Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

15:18, 2. 7. 2014.

Pet prevoznika za autobuske linije u Nišu

niš eksperes "Niš-ekspres" najverovatnije ostaje na linijama koje i sada ima, arhivska fotografija

"Niš-eksperes, "Ćurdić", "Ariva Litas", "Lasta" i JP "Aerodrom" Niš poslali su ponude za 4 paketa linija gradskog i prigradskog autobuskog prevoza u Nišu.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • A.S

    15:52 // 2. 7. 2014.

    A sta je sa ostalim linijama, Somborska, Medosevac, Calije...?

    • marko

      17:37 // 2. 7. 2014.

      Imate na sajtu http://www.jgpnis.rs/ celu dokumentaciju, tako da tu mozete da pogledate, postoje cetri paketa linija u kojima su ukljucene sve gradske linije.

  • Nemanja Jovanovic

    16:22 // 2. 7. 2014.

    A sta ce biti sa linijom za Medosevac ?
    Cuo sam da ce biti uvedena nova linija Duvaniste-Medosevac.Jel to tacno,ili ?

    • Милан Перић

      17:07 // 2. 7. 2014.

      Kako piše u jednom od teksova koje sam pročitao, linija za Medoševac se ukida. Kako kažu, putnici će moći da koriste liniju 27Lab - PAS Niš - Popovac.
      Užas!

  • maksimum018

    16:34 // 2. 7. 2014.

    I opet ovaj ****** nisekspres na liniji banja - minovo naselje, treba im zabraniti da učestvuju na konkursu, najgori autobusi i najgori vozači na najdužoj liniji

    • MIsko

      17:10 // 2. 7. 2014.

      pitaj radnike tih sto voze za beogradjane kakvu vajdu imaju od tih klima i bolje bi bilo kad bi im dali i neku platu. . .

    • laki

      08:00 // 3. 7. 2014.

      kako da ih ukinu kad im je direktor nevin ne osuđivan ne vodi se postupak sudski nekad bio apšen i utajio PDV milijardu ali to se zaboravilo

  • Marko

    16:36 // 2. 7. 2014.

    Prvo svi na tehnicki pa onda prijem dokumentacije! Da li postoji neki zakon vezan za higijenu u autobusima? Dokle vise nisexpres da nas vozi u strokavim i lepljivim autobusima???

  • Nadica Djordjevic

    16:41 // 2. 7. 2014.

    Sta se desava sa naseljem Pantelej?Naselje se prosirilo, a red voznje isti, autobus isti.Nesnosna guzva, ni nalik onoj u durlanskom autobusu. Sta to znaci???? I dokle vise?

  • gandalf

    16:43 // 2. 7. 2014.

    Ja bih samo da pitam, posto je za vecinu linija prispela po samo jedna ponuda, gde je tu konkurs? Znam da se svako prijavljuje prema svojim potrebama, ali gradski oci zasto je ovakvo interesovanje?

  • Marko

    16:46 // 2. 7. 2014.

    Biće ko i do sad, bez klime, bez niskopodnih autobusa, bez osnovnih stvari jer to nije ni bio uslov. Treba ukinuti gradski prevoz dok se ne ispune neki osnovni uslovi.

    • Borko

      19:45 // 3. 7. 2014.

      Zato što je tekst tendera diktirao Niš-ekspres. Autobusi stari preko 30 godina su dobili potvrdu da su proizvedeni dana njihovog poslednjeg farbanja.

  • Milan

    16:52 // 2. 7. 2014.

    Sta bilo? Opet zitelji Banje, Brzog Broda i Broja 6 osudjeni da se zlopate sa Nis-expresom? Oni niski, klimatizovani, sa zatamljenim staklima su rezervisani za gospodu sa Bulevara, a? ISTO ZA SVE BRE

    • Jelena Djordjevic

      00:05 // 3. 7. 2014.

      Na Bulevaru postoje klimatizovani autobusi??? Dođavola, kojima se onda ja vozim???

  • M.I

    16:56 // 2. 7. 2014.

    Šta je sa linijom br.3? Tj. Brzi Brod - Nr. Jović?

  • Милан Перић

    17:04 // 2. 7. 2014.

