19:14, 24. 8. 2013.

2 gola Pauljevića za pobedu Radničkog

Branko Pauljević

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su rezultatom 2:0 (0:0) ekipu Rada, a oba gola za niški tim postigao je Branko Pauljević.

Niški fudbaleri prekinuli su neugodnu tradiciju i posle 20 godina pobedili Rad na Banjici. Radost timu iz Niša doneo je Branko Pauljević golovima u 51. I 81. Minutu.
Prvo je Pauljević dobro iskoristio dodavanje Saše Stojanovića u 51. Minutu i sa desne strane iskosa ubacio loptu u gol.

Pauljević je potom u 81. Minutu poveo kontru, došao do golmana Rada i ubacio loptu sa desne strane.

Radnički je u ovom meču pokazao „dva lica“. U prvom poluvremenu se branio, u drugom napadao i stvarao šanse.

Utakmica je počela sa 6 minuta zakašnjenja jer igrači Radničkog nisu izašli na teren na vreme, pa je kapiten Radničkog Saša Stojanović dobio žuti karton.
U prvom poluvremenu niški igrači nisu pokazali mnogo, dok su domaći igrači stvarali prilike.

Prvu šansu igrači Rada imali su u 4. Minutu kada je Uroš Đurđević dobio loptu na sredini terena, otišao levom stranom do gola Radničkog i šutnuo, ali je Kesić odbranio svoj gol bez mnogo problema. U narednom minutu Rad je preko istog igrača ponovio akciju, ali opet bez opasnosti po gol Nišlija.

U 17. Minutu Andrija Pavlović je pokušao iz daljine da iznenadi Kesića, ali bez uspeha za Beograđane.

Dva minuta kasnije Uroš Đurđević se oprobao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored gola.

Petar Jovanović je jedini izgledniju akciju Radničkog u prvom poluvremenu stvorio u 24. Minutu, kada je dobio loptu od Dušana Kolarevića i krenuo sa desne strane, ali je golman Rada Filip Kljajić izašao i spasio svoj gol.

Igrači Rada su nastavili sa pritiscima na gol Nišlija, pa su stvorili šansu i u 27. Minutu, ali je Radoš Bulatović blokirao šut.

Rad je imao slobodan udarac u 34. Minutu koji je izveo Andrija Luković, ali je lopta pogodila Sašu Stojanovića u živom zidu. Luković je odbijenu loptu opet uputio na gol, ali je i taj udarac bio blokiran.

Do kraja prvog dela igre igralo se više na polovini Radničkog, ali većih šansi nije bilo.

U drugom delu igre timovi su zamenili uloge. Radnički je napadao, Rad se branio. Na početku drugog poluvremena trenerRadničkog Dragoljub Bekvalac je zamenio napadače, pa je umesto Seada Hadži Bulića uveo Uroša Đerića, ali je Đerić u igri proveo samo 35 minuta.

U 47. Minutu Raspopović je pokušao iz daljine da iznenadi Kesića, ali je golman Radničkog odlično intervenisao. Usledio je prvi gol Pauljevića i slavlje niškog tima.
Pokušao je i Dušan Kolarević u 55. minutu, ali je njegova kontra završena pred golom Rada.

U 68. Minutu Luković je imao najveću šansu za Rad, ali je golman Radničkog Kesić dobro reagovao i uhvatio loptu. Igrači Rada su nastavili sa pritiskom, ali je niški gol bio sačuvan.

Igrači Rada su u 68. I 70. Minutu pokušavali da izjednače, ali je prvo Đurđević promašio, pa je Andrija Pavlović iz daljine šutnuo na gol, ali je lopta otišla preko gola.
U 75. Minutu igrači Rada su tražili penal jer je pao Đurđević, ali sudija ništa nije svirao.

Aleksandar Jovanović je u 78. Minutu pokušao klizeći da postigne gol, ali je zakasnio na loptu koju mu je poslao Vladan Pavlović.

Aleksandar Kesić, golman Nišlija, odlično je reagovao i pri slobodnom udarcu Vitasa u 80. Minutu.

Nakon drugog gola Pauljevića nije bilo mnogo prilika.

Posle 3 kola Radnički ima 2 pobede i remi. U narednom kolu dočekuje Slobodu.