Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

12:34, 6. 12. 2018.

Vraćanje tramvaja, novi vrtići i autobuska stanica u programu za razvoj Niša

Glavna autobuska stanica Bez stanice kraj Tvrđave?; Foto: wikipwdia; autor: CrniBombarder!!!

Na niške ulice bi se nakon 60 godina mogli vratiti tramvaji, ukoliko bude usvojen, a kasnije i ostvaren Program za razvoj Grada Niša za 2019. godinu. Radna verzija ovog programa predviđa i izgradnju međugradske i prigradske autobuske stanice, pokretanje Zavoda za gerontologiju i palijativno zbrinjavanje, kao i izgradnju vrtića na Ledenoj steni i Panteleju.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • Krcko

    13:27 // 6. 12. 2018.

    Три године ништа нису урадили, чак рупе на улицама нису закрпили, а сад одједном толико пројеката за 2019. Јасно, то је све због избора који су 2020!!

  • Мирослав

    13:39 // 6. 12. 2018.

    А Сомборски булевар?

  • Ana Nikolic

    13:54 // 6. 12. 2018.

    Uuu breee...koliko lepih planova. Ali, naravno nista od toga. Godinama obecavaju sve jedno isto. Obecanje ludom radovanje

  • djuram

    14:00 // 6. 12. 2018.

    Znaci,bice izbora u 2019 godini.A vidim i akva park od proslih izbora sto je obecanje bilo da je izgradjen,ha,ha,ha.....

  • soca

    14:02 // 6. 12. 2018.

    Obecali su za prosle izbore akva park,i ispuniliiiiii ha,ha...

  • Rade

    14:10 // 6. 12. 2018.

    A ulice između studeničke i somborskog bulevara? Investitori su sve to platili pre mnogo godina a mi još gazimo blato.Mora će mo po prsluke pa na uli

  • Овца за шишање

    14:17 // 6. 12. 2018.

    Лимбург

    Никог нисам слаг'о,
    речи су ми праве.
    Не липши раго
    до зелене траве!

    Сва дела своја
    остварих са трудом.
    Обећања моја
    радовање лудом.

    Уговоре, ето,
    више нећу крити.
    На Куково лето
    њих ћу објавити.

    Мање ће да сврби
    и више да годи
    када нам на врби
    грожђе роди.

    Вече је овде
    умније од јутра.
    Доведох вас довде,
    даље мало сутра!

  • Paraglajder

    14:18 // 6. 12. 2018.

    Vidim i prugu iselili, ili možda iskoriste postojeću prugu za kaubojski vozić koji se šeta na relaciji železnička stanica-Niška banja, pa nam objasne da je to u stvari tramvaj.

  • Djoka

    14:31 // 6. 12. 2018.

    Lele leele lelee leeleee cudo ce bude

  • Ibi

    14:31 // 6. 12. 2018.

    Predizborno obećanje. K'o prugu što izmestiše, sada, umesto planova za npr. metro ili neki savremeniji vid prevoza, da vraćaju prevaziđeno

    • Borko

      16:42 // 6. 12. 2018.

      Veliki broj gradova u Evropi ili vraća ponovo tramvaje ili uvodi tramvaje po prvi put, zbog njihovih transportnih, saobraćajnih i ekoloških karakteristika a naročito zbog energtske efikasnosti tramvajskog sistema. Treba malo progooglati o tramvajima u Svetu.

  • staro za novo

    14:37 // 6. 12. 2018.

    kad u BG rese da zamene stare tramvaje za nove tad ce i NI da dobije tramvaje

  • Borko

    14:54 // 6. 12. 2018.

    Da ne bi leteli kao muva bez glave prvo treba da znamo šta želimo a kada odlučimo šta želimo onda treba da nađemo način kako to i da ostvarimo. Pare se mogu potrošiti na raznim glupostima a mogu i na nečemu što je potrebno i što može olakšati život građana u Nišu.

  • Pera

    15:02 // 6. 12. 2018.

    Da tramvaje vuku konji koji sada prolaze kroz centar grada. Tako bi se sklonili sa ulica kada već neće saobraćajna policija da radi svoj posao.

  • Lepi Cane

    15:27 // 6. 12. 2018.

    I have a dream , Yes We Can . . .
    Tramvaji će verovatno da lete ili da idu ispod zemlje , jer je u gradu malo pretesno i sad .

    A PRUGA DA SE IZMESTI , TROTOARI DA SE NAPRAVE , PARKINZI , BICIKLISTIČKE STAZE , NEKO DRVO DA SE POSADI , DA SE KOLA NE PARKIRAJU ISPRED GRADSKE KUĆE NA ZABRANJENO . KAD ĆE TO ?

  • Smuk

    16:31 // 6. 12. 2018.

    Koja li budala će poveruje u ove nebuloze?

  • Nishlija

    16:48 // 6. 12. 2018.

    Obecase i biciklisticku stazu do N.Banje, ali kada su izbori "dozvoljeno" laganje

  • Пасја Клада

    16:58 // 6. 12. 2018.

    Ми смо отворени за стране инвестиције - могли би реновирати Ћеле Кулу,извођачи би били турци а материјал наш.