    "Ništa se neće promjeniti, biće isto kao i lani" by Brkovi-Naša mala zemlja.
    Još jedna sramota, korupcija, nameštaljka!
    UAAAA!

  • Nislija

    17:08 // 2. 7. 2014.

    slazem se da nisexpres ima najgore autobuse ali jedini nisexpres redovno isplacuje zarade i dohodke dok i radnici u beogradskoj lasti ne daju plate a mozete da zamisliti koliko bi placali nas u nisu

    • Borko

      19:49 // 3. 7. 2014.

      Niš-ekspres ne postoji radi isplate plata vozačima već da bi prevozio putnike u pristojnim vozilima i po redu vožnje.

  • MIlos

    17:12 // 2. 7. 2014.

    po vama bi trebalo sve firme da budu sa novim autobusima i po mogucnosti iz BG i da kapital nose u beograd a da im nislije rade na crno bez plata a posle vam kriv djavo kad postave bibord SLAVIMO BG!

    • ;)

      09:29 // 3. 7. 2014.

      Sedište firme u Bg, porez u Bg budžet, BG registarska tabla, pare u Bg budžet, a mi krpimo puteve kojima idu vozila gradskog prevoza i ostalih firmi sa BG tablama koji na teritoriji grada profitiraju.

  • Nemanja Jovanovic

    17:25 // 2. 7. 2014.

    Pa ovo je sramota,stvarno. Ako je tacno to da se linija za Medosevac ukida,onda stvarno nemam reci.Pa gde to ima ? Medosevac je prva zona,gradsko naselje,zar da izgubi svoju liniju ? Ccc..

  • Daniel

    17:27 // 2. 7. 2014.

    Trebalo je da se detaljno preispita i promene linije, ove dosadašnje ne odgovaraju građanima. Somborski ide do pola ulice a druga polovina nek se snalazi. Vrezinski ne ide do teh. fakulteta... Strašno

  • lazar marinkovic

    17:32 // 2. 7. 2014.

    ko ce bre da vozi na pantelej,ovaj lekon nikad na vreme nije doso kao vucibatine se vuku putem,oce li neko drugi voziti za moj kraj

    • Pravda

      00:14 // 3. 7. 2014.

      Izgleda da nece. Pored svih zalbi, peticija, molbi... Ali zato na sajtu Direkcije za gradski saobracaj mozemo glasati za boju autobusa.
      http://www.jgpnis.rs/index.php/anketa-tipkarte.html
      Jadni smo.

  • zabrinuti_prolaznik

    17:49 // 2. 7. 2014.

    O kakvoj konkurenciji možemo da pričamo kada za prva tri paketa postoji samo po jedan ponudjač. Unapred dogovorena raspodela linija!?

  • hedonist

    18:46 // 2. 7. 2014.

    normalno da niste zadovoljni,svoj strucni doprinos nije dao prof.dr. nesa guska,akedemik u sferi gradskog saobracaja!

  • Djordje

    18:46 // 2. 7. 2014.

    Uz dužno poštovanje svih. Zar ne mislite da je ipak najbolje da prevoz obavlja naš prevoznik?

  • Milos

    19:46 // 2. 7. 2014.

    Dobar kartel su napravili, lepo se podelili izmedju sebe. Mi hocemo u EU a nemamo autobuse koji imaju rampu za invalide, pa ni obicnu klimu...Tacnije, i ovi sto imaju ne ukljucuju, jer stede gorivo.

  • boza

    20:27 // 2. 7. 2014.

    Da li je neko nekad razmisljao o ponovnom vracanju tramvaja u Nis, ili ti izgradnju linija Ligth-rail sistema? Nije verovatno zbog raznih gradova na vodi...

  • Milenko

    20:52 // 2. 7. 2014.

    Linija 11 se menja, jer su gospodje iz Mokranjceve kukale kako moraju da menjaju 2 autobusa do pijace :) Medosevcani bunite se I vi :)

  • nenad

    23:51 // 2. 7. 2014.

    velika sramota..a pre konkursa prodavali nam price kako ce uslov za sve prevoznike biti klima i da su niskopodni ili srednje podni..a nis ekspres je cak visoko podan.SRAMOTA ko da smo stoka mi nislije

  • čiča

    23:53 // 2. 7. 2014.

