Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

23:32, 30. 8. 2016.

Trenažni letovi pilota iz Kraljeva

galeb "Galeb" čitavog popodneva grmeo iznad Niša; foto: flickr.com/Rob Schleiffert

Na niškom vojnom aerodromu, kako nezvanično saznajemo, u narednih nekoliko dana biće smešteni mlazni avioni Vojske Srbije iz Kraljeva koji već lete iznad Niša, a to će činiti i naredna 2 dana.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • vlaksi

    00:02 // 31. 8. 2016.

    Kakvi bre trenažni letovi?U svakoj normalnoj i civilizovanoj zemlji ovo bi se okarakterisalo kao remećenje javnog reda i mira. I još najavljuju da će trajati 2 dana i to do 1 posle ponoći....E svašta baš. Ja bi pre rekao da se radi o zastrašivanju i pripremi ljudi na vanredne i teške okolnosti. Ali, naravno-to niko neće reći javno

  • Juznjak

    00:04 // 31. 8. 2016.

    Treba pitati MO po kom kriterijumu obavestavaju javnost za trenaznog letove kada je upitNju Beograd, a ne i kada se radi i o Nišu?

  • cira018

    00:14 // 31. 8. 2016.

    Sve mi meni ovo lose mirise..Sukob sa Hrvatskom,Bosnom..Bas u ovom trenutku ovoliko vezba..Ne bih bas rekao..suska se i sprema se nesto veliko ali ni Vlada ni Vojska Srbije nema da se oglasi povodom toga..Jedino sto zelim je da bude samo stabilnost u regionu..Manite se i dosta nam je vise ratova aman vise...I ako vec ima u Kraljevo tamo neka idu pa neka lete svaki dan ako hoceju a ne iznad Nis-a..

  • Ivan

    00:49 // 31. 8. 2016.

    Razumem ja nocne trenazne letove ali pobogu mora li direktno iznad grada? Nebo je ogromno i mogu da pronadju parce gde nece uznemiravati gradjane. Deca su se uznemirila i placu jer su culi price o bombardovanju. Imaju li ljudi iz VS malo mozga?

  • sasa

    01:00 // 31. 8. 2016.

    Kome smeta bukabna nasi
    h, aviona, sramota da to nekome smeta, vec raduje da ih imamo...a rts je nekoliko puta informisalo javnost o letovima nad nasim gradom..

  • Max Vespertine

    01:57 // 31. 8. 2016.

    I to nije moglo da se odradi u Kraljevu nego bas u Nisu?

    Umesto da MOZDA uznemirimo 70.000 ljudi tamo gde je aerodrom na 15 km od grada, bolje da SIGURNO uznemirimo 300.000 ljudi tamo gde je aerodrom na 4 km od grada.

    Svaka cast pametnom funkcioneru koji je doneo i odobrio tu odluku, nadam se da cete saznati ko je u pitanju, posto ja stvarno nemam reci koliko je ovo neverovatno glupo.

  • Beca

    06:31 // 31. 8. 2016.

    Ljudima smeta,i to vazduh dišu.Svasta

  • go go

    06:58 // 31. 8. 2016.

    Kako objasniti dvogodisnjem detetu kakva je to buka u vreme kada ide na spavanje? Zar mora da se leti tako nisko i tako brzo? Sramota!!!

    • Pentraksil

      10:46 // 2. 9. 2016.

      A to je neka nuklearna vizika objasniti detetu da neki ljudi moraju da vezbaju i rade dok neki drugi spavaju?

  • Nix

    07:33 // 31. 8. 2016.

    Meni stvarni nije jasno ko je mislio da je dobra ideja da Niš više od dva sata po mraku nadleću vojni avioni u niskom letu. Odlično se sećam '99-te i verujte da mi se i dalje stomak okreće od tog zvuka

  • Tanja

    07:54 // 31. 8. 2016.

