Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

13:08, 21. 12. 2018.

Direktor policije: Za udes voza i autobusa najverovatnije odgovoran vozač "Niš ekspresa"

rebić Ispituje se da li je vozač bio u psiho-fizičkom stanju za vožnju; foto: policija

Premda još nije okončana istraga, kako kaže direktor policije Vladimir Rebić, propust vozača autobusa doveo je do sudara sa vozom kod Donjeg Međurova. Rebić potvrđuje da je u nesreći poginulo petoro putnika, a da je 27 teže i lakše povređeno.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • Bugarin

    13:23 // 21. 12. 2018.

    Vozac autobusa je kriv jer takozvana drzava nema rampu i signalizaciju na prelazu preko pruge??Bicete vi u EU,al nikad!!

  • Milan

    13:24 // 21. 12. 2018.

    Zakon je tako napisan da je uvek kriv vozač nikada država tj železnive kao državna firma.....i kad je rampa podignuta..a ovde je nije ni bilo, vi ste duzni da ne verujete podignutoj rampi nego da osmotrite dali voz ide ili ne. ako je na krivini pa se i ne vidi.ako ima rastinja i šiblja pa se i ne vidi voz vi ste po zakonu duzni da ga vidite...kako? pa koga to interesuje ...

  • sale

    13:29 // 21. 12. 2018.

    Vozacima u srbiji je izgleda ispod casti da postuju saobracajne propise...

    "Nece meni neko parce gvozdja da govori da'l cu da stanem ili da prodjem" valjda...

  • Nn

    13:30 // 21. 12. 2018.

    Ovde će da nikne rampa I tolko, kao problem rešen..a što je bilo stotine nezgoda pre ove i što pola drugih prelaza nema rampi, a što I tamo gde ih ima češće ne rade nego što rade, to nikom ništa. Bitno da ima za novogodišnju rasvetu.

  • Prcko

    13:47 // 21. 12. 2018.

    Pa normalno Pera Lozac je uvek kriv ili niko kao kod helikoptera... Mozda su skole krive sto maltretiraju decu da dolaze svako jutro...

  • Wumbo

    13:49 // 21. 12. 2018.

    Kad vec pored vozaca proveravate i uslove puta, mogli bi ste i taj krs od autobusa da proverite jer svi znamo u kom su stanju. Ako nije sad uzrok bila tehnicka neispravnost, samo je pitanje vremena kad hoce

  • Srba

    13:50 // 21. 12. 2018.

    izjava je manje vise bezobrazna prema svima, vozac je bio samo uzrok !!! a ko je jos kriv ?? pa i on znao je za sve sta se desavalo na tom pruznom prelazu da li je nakad zatrazio da se nesto uradi povodom toga i pruzni prelaz obezbedi ??
    naravno da nije !!! treba da odgovara i on i neko sa zeleznice i puteva srbije !!!
    ministri da podnesu neopozivu ostavku, policija, putevi srbije i direktor zelez

  • mirjana

    14:11 // 21. 12. 2018.

    hitna smena ministra za saobracaj a i gradonacelnika nisa jer prelaz nije obezbedjen

  • Ahm

    14:22 // 21. 12. 2018.

    Direktor policije,baceonik saobracajne policije,direktori zeleznica,miniatar policije,ona nesposobna krava Zorana-svi ostavke!

  • Саша

    14:47 // 21. 12. 2018.

    Градоначелник и управа за саобраћај смене и кривична одговорност

  • Stevan

    14:51 // 21. 12. 2018.

    Jel je vozac kriv sto zadnjih 5 godina i vise rampa ne radi?
    Sram vas bilo.

  • Šta ???

    14:58 // 21. 12. 2018.