    Linije se menjaju na osnovu realnih transportnih potreba, a ne na osnovu kukanja nekih baba. Stručnjak Guska bi to trebalo da zna.

  • brana

    00:19 // 3. 7. 2014.

    Kakva crna klima u Somborskoj svi autobusi prokisnjavaju,kad pada kisa , a to je sada cesto, sedista prazna koliko hoces, a svi stoje,

  • Aleksandar Dinic

    00:55 // 3. 7. 2014.

    Sta ce biti sa Linijom12 dposto ce da vozi Aerodrom to je lepo da li ce da ide iz D. komren pa da kruzi kod gradske bolnice i da li ce da staje na Trgu Kralja Aleksandra i Kod Glavne Autobuske Stanice

  • Aleksandar Dinic

    01:21 // 3. 7. 2014.

    Da ;i se zna ko ce voziti liniju 12 da li ce to biti Aerodrom ili neki drugi prevoznik

  • sale

    02:15 // 3. 7. 2014.

    Organizujte ljudi linije kako god hocete, samo sklonite one autobuse sa raskrsnice somborskog bulevara i despota djurda....
    autobusi se parkiraju na bukvalno 10 metara ispred rasksnice.....

  • Laki

    06:08 // 3. 7. 2014.

    Sada se pokazalo koliko je loša lin 34 i koliki je privatni lobi da otmu JP Aerodromu istu sramota za grad ako je ovo grad uopšte,lični interesi pojedinca jači od odluke grada šta reći sram i beda.

    • vera

      10:42 // 3. 7. 2014.

      zašto se linija pet ne vraća starom trasom gornjomatevačkom ulucom znaju li eksperti iz direkcije staru trasu zašta li su eksperti za muljanje

  • Irena

    08:23 // 3. 7. 2014.

    Mislim da je linija 5 do sada bila najgora linija. Naselje se dosta proširilo i dalje se širi, mali broj polazaka u odnosu na naselje. Autobusi su puni vec na prvoj stanici i non stop neispravni.

  • hm

    08:35 // 3. 7. 2014.

    Izgleda da aerodrom nije usao u dil sa ostalim prvoznicima. Svi se natrpali na kruznu liniju a ostale podelili bratski.

  • U Duhu Milanskog Edikta

    09:26 // 3. 7. 2014.

    Kakva je sudbina radnika koji trenutno rade na AERODROSKOJ kruznoj liniji (vozaci, kondukteri) ukoliko ne pobede na tenderu? Broj zaposlenih u 2013. godini je bio 159 !!!

    • lav

      10:05 // 3. 7. 2014.

      Zla sudbina,bitno je da direkcija za JGP opstaje i da košta grad 15 miliona mesečno za kakve usluge za nikakve uposlili 150 kontrolora i vratili nas 15 god. unazad maltretiraju putnike prevoznici uživ

    • Jevta

      09:18 // 4. 7. 2014.

      Gradončelnik Perišić ima rešenje pošto jevtino oćete da vozite i niste privatnik rasprodajte autobuse prodajte i aerodrom pa razlaz na biro rada nazadnjak iz SNS tako razmišlja takvi su mu vidici štać

  • Bane

    10:07 // 3. 7. 2014.

    Sta smo mi u N.Banji bogu zgresili da opet Nis ekspres vozi autobusima koji zimi hlade a leti greju,koji idu 20 na sat,koji idu retko,zavrsavaju u 23.30 zadnji polazak itd.A neki traze klime-HAha

  • Vebi

    10:35 // 3. 7. 2014.

    Registruješ liniju za prevoz putnika moraš da se boriš za putnika u Nišu dobiješ paket ugovorena sigurna cena za sve ostalo te boli uvo poskupela mesečna uskoro će i pojedinačna karta prevoz luksuz

  • ccc

    12:06 // 3. 7. 2014.

    Nejvece interesovanje za kruznu liniju, a "strucnjaci" hteli da je ukidaju, gde mi zivimo

  • Poznavaoc prilika

    13:18 // 3. 7. 2014.

