Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

08:33, 21. 12. 2018.

Na pružnom prelazu u Donjem Međurovu voz udario i prepolovio autobus

nesreca-medjurovo-foto-I.M Autobus prepolovljen; foto: I. M.

U sudaru voza i autobusa "Niš ekspres", koji se desio jutros oko 7:30 u Donjem Međurovu, 3 osobe su poginule na licu mesta, a još dvoje je preminulo u niškom Kliničkom centru. Inače, u KC-u je zbrinuto više od 30 putnika koji su se nalazili u autobusu kojeg je voz praktično presekao napola.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • Milan

    09:15 // 21. 12. 2018.

    Najveci problem u Srbiji je saobracajna nekultura pogotovo na pruznim prelazima.Voz nije automobil ne moze naglo da ukoci.Zaustavni put voza u normalnim okolnostima je od 700-1000m.Na televiziji skoro svakodnevno pricaju o tome ali eto izgleda da nasi ljudi jednostavno to ne zele da shvate.

  • Овца за шишање

    09:23 // 21. 12. 2018.

    Може ли више да буде оправдања за овакве ствари?! Да нам је свест мало виша но што јесте, ово би само био повод да се разрачунамо са онима који нас политички заступају. Докле, бре, више?!

    • qgo

      12:55 // 21. 12. 2018.

      LEzi Sok ispod hrasta i razmislja "Ima boga boga mi al ne radi dobro. Ovoljiki hrast a ovoljicki zir, ovoljicka mreza a ovoljika ljubenica." Padne zir i lupi ga po glavi. "Ipak radi dobro, zamislji da je palja ljubenica." U prevodu, tek kada nas nesto lupi po glavi, shvatimo da li je nesto dobro ili nije. Do tada, ce da se trose pare na NG ukrase umesto na pruzne prelaze. Ende.

  • rampa?!

    09:47 // 21. 12. 2018.

    Postoji li rampa ili je Mihajlovićka izdala uputstvo da se u rampama štedi tokom reformi, a da se neguje administracija u Beogradu u ŽS?

  • Maja

    10:02 // 21. 12. 2018.

    Živim blizu Palilulske rampe. Pre dva dana masinovodja ovakvog voza zamalo da zgazi čovek na rampi jer se oglasio sirenom tek neposredno pred rampu. Sekunde su bile u pitanju. Nije mi bilo jasno sto se nije sirena zacula mnogo pre toga ili više puta, kako to obično bude. Treba ispitati psihičko stanje masinovodja.

  • Зоран Васиљевић

    10:06 // 21. 12. 2018.

    Па добро, докле бре више. Ни тај пружни прелаз нема рампу. Људи по Србији гину као муве на таквим пружним прелазима без рампи и то у 21. веку. Стање железнице и њене инфраструктуре је као крајем 19. века, а што се тиче одговорности она заправо и не постоји. Масовне крађе дизел горива, опреме, крађа новца кроз намештене набавке...

  • ja

    10:19 // 21. 12. 2018.

    ljudi mi jos nemamo obelezene pruzne prelaze! zato imamo docek nove godine na trgovima . 20-30 hiljada evra po gradu koliko gradova? dali semafor i nagazni prekidac kostaju ovoliko? bitno je za silkone mora da se ima ipak su to zvezde srbije

  • abc

    10:26 // 21. 12. 2018.

    Trenutno nedostaje više hiljada vozača jer sve što je znalo voziti, davno je otišlo. Nažalost, danas nas voze priučeni vozači i ovo je neminovnost

  • pa dokle vise

    10:53 // 21. 12. 2018.

    Da li je radila signalizacija,da li je sve obelezeno? Strasno,tragedija,tuga.

  • Dr Jakov Zlatar

    10:53 // 21. 12. 2018.

    Pod hitno uhapsiti direktora Železnica-infrastruktura, šefa sekcije za Niš i odgovorne u preduzeću, a Ministarka nadležna za saobraćaj da podnese ostavku. Godinama postoje ti kritični pružni prelazi bez signalizacije i niko da se seti da ih uredi.S druge strane na tom mestu put je pregledan nema krivina niti objekata koji bi zaklanjakli vidljivost.

