Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

08:55, 17. 12. 2021.

U Nišu za volanima autobusa javnog prevoza sve više penzionera, nema gornje starosne granice

Autobus Nišlije pitaju koliko je bezbedno da stariji od 65 godina upravljaju autobusom; foto: Vanja Keser

Dok stručnjaci upozoravaju da osobe starije od 65 godina imaju slabiji vid, sluh, mišiće, sporije pokrete i manje su precizni, što dovodi i do grešaka u saobraćaju, sve je više upravo starijih vozača u javnom prevozu. To primećuju građani i pitaju koliko je to bezbedno, ali najveći prevoznici na pitanja Južnih vesti o tačnom broju i bezbednosti putnika nisu odgovorili. Sa niške Medicine rada kažu da na lekarskim pregledima nisu blagonakloni prema starijim vozačima i da naročito paze na njihove mentalne sposobnosti.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • Boban

    09:30 // 17. 12. 2021.

    To je nasa stvarnost... Otisli soferi da voze za pristojne pare mada im nije lako u inostranstvu.... Tako Vam je to politicari bivsi, politicari sadasnji, politicari buduci... Jel se pitate kolika je plata dece na benzinskim pumpama, kolika je plata zena koje rade po kisocima.... A politicari bivsi, sadasnji i buduci njima nista ne fali svako ima svog novinara, novinu medije

    • Perča komšija

      11:02 // 17. 12. 2021.

      Bravo za komentar, samo dodati pitanje: kolika je dnevnica kod kineskih trgovaca koji dnevno isplaćuju radnike i nikad ih ne prijave na osiguranje?

    • OKAC

      15:00 // 17. 12. 2021.

      Plate koje primaju udarne pesnice Direkcije guska i bojzi mogu se namiriti 15 vozaca srednjih godina.
      Plate koje primaju dir.niške pošte đorđević i njegov sin većnik aca petarda mogu se namiriti 10 vozača srednjih godina.
      Ako nabrojim još par političara biće plate za 50 vozača srednjih godina.
      Neka se zapita Nišekspres zašto mlađi vozači rade u Lastu.
      Nekada nije sve u parama.
      Nišekspres ne

  • Mare

    09:36 // 17. 12. 2021.

    A plate niko ne pominje

  • Petar SNS

    10:09 // 17. 12. 2021.

    Mladi su povedeni većim platama u Evropi . Ovako da pojasnimo . Vozite negde u nedodjoji za 1500€-1800€ kad platite stan i režije i hranu ista je plata kao u Srb . a gde je odvojenost od porodice od života nema cenu . Ovde je plata 800€ i još će rasti ali si tu kući . Isto i ovi hvata ribu amerikancima na Aljasku ili radi prenos nameštaja sve je to sitno za zdravlje . Novac je ništa . nije sreća .

    • Perča komšija

      10:41 // 17. 12. 2021.

      Auuu, pa ti si stvarno zabluđen, tebi nema pomoći! Čoveče jel si ti svestan šta pišeš il si pod narkozu? Plata 800€, а da nije to kod tebe u girosu?

    • Govori nemacki da te cela srbija razume

      10:50 // 17. 12. 2021.

      100 posto sam siguran da si trol al opet cu da ti odgovorim. Idu ljudi jer hoce uredjen sistem. Nece korumpirane lekare, policiju, sudije, sve drzavne firme. Do....o im je vise da najgori sa sega mega fakultetima budu na funkcijama i da odlucuju o njihovoj sudbini i da ih partijski sefovi zezaju i ucenjuju. Nije petre sve u parama, hoce ljudi normalan zivot.

    • N. N

      10:52 // 17. 12. 2021.

      Gde li je to plata u Nišu 800 e?! Možda tebi, ali u sendvičima 800 sendviča mesečno?

    • Sasha

      10:54 // 17. 12. 2021.

      Bar nemaju tebe da im solis pamet.

    • Miki

      11:33 // 17. 12. 2021.

      Slusaj ti, kad budes vozio kamione, i autobuse tad mozes da lupetas. Jok ostacu ovde da vozim za 50.000 jesi li ti normalan? Naravno da svi trebaju otići preko radi se ali i placa se. A ti pojedi jos koji sendvic i na spavanje.

    • Srecko Sojic

      11:46 // 17. 12. 2021.

      PETRE Plate vozaca u evropi a pogotovo vozaca u grackom saobracaju je oko tri hiljade pozdano znam jer mi rodjak radi u parizu i vozi gracki autobus 7 sati dnevno 5 dana u nedelji
      800 evra u zlatno doba nazadnjacke VUCICEVE sektaske vlasti mozes zaraditi ali za tri meseca i to da radis 6 dana u nedelji po 10 sati dnevno
      jer toje dobro za sendvicare AV AV AV

    • Зоран Васиљевић

      11:54 // 17. 12. 2021.

      Да, новац није срећа, већ је само део слагалице која се зове стандард. Али ту је и организована држава где су сви једнаки пред законом, где нема партијског запошљавања и напредовања, где нема негативне селекције, где печењар не може да буде директор највећег система, где се одговара за плагијат и куповину дипломе. Где те један умоболник стално не силује у мозак. Само што још не искаче из ВЦ шоље.

