21:26, 24. 11. 2012.

10. poraz Železničara

Bojan Stefanović u napadu; Foto: Dejan Pešić Trša

U 10. kolu Superlige rukometaši Železničara iz Niša izgubili su rezultatom 19:18 (11:10) od Rudara. Niški tim je jedini bez bodova i sa sve manjim šansama da opstane u eliti.

Niški rukometaši ni u desetom meču nisu uspeli da pokažu kvalitet i osvoje prvi bod u Superligi. Vodio je Železničar u prvom poluvremenu, imao i dva gola prednosti, ali u prelomnim trenucima koncentracija je pala i Rudar je otišao sa "celim plenom" iz Niša.

U 7. minutu Železničar je vodio sa 2:0, ali je za samo minut Rudar izjednačio. Vodila se izjednačena borba, a u 14. minutu boljom igrom u odbrani niški tim je vodio sa 6:4. Gosti nisu dozvolili da se Železničar "odlepi" i u 19. minutu bilo je 6:6. Poslednje vođstvo u prvom poluvremenu, ali i u meču, domaći su imali u 25. minutu kada su vodili sa 10:9. Poslednjih 5 minuta prvog dela igre nisu uspeli da postignu gol. Stefanović je imao priliku da izjednači na 11:11, ali je šutirao pravo u golmana.

Rudar je otišao na odmor sa golom razlike (11:10).

Činilo se da je odmor prijao više niškim igračima jer je usledilo izjednačenje, ali to se samo činilo. U 33. minutu bilo je 12:12, pa je usledio period od 7 minuta bez gola obe ekipe, u kom je Železničar imao i sedmerac, ali je Veljković pogodio stativu. U 40. i 41. minutu Rudar golovima Stojkovića i Avramovića došao do dva gola prednosti.

U nastavku Železničar nije došao ni do izjednačenja, a kamoli da povede. U 53. minutu Rudar je poveo sa 19:16 i to je bilo najubedljivije vođstvo gostiju. Rudar do kraja meča nije dao gol, ali to domaći nisu iskoristili jer su uspeli da samo dva puta ubeleže pogodak.

Pri rezultatu 19:17 za Rudar Džokić je posle kontre pogodio stativu, potom odbijenu loptu uzeo Basarić čiji je šut odbranio golman Rudara Zlatanović.

U 58. minutu Džokić je postigao gol iz sedmerca, a do kraja Železničar je imao priliku da osvoji bod ili oba. Napad Rudara Manić je blokirao, a Basarić je krenuo ka lopti i tada je "zaradio" isključenje. Publika u sali "Mika Antić" pokušali su navijanjem da pomognu niškom superligašu, ali pomoći nije bilo.

ŽELEZNIČAR - RUDAR 18:19 (10:11)

ŽELEZNIČAR: Bogdanović 11 odbrana, Dimić, Vasiljević, Stanković 3, Džokić 6 (3), Cvetković, Veljković 2, Stefanović 3, Mađar 2, Nadoveza 1 odbrana (1), Basarić 1, Đukić, Manić 1, Pavlović, Tašković, Kladarin.

Sedmerci: 3/4
Isključenja: 6 minuta

RUDAR: Urankar, Radojičić 3, Ivošević, Avramović 2, Ristić 3, Merdović, Stojković 1, V. Vuković 1, Ivanović, M. Vuković, Radisavljević, Stojković 2, Zlatanović 18 odbrana, Milošević 2 (2), Dimitrijević 4.