  • Posmatrac

    17:05 // 6. 12. 2018.

    A, 'el ce padaju i pechene sheve s' neba?? Dobro, ne mora bas sheve, al' mozhda neki sendvich da dobijem pa chu glasam za ovija opet......

  • Rade

    17:24 // 6. 12. 2018.

    Oni neće jednu tačku da ostvare, potpisujem.I ovo što imamo ne znaju da održavaju. Mogao bih tri strane da napišem. Grad je katastrofa.Pa samo u samom centru tolerišu ogradu na ulici oko Hotela Ambasador mesecima , bahatosti parkiranje i sl. Umesto tramvaja bolje da kupe 20 električnih autobusa....

  • Borko

    17:51 // 6. 12. 2018.

    Preporučujem da posetite ovaj sajt koji je pokrenuo naš sugrađanin Klema:
    http://www.tramvaj.org.rs/

  • Naissus

    18:24 // 6. 12. 2018.

    Pored ovolike gungule u gradu i pruge koja preseca grad na milion mesta, u najvecem spicu u gradu samo nam jos tramvaj fali. Pa bre, vi niste u stanju puteve u red da dovedete, kratere imate na svakom metru a sada cete da izgradite vrtice i renovirate autobusku stanicu ... pa stvarno se pitam ko jos veruje u ove bajke

    • Borko

      18:42 // 6. 12. 2018.

      Ovo bi mogao da bude odgovor na Vaše primedbe:
      http://www.tramvaj.org.rs/o-nama.html

    • Stojko

      19:00 // 6. 12. 2018.

      Prijatelju, idu izbori. Razumete. Pametni su. Na vreme krenuli.

  • Verko Popov

    18:24 // 6. 12. 2018.

    АВ! АВ! АВ! Обећање лудом радовање. Продаја политичке магле. Нема ништа од овога. Немојте се примати, драги суграђани!

  • Miki

    20:53 // 6. 12. 2018.

    Dobro cak i da vrate tramvaje, gde ce ti tramvaji da prolaze?!? Pa mi ni ovako nemamo vise gde da vozimo!!! Saobracaj se godinama ne resava, a svake godine sve vise i vise automobila na ulici!

  • Bruno

    21:25 // 6. 12. 2018.

    Prošle godine u ovo vreme najavili sređivanja mosta kod tvrđave, biciklističku stazu do Banje, i šta sve još nisu. Od svega tada nabrojanog NIŠTA nisu uradili, a od sada nabrojanog verovatno takođe NIŠTA. Ja sam i tad dao komentar od dva slova SF, a sada SFx7, ova sedmica za sedam godina laganja i jahanja ovog naroda.

  • slavko

    21:30 // 6. 12. 2018.

    A kada cete vratiti aerodrom?Ja mislim posle 6.oktobra koji se blizi!

  • Niski Metro

    22:11 // 6. 12. 2018.

    Ja predlazem da se umesto najprometnijih gradskih linija (1 i 10) uvede Metro linija na relaciji 9. Maj - Niska Banja. Kad moze Beograd, sto ne mozemo mi.

    A autobuska treba da bude pored zeleznicke. Da l' je neko od "gradskih oca" mrdnuo nekad iz rodnog sela, ili su svi odmah dosli u Nis?

    • Aca

      09:09 // 7. 12. 2018.

      O tome je trebalo mnogo mnogo ranije i da hoces ne mozes da uglavis autobusku stanicu pored zeleznicke!

    • Nislija

      09:38 // 7. 12. 2018.

      Naravno da treba da bude pored zeleznicke, ali sta oni znaju...

  • Moravac

    23:02 // 6. 12. 2018.

    O tramvaju ne treba i razmisljati to je neracionalno i neekonomicno, raskopavanje grada dve sine zastoji prilikom kvara, itd. trolejbus je mnogo racionalniji i isplativiji jer lakse je postaviti dve zice nego dve sine i nema zastoja kod kvarova i bezbedniji su za saobracaj (lakse se zaustavljaju). Imate u BGD i mozete da snimite sve ove tvrdnje.

  • Nislija

    23:06 // 6. 12. 2018.

    Prvo da srede ove katakombe od gradskih ulica pa onda kruzne tokove kod KP zavoda i puteve po Srbiji i srpskim selima koja su u rasejanju pa za jedno 200 godina razmisljati o putu za Pristinu jer ce trebati sipcima da posecuju sunarodnike u Nisu.

  • BATA

    08:14 // 7. 12. 2018.

    Ma slaba ponuda,NEMA LETECIH AUTOMOBILA,tranvaji prevazidjeni.Bre kakve budalastine,naucili zvaku o lazima i obecanjima.Ne mogu travnjake i ulice da srede a kamo li tranvaji.Verovatno ostalo od ukrasavanja pa prebacili u tranvaje.Ako moze da se kiti od juna onda i prvi april moze da dodje sada.STRASNO.Kako kazu klinci,zvaka za ludaka.

  • Staklena kugla

    09:52 // 7. 12. 2018.

    Bliže se izbori....

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.