    Tragedija!!!Poginulima neka je laka zemlja.A što se tiče uticaja vozač nije lud da napravi tako nešto imao je vise uticaja na udes putevi si loši nije toliko očišćeno rampe nema ko je tu kriv opet vozač a finkcioneri nisu svi da se ispitaju i naravno nakon toga smena svih koji su u pitanju sa takvim okolnostima.I sada čelni ljudi pamet u glavu samo se čekalo na ovako nešto obezbediti svuda zaštitu

  • Milos

    15:15 // 21. 12. 2018.

    Pruzni prelaz ne obezbedjen koliko znam i voz bi trebao tu da uspori i da zvucni signal.Kojom brzinom je on isao kad je uspeo da iskida autobus na pola???

  • braca

    16:05 // 21. 12. 2018.

    Kako vas nije sramota? Kriv vozac? Vazi, svalite svu krivicu na coveka koji ce sve da ih nosi na dusi, kad vi koji ste stvarno krivi necete. Pa kad opet bude nekog udesa na ovom prelazu isto okrivite ovog istog vozaca, sto bi se mucili na novog coveka da svaljujete krivicu?

  • Mirko

    16:13 // 21. 12. 2018.

    Zadnjih pet godina rampa ne radi vozac to zna i sad vidim branite ga u komentarima magle nije bilo on nije video boz id 20 metara duzine nije nego jure ko muve bez glave pteticu sce zive po putu pa sad kriv neko sto rampa ne radi

  • Sanja

    16:46 // 21. 12. 2018.

    IMAJU LI VOZAČI NEKA PRAVA ILI SAMO ĆUTE I VOZE! ŠTA VOZE? krš;GDE VOZE ; KAD I KOLIKO SATI VOZE praznik ,vikend,kiša,sneg.GAZDE su im u prestonici-Nišekspresov i železnice.Krivac jedan a ostali su sudije.SRAMOTA ZA NIŠ.

  • Žika Pera

    16:58 // 21. 12. 2018.

    ..ej zemljo Srbijo dotakli smo dno dna i dalje smo slepi pored očiju
    - bitno je da se dovukla sva bagra da se slika i da nam kaže kako je vozač kriv.

  • Helga

    17:09 // 21. 12. 2018.

    Sram vas bilo, a sto rampa ne radi ko je kriv?

    • Duka

      20:00 // 21. 12. 2018.

      Zato sto tu rampe nema vec znak stop i"andrejin krst"....vozaci znaju sta to znaci....

  • Gogo

    17:22 // 21. 12. 2018.

    More da je pravna država Ministar saobraćaja,policije i direktor putevi Stbije bi iz moralnih razloga podneli ostavku i tačka

  • sasa ilic

    17:32 // 21. 12. 2018.

    Nek se zapitaju zasto se desavaju ovakve stvari neka izbroje koliko ima rampa od nisa do prokuplja dali su te rampe skuplje od necijeg deteta ili uopste ljudi jeste da je kriv vozac autobusa sto posto Ali da je bila rampa nebi se tako dogodilo

  • penzioner

    17:59 // 21. 12. 2018.

    Ko si bre,ti,da unapred proglasavas krivca? Da li je mozda kriva DRZAVA,koja nije obezbedila pruzni prelaz u naseljennom mestu?To,ti ne pada na pamet ,kao i da je sve u raspadu,poslusnice jedan .Pa,pogledaj,kakav nam je grad.Da li je neko mozda kriv sto po pola sata cekam ispred spustene rampe,a onda ne naidje voz,ili u samom centru grada nije spustena rampa,a voz prodje?Za tako nesto - ne znas.

  • Pepe

    18:50 // 21. 12. 2018.

    Poštovane Nišlije, čak i ova tragedija ne može da prođe bez političkih prepucavanja. Jedno pitanje, da li ovaj prelaz postoji poslednjih 6 godina pa da se samo krivi sadašnja vlast ili ovaj prelaz postoji još od davno. Tako da je degutantno okriviti nekoga za nemar i nedostatak rampe na prelazu. Pre SNS su ovim prostorima vladale i druge stranke, ali njih ne spominjete.