    • Dule

      14:25 // 21. 12. 2018.

      Vidi, nije da branim ljude sa zeleznice, ali ispred svakog pruznog prelaza, pa cak i onog obezbedjenog rampama, stoji znak STOP koji je potpuno jasan. Vozac autobusa je morao da stane na ovom pruznom prelazu obzirom da je bez rampe. Ovde je odgovornost 100% na vozacu autobusa. Tacno je da je nasa pruga generalno u ocajnom stanju, ali to nije tema ovoga.

  • sozontije

    11:00 // 21. 12. 2018.

    Za kicenje grada i koncert imate pare,a za rampu u naseljenom mestu - nemate.

  • Мирослав

    11:01 // 21. 12. 2018.

    ЗАШТО? КО ЈЕ КРИВ?

    Криви смо ми! Свако од нас понаособ. Зашто? Зато што живимо под власти увек од једног човека, већ више од 70 година!(Тито-Слоба-Тадић-Вучић). У ''Ниш експресу'' такође владају Јовановићи, где је владар из сенке, а и јавно јавно,Зоки . А у диктатури, нема никакве одговорности, а по најмање диктатора. Зато , овде у Србији, обуцимо жуте прслуке.

    • dejan

      18:31 // 21. 12. 2018.

      Nije samo Zoki...nego i Mirko...i Slavko

    • Aleksic

      19:25 // 21. 12. 2018.

      Koji su to Jovanovici,pa zar nije Miškovic glavni baja.
      E kakvo je to bilo preduzeće,sve je bilo pod libelu.Trebao si debelu vezu da imas da se zaposliš.A sad mole ljude da rade kod njih.

  • Srba

    11:01 // 21. 12. 2018.

    Prva stvar rampa, za to neko treba sad u zatvor. Druga stvar vozac autobusa !!!
    Treca ,gospodin Slavoljub Živadinović se tako bahato ponasa kao da je hitna njegova !! I on isto treba da odgovara !!!

    • Zoka

      13:57 // 21. 12. 2018.

      Kako vas nije sramota da ovako komentarisite gospodina Zivadinovica i to bas sada u ovoj situaciji kada je covek organizovao toliko vozila i ekipa,dosao na licu mesta... Pa hitna je odreagovala odmah sa toliko vozila i zbrinula povredjene. S postovanjem prema hitnoj pomoci i njenim rukovodstvom

  • Vesna Đorić

    11:14 // 21. 12. 2018.

    Dajte više izveštaja o nesreči kod
    doweg međurova- U bolnici je haos , deca iz sredwih škola su u bolnici, svi se digli na noge a vi ne mošete da odete do bolnice i izveštavate sa lica mesta. Sram vas bilo-

  • Dragan

    11:16 // 21. 12. 2018.

    Mnogo puta vidjao sam ovaj voz kako juri po ovim nasim starim prugama. Pitanje koje mi se nametalo bilo je, kako neko moze da se skloni kada on naidje jer je njegova brzina veca nego kod onih drugih krntija. Kada se pruga prelazi na mestima gde nije rampa veliki je rizik. Ovde je verovatno bila problem ta brzina ali i neispravnost rampi. A o starosti pruga u Nisu, njihovoj signalizaciji ne pricamo

  • elektricar

    11:23 // 21. 12. 2018.

    Gospoda koja je silne pare potrosila na nepotrebne lokalne izbore da bi dokazala svoj rejting nek se zapita koliko su prelaza mogli obezbediti

  • Dusan

    11:33 // 21. 12. 2018.

    Kako je moguće da su svi servisi informisanja iz Beograda ažurniji od našeg lokalnog?

  • djole

    11:42 // 21. 12. 2018.

    Nema rampe,svetlosne signalizacije.Ko ce da odgovara?

  • Aleksandar aca

    11:53 // 21. 12. 2018.

    Koliko vredi ljudski zivot?
    Gde su rampe i signalizacija

  • Mulecina

    12:25 // 21. 12. 2018.

    Sta ce im rampa kad je Klinicki centar spreman za ovakve situacije.

  • Milan

    12:29 // 21. 12. 2018.

    Poštovane JV, malo je ružno da vam ovo bude deseta vest na portalu...