    Ne bi bilo panike ni straha da su ovlasceni na vreme obavestili gradjane Nisa da su to nocni letovi ili vazda sta vec. Dosta je bilo Nislijama koje su u vreme rata prvi culi avion iznad niskog neba a potom zapocelo bombardovanje. Svi oni koji su to doziveli ne mogu zaboraviti. Srbijo deca su vam u strahu plase se ne mogu da spavaju. Objasnite to deci kad su stres vec dozivela. Srdacno

  • Durlan City

    07:58 // 31. 8. 2016.

    Ajde be sramota, preteraše ga sinoć! Kakva je to vežba iznad grada? Ako je naređenje da se leti noću i to iznad grada, gde sve odzvanja i tresu se prozori, onda idite u Beograd pa tamo uznemiravajte "gospodu".

    • beograđanin

      08:56 // 1. 9. 2016.

      e, pa - bili su...

  • Зоро ете га `па

    08:47 // 31. 8. 2016.

    Колика гомила коментара?"Ремећење јавног реда и мира", "двогодишње дете, не спава", "страхови"? Док вам улицама шетају полуголе ћерке, а кеј је препун алкохолисане деце? У Граду са кафићима крцатим дрогираним наследницима, који уз шунд и кич из појачала, хране и "навијају" за криминал, у вашарској атмосфери до раних јутарњих сати."Критикујете" нормалне активности сопствене војске?Е то је срамно!

    • nebitan

      09:41 // 31. 8. 2016.

      110% ubodena poenta!

    • Abekakobe

      10:20 // 31. 8. 2016.

      Pa bolje da slusam vasar nego da mi tandrce ovi krsevi iznad kuce. VP

  • Sasa

    08:59 // 31. 8. 2016.

    Sto ne lete iznad Kraljeva kakva je ovo zajebancija!

  • Oscar Pitagor

    09:02 // 31. 8. 2016.

    Ма само се играјте. Трошите паре које ће враћати унуци деце којима не дајете ни да заспе. А ако вам се мозгови још мало усијају можда поново гурнете изгладнели и намучени народ да гине против 20-ак најмоћнијих држава...

  • Србин, а не олош

    09:29 // 31. 8. 2016.

    Овај народ је пилудео због што стално кукају, ма дајте бре људи саберите се,због вас који сте расли на дворовима,коме смета бука нек запуши уши,пошто не видите шта се збива од Вашег"ријалити" гламура.Све вас треба на радну акцију па кад уморни легнете у 21 сат неће вас ни топ пробудити, него банчите по кафанама и сокацима као вампири и за све вам је крив неко!Стидите се предака Ваших!Хлеба и игара

  • бошевац

    10:13 // 31. 8. 2016.

    Ко не слуша песму
    слушаће олују.
    Мени бука не смета - само зато што ју стварају НАШИ авиони.Камо среће да их је још више,ма нека лете целу ноћ.Што је више наших и што више лете мања је вероватноћа да ће долетети страни да нас бомбардују.
    Летите соколови,јастребови,галебови срБски - отворено вам је небо изнад Ниша.

  • Abekakobe

    10:16 // 31. 8. 2016.

    Hahaha trenazni letovi, cemu to, da nece mozda da ratuju ? Koriste ove starudije u ko zna kakvom stanju(kao sto je i cela VS). Ako vec moraju da drndaju nek drndaju iznad neke sume i livade, a ne iznad grada. VP

  • кратина

    10:18 // 31. 8. 2016.

    Да ли људи који коментаришу да авиони лете изнад Краљева а не Ниша знају да ПИЛОТ,возач авиона треба да ЛИЧНО УПОЗНА и савлада писту са које полеће и на коју слеће у дневним и ноћним условима да би ефекат његових дејстава,кад треба,а ТРЕБАЋЕ, био бољи и ефикаснији.

    • Abekakobe

      10:33 // 31. 8. 2016.

      Kakva dejstva, protiv koga ? Ne palite se mi ne smemo vise corak da opalimo protiv bilo koje drzave u regionu...

