Investiciono zlato kao čuvar vrednosti u nesigurnom vremenu
Poluge, pločice i novčići određenog stepena finoće smatraju se investicionim zlatom, koje beleži snažan rast poslednjih pet godina, a portal E-kapija prenosi da je u doba pandemije, od 19. marta do 6. avgusta, cena fine unce zlata u Londonu porasla za čak 592,90 dolara ili 40%. Osnivači Zlatnog Standarda su pioniri trgovine investicionim zlatom u Srbiji, imaju razvijen odnos sa najreputabilnijim dobavljačima što im omogućava najpovoljnije cene, robu u zalihama i garantuju diskreciju i bezbednost isporuke.
Analitičati su početkom septembra istakli tri faktora koja će uticati na cenu zlata: negativne američke realne kamatne stope/negativni prinosi na obveznice (čak 28%), slabost američkog dolara (24%) i SAD Predsednički izbori početkom novembra (20%). Pandemija se nalazi tek na četvrtom mestu.
Globalne makroekonomske i geopolitičke okolnosti su takve da je razumno očekivati da cena zlata nastavi sa rastom, iako uz česta kolebanja i povišenu volatilnost. U okruženju u kojem dominiraju agresivne politike obezvređivanja dekretnog novca, zlato suvereno zadržava svoj status jednog od najboljih čuvara vrednosti i kupovne moći kapitala - navode u Zlatnom Standardu.
Foto: Zlatni StandardPo Zakonu Republike Srbije u investiciono zlato ne spada monetarno zlato, ali spadaju zlatne poluge, pločice i novčići, sa jasno definisanim karakteristikama. Individualno je šta je najisplativije kupiti, ali u Zlatnom Standardu kažu da je prilikom kupovine investicionog zlata cena po gramu povoljnija u težim apoenima, ali pri prodaji je obrnuto.
Postoji pravilo da je jedinična cena investicionog zlata manja sa rastom težinske denominacije pločica/poluga (to jest, na primer: 1g investicionog zlata u pločici od 1g je dosta skuplji od 1g investicionog zlata u polugi od 100g). S druge strane, manje težinske denominacije (na primer 5g, 10g i 20g) su relativno likvidnije sa stanovišta naknadnog raspolaganja – navode u Zlatnom Standardu.
Cena zlata se formira u zavisnosti od brojnih faktora, a polazi se od berzanske cene na globalnim tržištima.
Na cenu utiče i format kupoprodaje, to jest da li se zlato kupuje sa našeg lagera (spot – odmah dostupno), ili avansno (fiksiranje cene odmah, a zlato dostupno u relativno kratkom vremenskom periodu). Ističemo da su kupoprodajne cene u slučaju avansne kupoprodaje povoljnije u odnosu na spot transakcije - kažu u Zlatnom Standardu.
Zlatni Standard je osnovan februara 2020. godine, ali osnivači ove firme posluju već sedam godina i imaju višedecenijsko međunarodno iskustvo u ovoj oblasti, izuzetnu domaću i internacionalnu profesionalnu reputaciju. Uspeli su da se izbore za ukidanje PDV-a na investiciono zlato u Srbiji, a navode i dodatne razloge zbog kojih se treba odlučiti za njih.
Zato što imamo kontinuitet u snabdevanju i raspoložive robu na zalihama;
Zato što nudimo opciju avansne kupovine i nabavke koja je još povoljnija za kupca;
Zato što je naša roba uvezena legalno sa svim zakonom propisanim dozvolama, uz završen carinski postupak;
Zato što vam zasigurno možemo ponuditi najpovoljniju cenu investicionog zlata u Srbiji;
Zato što omogućujemo apsolutnu diskreciju i bezbednost isporuke na lako dostupnoj i najsigurnijoj lokaciji u strogom centru Beograda u objektu sa potpunom fizičkom i video zaštitom i privatnom garažom za klijente;
Zato što proizvodi iz naše ponude dolaze sa garancijom finoće (Fine Gold 999,9) LBMA sertifikovanih rafinerija/livnica iz EU i Švajcarske.
Udruženje učesnika na londonskom tržištu investicionih plemenitih metala - London Bullion Market Association (LBMA) propisuje striktne standarde za nabavku, preradu, proizvodnju i trguvinu investicionim plemenitim metalima, a u Zlatnom Standardu navode da je su svi njihovi proizvodi u skladu sa ovim standardima.
Na vaš zahtev ćemo vam proslediti resurse individualnih proizvođača u smislu njihove statutarne dokumentacije i relevantnih sertifikata koje poseduju. Dodatno, Zlatni Standard planira da uskoro uvede, između ostalog i kao uslugu za svoje klijente, ispitivanje finoće investicionog zlata upotrebom najmodernijeg XRF spektrometra - ističu.
Kontakti Zlatnog Standarda kao i odgovori na najčešća pitanja i nedoumice sa kojima se susreću oni koji požele da ulože u investiciono zlato, i profili ove kompanije na društvenim mrežama su sledeći:
Telefon: +381 11 7709 128
E-mail: [email protected]
Web: https://zlatnistandard.rs/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/zlatnistandard
Twitter: https://twitter.com/ZlatniStandard
8. 10. 2024.
Bandere su ustvari vezane tim kablovima da ne padnu!
Peconi Čitalac