drugi mada i to je malo kaze uzas i katastrofa shvatila bi koliko nepoverenje imas u ovom gradu.Moli se da se i tebi ne izglasava isto kao nekim ministrima jer ces tesko da navrsis i prvu godinu.Ti si velika sramota za ovaj grad i za svoju stranku neces ti daleko i jos dugo tkv.

  • Gurgusovac City

    11:54 // 15. 5. 2021.

    Može li u velikom gradu kakav je Niš da proradi bar jedna mala gradska česma?

    • Alisa u zemlji čuda!

      16:57 // 15. 5. 2021.

      Šta će ti česma kad imaš fontanu tj.gejzir još malo pa će flaširamo vodu!

  • Drugarice i drugovi iz JUL-a,

    12:07 // 15. 5. 2021.

    Vi iz JUL-a pamtite dane kada je narod živeo sa 10 nemačkih maraka, a vi uživali. Sada u Nišu dajete vaučer od 25 evra (!) za letovanje u Grčkoj. Nišlije će skupiti po 50 evra za sve niške glavešine politikante da odu i da se ne vraćaju! Dokle ide p o n i ž a v a nj e Nišlija?! Ne znamo šta se (ne) može sa 25 € za jedno letovanje!!!? Čudo ne rekoste ,, za Maldive"! Pogledajte račune za porez!

  • Benjamin Byford Blue-Baba

    15:35 // 15. 5. 2021.

    Budite aktivni u neku nedelju od 07.00-20.00 I pokusajte da resite problem autobusa,stranackog zaposljavanja,rupa na asfaltu,cene grejanja I vode,aerodroma,rusenja I sece drveca a do tada pamtite I belezite sve....I uzivajte u setnji sa porodicom I prijateljima

  • ZemljoIndijo

    21:14 // 15. 5. 2021.

    Ja sam sokirana ovom izjavom! U Indiji vise sa vagona i to je ponizavajuce i opasno. Mi, nadam se, imamo malo vece teznje ka boljem i kvalitetnijem. Ako ste u stanju, ako niste, maknite se. Mozda postoji neko ko to ume, hoce, moze da resi. A ovaj manir: kakvi ste i ovoliko vam je dobro, je totalni bezobrazluk. Ako nesto ne funkcionise, resis to! TO je tvoj posao, zeno!

  • dzoni

    07:13 // 17. 5. 2021.

    TI drugarice sotirovska da se ponovo latiš mikrofona, nije ovo za Vas. Slabo se snalazite , odn nikako , samo na štetu nišlija-

  • Mile kontraš

    10:47 // 17. 5. 2021.

    Neće se roditi taj koji će vama da ugodi...

  • Mile

    06:27 // 18. 5. 2021.

    Zasto ste uveli letnji red voznje u maju ? Nis nije selo koje moze da se prodje pesice ako ne mozes da udjes u autobus.
    Zasto subotom nema autobusa posle 21.00h?
    Sotirovska treba da pita gradjane Nisa sta misle o guzvi u autobusu i o ukinutim polascima ,a ne da servira odgovore bez pokrica.

  • Milka

    06:36 // 18. 5. 2021.

    Ne filozofiraj nego vrati prevoz nislijama odmah

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.