    • Rade db

      12:40 // 17. 12. 2021.

      ono sto bih ti napisao, nece da objave.

    • penzionerka

      13:38 // 17. 12. 2021.

      Crni Petre, sta li ti stavljaju u sendvice?

    • Nije ti prica na mestu

      17:37 // 17. 12. 2021.

      @Petar
      Prvo vozaci autobusa u Nisu nemaju 800 eura. Drugo i da je ta prica tacna da sve potrose i malo ostane tipa 200-300 evra mesecno, zena radi pa je to 2300 evra mesecno. Ili u tvom svetu zene ne smeju da rade u Nemackoj. Nedodjija u Nemackoj ima cist vazduh, po ulicama nema pseceg izmeta a nema trafiku nasred puta. Nis je prljav grad gori od Bugarskih jer tako ste u mogucnosti.

    • radivoje milenković

      12:30 // 18. 12. 2021.

      kako li čovek iz Distribucije (preuzeto iz njegovih izjava) sve zna i u sve se razume pa i savete, meni konretno-da se ne pozivam na ostale, deli, objašnjava,savetuje, upućuje me, otvara mi oči, razume se u finansije, urbanizam, pravo, pusta svetlost u mraku? Sa koje je planete pristigao? Da li vrše i pelcovanje, smiruje uzavrele strasti, vraća reke u korita, pravi naplatne rampe, razume se autobu

  • Da je merkelova znala da je ovde zlatno doba, nikad ne bi zaposljavala nase ljude

    10:13 // 17. 12. 2021.

    Pre 5-6 god moj zet daje otkaz u expres i odlazi u eu da vozi. Tad kad je on dao otkaz dolazi stariji covek i dispecer mu daje papire gde da vozi. Moj zet ga pita jel si vozio nekad bus a on mu kaze pa ja sam polozio jos pre 30 god al nikad nisam vozio. Dispecer kaze mom zetu ce dodjes ti da molis da se vratis. Nije proslo ni godinu dana i taj dispecer dao otkaz i otiso u sloveniju da vozi.

  • Krezuba Srbija

    10:55 // 17. 12. 2021.

    Za nasu decu...u EU.

  • racika sofer

    11:12 // 17. 12. 2021.

    Kako prolaze lekarski pregled ovi od 65 i vise godina????

    • Aktivni vozač sa 66 godina

      12:24 // 17. 12. 2021.

      Isto,kao što ćeš i ti kad napuniš 65 godina.Da je po tebi niko preko 65 god. ne bi prošao lekarski pregled, iako je zdrav i sposoban!Raspitaj se malo!

  • szontije

    14:02 // 17. 12. 2021.

    Ima mladih ljudi koji bi radili za prisojnu platu, ali je poslodavcu jeftinije da zaposli penzionera, jer mu ne plaća doprinose. Problem je u poslodavcima.

    • Vozač uredno prijavljen sa plaćenim doprinosima

      15:00 // 17. 12. 2021.

      Zakon PIO propisuje iste uslove zapošljavanja za sve radnike bez obzira na godine i status.Znate koliko je ljudi 65 + u državnim službama i zdravstvu!

  • Paja i Jare

    14:08 // 17. 12. 2021.

    Imam dedu od 88 godina ću ga upišem da polaže za autobus, da ima ko da nas vozi na posao.

    • Tajanstveni Alan

      06:39 // 18. 12. 2021.

      Moze onaj zglobni,- Tine i Radojka !
      Ako mu prave problema za dozvolu, odi u Zeleznicku, prolazi garantovano !

  • DOBRICA radnik YURE

    15:16 // 17. 12. 2021.

    Naš dvospratni autobus Lasta do YURE vozi penzioner Staletović.Vidi se da ima iskustvo ali mi sve nekako usporen i stalno se smeje,smeje.
    Koliko ima godina neznam.Stalno ponavlja da on voli da vozi i da mu je volan dao sve u životu.Nije mu do para već ljubav prema volanu.Nišekspres ga nije primio jer ogovarao dir.Milana i zato uinat došao u Lastu.
    Čovek je onako simpa.
    Ali bolje je da igra domi

    • Razbibriga

      06:42 // 18. 12. 2021.

      On domine a ti da se manes komentara i svima dobro ! Radi si ti u Yuru, cuvaj sns knjizicu, idi na mitinge i konvencije , jer nisi za bolje !

  • vladanis

    15:27 // 17. 12. 2021.

    Isti problem verovali li ili ne,imaju i ovde u češkoj iako su penzije duplo i troduplo vece nego kod nas.

  • Cipiripi

    17:56 // 17. 12. 2021.

    Dobro je sto nisu poceli Sirijce da zaposljavaju da voze.

    • Beograđanin

      23:25 // 17. 12. 2021.

      Hajde svi u Lastu!
      Solidna plata,dobar direktor,korektni dispičeri,odlični mehaničari,lepuškasta sekretarica,ma sve ok.

  • Срба

    00:50 // 18. 12. 2021.

    Возиии Мишкооооооо!

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.

KOMENTAR DANA

I ne treba nam voz. Peške je brže.

pr čitalac

Tekst: Vozom ni u Niš, ni iz Niša - mnoge linije ukinute, građani nezadovoljni