    Grad ubrzo neće biti u mogućnosti da pkriva financiski troškove direkcije za JGP prva mera povećanje cene do kraja godine a zatim kolaps sistema javnog gradskog i prigradskog prevoza

  • HG

    13:27 // 3. 7. 2014.

    Sledeci naslov:

    Autobus 34 sleteo na niski aerodrom.....ali ne do aerodroma, no do NISa

  • Miloš Vučić

    13:58 // 3. 7. 2014.

    Nadam se da je planiran veći broj polazaka na liniji 5. Već neko vreme je ova linija preopterećena zbog velikog povećanja naselja.

  • sudbina

    16:49 // 3. 7. 2014.

    Kako tako ovi nasi nas klackaju vec 60 godina . Mnogi dodju dignu lovu i odu ovi moraju nemaju gde,stoga nesekirajte se mozda nemaju klime i pomalo kasne ali se na njih moze racunati barem do daljnjeg

  • Milos

    02:42 // 4. 7. 2014.

    Hoce li linija 5 (za Somborski bulevar) da dobije veci broj polazaka ili ne? Da li ste vi svesni da vec na PRVOJ stanici u spicu nema gde da se sedne, ljudi kod policijske stanice vec vise iz autobusa

  • Laki

    09:07 // 4. 7. 2014.

    Od 2000 god. pa do danas gradonačelnici i vlast u gradu podižu letvicu bahatosti i samovolje dokle će nestručni samoživni partičići da nam zagorčavaju Život i da nas pljačkaju 181 din.po km paket 2

  • Bane

    09:35 // 4. 7. 2014.

    Ovo je sve namesteno.Kako se bre pogodi da se sve prijave po jedan i to za linije koje vec voze.Zasto drugi nije uzeo liniju1 do N.Banje nego opet Nis ekspres.Princip-1 linija-1 ponudjac.Providno.

  • smoki

    11:59 // 4. 7. 2014.

    Nenad Stanković iz direkcije za javni prevoz jači od skupštine grada i od gradonačelnika.Promenio naziv linije 11 iz paketa 4 u kružnu loniju 34 pa tako građani Niša nemate više aerodromsku kružnu lin

  • lazo

    14:55 // 5. 7. 2014.

    Paket 2 prevoznik Ćurdić ponudio cenu po km 181 din jedina ponuda,paket 1 Niš-ekspres jedina ponuda 149 din. po km paket 4 Aerodrom 4 ponude najnižu dao aerodrom 121 din. po km cena karte ista u gradu

  • lazo

    15:02 // 5. 7. 2014.

    Putnici korisnici lin.34 pošto je na toj liniji najmanja cena po km za 1/3 od cene na lini. 2 Treba da plaćaju manju cenu karte od 60 din. inače će sunvencionirati korisnike ostalih linija u gradu

    • vera

      18:40 // 8. 7. 2014.

      zašto mi na liniji 5 pa na liniji 34 nemamo u špicu prevoz na 5 minuta ako plaćamo kartu 60 din direkcija vodi računa o svojim operaterima za građane ih boli uvo čis kriminal bruka za ceo grad pljačka

    • lido

      18:45 // 8. 7. 2014.

      linija 34 ima veoma mnogo putnika u špicu ne možemo da uđemo u autobus kamoli kondukter da prođe kroz vozilo zašto se to ne proprati i da se pojača broj polaska bio bi veći prihod i nama bi bilo bolje

    • Dragan

      18:50 // 8. 7. 2014.

      Boli uvo gusku i ostale eksperte kako sebe pogrdno nazivaju ekspert postaje sinonim za nešto bezobrazno važno da oni redovno primaju dobre plate za gluposti koje sprovode dokle neznam zadnje je vreme

  • biljana

    15:47 // 26. 7. 2014.

    Hitno promeniti red voznje ns liniji 36 jer se mnogi polasci poklapaju sa linijama 33 i 36l tako da se tokom dana ceka i po dva sata

  • igorspahic

    15:34 // 27. 7. 2014.

    Oni koji su doneli Zakon u NISU da se ukine Javni prevoz INVALIDIMA Taj mali broj ljudi je Protiv Srbije, Apo kratkom postupku bi TREBALO NJIH smestiti u PSIHIJATRISKU bolnicu u Nisu na 1 Oporavak je

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.