  • Ivan

    12:29 // 21. 12. 2018.

    U gradu rampe ne rade a van grada nema rampi. Sve je po propisima... Kako vozac nije video voz i kojom brzinom je voz isao kad je isekao autobus?

  • Dr.Faust.

    12:35 // 21. 12. 2018.

    Proslo je bolje hvala bogu nego u ceskom rudniku,pa ce na drugu stranu zato klinicki centri zreba da budu uvek spremni.

  • Zvoncica

    12:55 // 21. 12. 2018.

    Vozacu autobusa dozivotna jer ne gleda kad vozi preko pruge!

  • Dragana Jovanović

    13:03 // 21. 12. 2018.

    A sto da dodje Zlatibor Lončar da se slika za medije,pomoć su pružili niški lekari

  • Борко

    13:04 // 21. 12. 2018.

    Одговорни су:
    1. Република Србија,
    2. Министарка Зорана Михајловић,
    3. Железнице Србије,
    4. Возач аутобуса и
    5. Машиновођа.
    Оставке и кривична одговорност за све оговорне.

    • vjuer

      13:39 // 21. 12. 2018.

      Mašinovođa ni u kom slučaju ne može da bude kriv. Raspitaj se koji je (pogledaj međunarodne propise ako ne veruješ našim) zaustavni put voza! Mašinovođa ni u kom slučaju ne sme da ima strani objekat na pruzi jer je pruga napravljena za kretanje voza koji tu ima apsolutnu prednost. Za sve ostalo si u pravu.

    • Petronije

      14:00 // 21. 12. 2018.

      Užas. Porodicama želim da istraju u bolu, ostalima, Gospod neka sudi.
      Odgovornost Države je velika. A, što se tiče Antihrista, / koja je posredno odgovorna/ niko je ne može smeniti, sem Vučića, a On to, ili ne sme ili neće. Dotle, oplakivaćemo sudbinu.

  • Polutke

    13:10 // 21. 12. 2018.

    Sad se svugde dele svinjske polutke preko sindikata pa sad svi o tome razmisljaju pred novu godinu.

  • Rade

    13:11 // 21. 12. 2018.

    Pre dva dana sam na pružnom prelazu u Doljevcu čekao 20 minuta jer je bila spuštena rampa, pojedini vozači su gubili strpljenje pa su se provlačili pored spuštenih rampi na svoj rizik, posle 20 minuta rampa se podigla iako nije prošao voz. Šta je sa ovom signalizacijom postoje li odgovorna lica i hoće li biti kažnjena.

  • Миливоје

    14:09 // 21. 12. 2018.

    Дочек на тргу у Нишу кошта 7.07 милиона динара,а обезбеђење и ватромет за исти дочек кошта још 1.39 милиона динара.

  • dr

    14:15 // 21. 12. 2018.

    Strašno!Saučešće svima koji su ostali bez najbližih.Vozio sam prirodom tadašnjeg posla često na ovoj relaciji i desetinama puta prelazio prugu na ovom mestu,bez branika.Desilo mi se jednom da sam rutinski prešao preko, ne gledajući,iako je vrlo pregledno na velike distance sa obe strane.Pomislio sam i tada i pre tog prelaska, koliko je rizično mesto,kad se uđe u rutinu.Siguran sam da je to razlog.

  • Milutin M.

    16:28 // 21. 12. 2018.

    A da se Nišljije malo pobune i da se novac za NG da porodicama nastradalih i za postavljanje rampi i popravka postojećih?
    I naravno da krivi za situaciju krivično odgovaraju kao i nadležni da podnesu ostavke.

  • slobodan.nikolic2017@gmail.com

    09:25 // 22. 12. 2018.

    Pre pedeset godina stanje je u srbiji bilo bolje !
    Od onda sve ide nazad !
    Niš je nakon propadanja elektronske , mašinske, duvanske (samo trećine radnika ), pumpe jastrebac, kožare i mnogih manjih i većih preduzeća ili firmi MRTAV GRAD !
    Ova tragedija izazvana nepažnjom vozača pada na dušu i svih nas , a posebno na dušu vlastodržaca!
    Vozačke kultura bankrot, država kao i društva takođe baknkrot

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.