    • DS97

      11:52 // 31. 8. 2016.

      E baš me interesuje sa kim će da se bore onaj ORAO i G4. Ko da stojadinom starim 35 godina pokušavate da budete ozbiljna policija na auto putu. Sve ovo je samo glumatanje i pokušaj imitacije nečega što je davno postojalo, a sad su ostala samo sećanja. Bolje pustite na RTS-u "Partizansku eskadrilu". Efekat po odbranu zemlje bi bio isti, al bi buka bila manja.

    • hibernacija

      12:47 // 31. 8. 2016.

      "ТРЕБАЋЕ"?? Јел ти знаш нешто што ми не знамо?
      Реци нам, молим те, подели то сазнање са плебсом!

  • Dexter

    12:18 // 31. 8. 2016.

    Zanimljivi komentari. Znaci, nema veze sto slabo servisirane sklopocije tandrcu tik iznad krovova velikog grada, u kome su uspomene na bombardovanje jos sveze, u 1 nocu - to su NASE sklopocije! Ima da ih kitimo cvecem, kao 91-ve one tenkove sto su isli na Vukovar! Vojska mora da vezba, ali postoji i vreme i mesto i nacin. Drugo, mora se naci nacin za izmestanje vojnog aerodroma iz grada, sto pre!

  • Tamara Stankovic

    12:21 // 31. 8. 2016.

    Kome smetaju ne mora da ih sluša. Sigurno oni kojima su previše bučni ne bi seli da vežbaju kao oni i sutra da nas brane...

  • 98v.b.

    15:09 // 31. 8. 2016.

    Kakvi ste bre to postali Nišlije. Da se objavi bilo šta, vi nađete način i razlog da se svađate. Jednostavno se kao i svake godine spremaju za otvoren dan kada će demonstrirati umeće upravljanja letelicama ova dva tipa, a verovatno će biti uključeni i mig21, i mig29. Lepo je da se nešto dešava u našem gradu i da će tu manifestaciju da poseti 5000 ljudi kao i svake godine. Uživaj te u "letu" :)

  • Milan

    19:57 // 31. 8. 2016.

    Meni zaista smeta, jako me podseca na bombardovanje i kako sam se budio iz kreveta.. Razumem sve ali opet kazem kao klinca su me budile bombe, nije mi prijatno uopste

  • sasa

    21:08 // 31. 8. 2016.

    Nasi avioni iznad naseg grada...predivno..

  • Nenad Stevic

    22:47 // 31. 8. 2016.

    Danju se i nekako podbese a zasto nocu buditi decu uznemiravati bolesne i one koji ujutru rano ustaju. Necija odluka da se ovo radi iznad grada je neodgovorna - stanje u nasoj avijaciji nužni je odraz stanja u drustvu - haos i nered. Mogu da zamislim u kakvom su stanju ovi zastareli avioni. U svim normalnim zemljama - naseljena mesta se izbegavaju i nisu mesto za obuku. Uzasno i uznemirujuce !

  • poskupljenja

    08:32 // 1. 9. 2016.

    Dok mi gledamo i slusamo nasu eskadrilu - POSKUPLJUJE STRUJA,GORIVO...

  • Vlajko

    21:49 // 1. 9. 2016.

    Kakvi ste namcori, i ja sam bio klinac kad je bilo bombardovanje, i ja sam dozivljavao iste traume, i ja zivim na poslednjem spratu zgrade pa svaki put kad proleti nisko izletim na terasu da ga vidim sto bolje kao uzbudjeni klinac. Pa sta ako su iz Kraljeva, mora svaka pista da se zna napamet zlu ne trebalo, a da bi se sletelo na pistu niskog aerodroma mora da se preleti iznad grada.

  • pERA

    12:16 // 3. 9. 2016.

    Интернет Срби у акцији!
    Кад би се тако нервирали и сиктали за СВЕ оно што нас стварно мучи, као обичне грађане ове земље, где би нам био крај.

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.