Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

10:06, 18. 6. 2018.

Na tenderu Direkcije mogu da učestvuju i prevoznici sa starim autobusima bez klime

autobusi Postoji šansa da Niš dobije lošije autobuse nego što je imao; foto: D. M.

Ograničenja za klimu, tip motora, visinu poda, pa čak i godište autobusa ne postoje u novom tenderu za prevoznika koji bi trebalo da preuzme 3 linije od Direkcije za javni prevoz. Razlog je, objašnjava direktor Direkcije, to što je tender morao da bude isti kao onaj iz 2014. godine kako bi se nastavio “kontinuitet iz ugovora o javnom-privatnom partnerstvu”. Ipak, tenderska dokumentacija jeste menjana i to tako da dopušta prevoznicima i sa lošijim autousima od sadašnjih da se pojave na niškim ulicama.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • Borko

    11:14 // 18. 6. 2018.

    "...konkursna dokumentacija javne nabavke dopušta učešće prevoznicima i sa lošijim od sadašnjih vozila."
    Pa zašto onda izbacujete sadašnje gradske autobuse ako dozvolite da lošiji od njih prevoze putnike? U čijem je interesu ovo što radite?

  • a čeze

    11:22 // 18. 6. 2018.

    je l mogu i čeze?

    ili rikše?

  • zgodnoća

    11:25 // 18. 6. 2018.

    benzin skup

    a javnu prevoz u izdisaju

    neka, levitiraćemo

  • Vojin

    11:27 // 18. 6. 2018.

    gde god smo makli iz Niša, stoje ljudi na stajalištima uzalud čekajući prevoz,
    koji postaje za prevoznike sve manje ekonomičan, čitaj ne mogu suludo da se bogate

  • Nn

    11:56 // 18. 6. 2018.

    Preterujete.. Možda SNS neće da izgubi na republičkim izborima, ali pored ovakvog besramnog i javnog uništavanja grada, teško da ćete preživeti na sledećim lokalnim.

  • ja-znam

    11:57 // 18. 6. 2018.

    Zna li neko da li je autobus iz filma "Ko to tamo peva" jos uvek u voznom stanju ??? Da osnujem firmu izadjem na tender pa udri bajo za 1.3e po km

  • драганпоповац

    12:02 // 18. 6. 2018.

    Дирекција је сама признала да не може да вози оваквим возилима.
    Браво за храброст!
    Али зашто ћути о возилима других превозника. Скромно истиче обнову у Ниш-експресу. А остала два у превозу постављају старе аутобусе сумљивог квалитета исправност и неуредне унутрашњости.
    Неће ме изненадити да садашњи најлошији превозник Аррива Литас добије превоз на овим линијама.
    Најлошији код нас све довива!

  • Mara

    12:14 // 18. 6. 2018.

    Nas mnogo rashladnu ju i ovi sto imaju klime:))))

  • Miša

    12:20 // 18. 6. 2018.

    Ne može gore od ovoga kako je sad..svako ko se vozi ovim autobusima ima osećaj da će se autobus svakog casa raspasti, o klimi može samo da se sanja. Sramota za grad Niš, putnici nemaju osnovne uslove i bezbednost.

    • Aperkat

      17:41 // 18. 6. 2018.

      Oni sto odlucuju o prevoznicima,zadnjih 10 godina se ne voze gradskim prevozom!Briga njih u cemu se raja vozi!
      Isto vazi i za gradske oce,dok su na vlasti,za svaku poprdesku ih vozi sluzbeno vozilo!

  • Toni

    14:13 // 18. 6. 2018.

    Zaslužili smo! Uvode Eko i Električne buseve svuda oko nas a u Nišu cirkus

  • Pedja

    15:09 // 18. 6. 2018.

    Ma sta ih briga oni koji odlucuju se nevoze autobusima, a narod neka trpi i opet ih glasa!

  • lokal patriota

    16:04 // 18. 6. 2018.

    Gospodo sugradjani,jedino nas Nis Ekspres moze voziti,a vi pljujte i blatite ga. Nadjite boljeg.

  • ***

    16:15 // 18. 6. 2018.

    Imamo mi konjcice i speditere.Bravo za gradsku vlast.Nis ekspres je institucija,a vi i dalje cekajte prevoznike DE LUXE.Sve nam je bolje SA STRANE.Ovaj Lekon je strava od firme,samo njih dovedite.Pa,da li ste vise normalni?

  • ja iz Nis

    17:29 // 18. 6. 2018.

    Nislije,ne znam samo po cemu su vam bolji stranci od Nisekspresa,kada pravila odredjuje direkcija?Pa,valjda je bolje da mi iz naseg grada vozimo?Pogledajte ove krseve.

  • Rade

    18:03 // 18. 6. 2018.

    Šalju nam uglavnom krše e Bg i Po tablica. I treba... Neka sprovedu još neki stariji tender jer tako u Nišu mora, på da dobijemo i prevoznika iz Surdulice, Kruševaca ili Bora. Gde smo pogrešili?

  • Jasar

    18:32 // 18. 6. 2018.

    Citam vesti dok hvatam wi/fi ,i hladi me klima i ne verujem ,i to u susednoj zemlji bivse juge auuu bajooo

  • dragoljub stamenković

    18:51 // 18. 6. 2018.

    Dal' je govor mržnje ako kažem da u tim autobusima treba zatvoriti Nešu Gusku ceo dan jula meseca ?

  • Aleksandra

    19:05 // 18. 6. 2018.

    Ako uzmemo u obzir da su vozači u gradskom prevozu loši i da, kao da ne voze putnike, već džakove krompira, ovo uopšte nije čudno. Tretiraju nas kao stoku...

  • Posmatrac

    20:30 // 18. 6. 2018.

    Kakva, bre, klima?? Sta ce ovcama klima?!? Ovce cute- i voze se cim god.

  • Miki

    01:50 // 19. 6. 2018.

    Ulazite u bicikle, kako je krenulo bice sve skuplje i skuplje!

  • Milica

    06:34 // 19. 6. 2018.

    Iskreno receno,malo koristim gradski prevoz,pa i ako se nekada vozim,to je N.E,jer mi odgovara ta linija.Nemam zamerki na njihova vozila,a i vidjam ih po gradu i cini mi se da su mnogo bolja od ostalih.

    • lokal patriota

      09:01 // 19. 6. 2018.

      Pitam ova dva minusa:"CIJA SU BOLJA?"

  • BAZEN/CAIR

    13:13 // 19. 6. 2018.

    Bojzi brate,daj resi ovaj problem jer od ovih tvojih nema nista.Rodila te majka da budes director.Da jednog dana prevazidjes svemocnog cika Zorana Franka.Dosta ovih spinova od njegovih radnika koji moraju da hvale firmu,a firma im u kanal I sve linije izgubise za inostranstvo///

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.