    • Ахм

      09:27 // 22. 12. 2018.

      Али,СНС,то су они дивни,препоштени,што су препородили Србију,траје златно доба,сви прелази решени,сада дижемо јарболе новогодишње украсе...

  • Boki

    18:53 // 21. 12. 2018.

    Železnička rukovodeća bagra na robiju.Bitno je da imaju za trinaestu platu,bonuse,stimulanse i za razna studijska putovanja,a za zaštitu naroda od neispravnih vozova i ne zaštićenih prelaz,nije bitno.Isto i za rukovodioce -korupcionaše nišekspresa.Bitno je da imaju za kupovinu džipova bahatim,sujetnim političarima za nameštanje tendera,a za vozače i drugo osoblje,koje teraju da rade i prekovremeno

  • Dragan Marković

    19:00 // 21. 12. 2018.

    Трагедија која се може десити на скоро сваком пружном прелазу без браника. Да ли је битно ко је крив? Неко је изгубио своје најмилије и њима је најтеже, а ми по правилу правимо циркус од политичких коментара. Да ли знате да је на комшијском порталу index.hr објављено да су путници упозорили возача аутобуса да долази воу и да ће их ударити, код нас ништа о томе.

  • Branislav Petrovic

    19:25 // 21. 12. 2018.

    Ovaj naucnik vec zna da je vozac kriv.Sramota da te bude da tako na nevidjeno iz rukava optuzujes vozaca.Pa bre covece pruzni prelaz na samo par km od Nisa nema rampu.Ti i svi oni koji su te postavili da odete sto pre,da vas ne gledamo.

    • Predrag Manojlovic

      18:12 // 22. 12. 2018.

      Coveka je u pravu,morao je da pogleda pre nego sto je krenuo da prelazi prugu.Znam taj prelaz vidljivost je velika a I njegova odgovornost.Za to nije pogreban fakultet,a vi koji ga nemate potrudite se malo pa se prosvetite.

  • NN-1256-i

    21:11 // 21. 12. 2018.

    Eve ga "inspektor Megre" - odma' prepoznao ko je kriv !
    Koji li fakultet ima ?
    Maaaa... sigurno ne zna : "Svako je nedužan dok mu se dokaže krivica" !

  • Nina

    01:17 // 22. 12. 2018.

    Ako pružni prelaz nema rampu,sigurno ima znak pored puta da je priznao prelaz,voz koci od 800-1.500m.
    Moguce je da postoji krivina ili tunel,te vozač nije video voz,a i pri prilazu pruznom prelazu,masinovodja je obavezan da svira...(zvucni signal).Tako da je najverovatnije kriv vozač autobusa.
    Saučešće,porodicama nastradalih....

  • Pera Peric

    11:49 // 22. 12. 2018.

    Sta bi bilo da je ovo obicna raskrsnica, a ne pruzni prelaz? Ko bi vam tad bio kriv? Vozac autobusa se nije zaustavio da proveri da li prolazi voz, iako je imao znak stop. Na ovakvim raskrscima voz je taj koji ima prednost i autobus je MORAO da stane. Naravno da rampe treba da postoje, i to jeste propust drzave i gradske uprave, ali to nikom ne daje za pravo da ne postuje propise.

  • Ice Rock

    22:09 // 23. 12. 2018.

    Da li je je kriv vozac ili ne , to sada vise i nije bitno. Mladi zivoti su izgubljeni i nista ih vise vratiti ne moze...
    Samo jedno je sigurno: NESRECA SE NE BI DESILA DA JE POSTOJALA (ISPRAVNA) RAMPA!
    Ko god iz gradske uprave je na bilo koji nacin povezan sa odlukom da se ne izgradi rampu na kobnom mestu i nakom decenija vapaja lokalnih stanovnika, moze da se zavarava i tesi koliko hoce.

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.