17:57, 21. 4. 2012.

25. kolo PLS: i Radnički i Sinđelić remizirali

radnicki, marko mancic
Marko Mančić; foto: Ivan Mančić

Fudbaleri Radničkog odigrali bez golova sa Donjim Sremom u Pećincima. Sinđelić odigrao 2:2 sa Proleterom u Nišu.

Niški Radnički nije uspeo da pobedi najbližeg pratioca u Prvoj ligi, ali i pored remija zadržao je prvo mesto na tabeli i sada ima 5 bodova više od Donjeg Srema.

Prvo poluvreme u Pećincima nije dalo mnogo šansi, a najbolju imao je Jovan Jovanović iz niškog tima, ali je u 32. minutu pogodio stativu. Drugi deo igre je pokazao mnogo više prilika, ali ne golova. U 80. minutu Aleksandar Jovanović je dodao loptu Ivanu Pejčiću koji je šutirao na gol, ali je golman odbio lotu na koju je naleteo Marko Mančić koji je propustio idealnu priliku da dovede svoj tim u vođstvo.

Nakon toga, prilike su propustili i Mančić i Zoran Pešić. Domaći su u poslednjim trenucima meča imali 2 šanse, ali nisu ih iskoristili.

Radnički ima 48 bodova i nalazi se na prvom mestu sa 5 bodova više od Donjeg Srema. Naredni meč niški tim igra u sredu kada dočekuje Novi Sad.

DONjI SREM: Starčević, Tošić, Josimov, Vukobrat, Lakić, Ristov, Petković, Natju, Bukorac, Čordašić, Janković.

RADNIČKI: Vasković, Stamenković, Đorđević, Petrović, Dojkić, Pešić, Jovanović, Pejčić, Milenković, Jovanović, Mančić.

Sinđelić je osvojio bod u duelu sa Proleterom na svom terenu. Poveo je Proleter u 36. minutu kada je Ognjen Krasić sa leve strane postigao gol. Sinđelić je izjednačio u 53. minutu posle penala koji je izveo Predrag Đorđević. Penalu je prethodio faul nad Milanom Tasićem u šesnaestercu domaćih.

Potpuni preokret i 2:1  doneo je Milan Tasić u 86. postigao gol nakon kontre koju je poveo Đorđević. Konačan rezultat postavio je Sekulić u 88. minutu.

Posle 25. kola Sinđelić je na 16. mestu sa 23 boda.

SINĐELIĆ: Đokić,Stojković, Marković, Mladenović, Ferizović, Komadina, Đorđević, Stojanović, Tasić, Radovanović, Miljković.

PROLETER: Bogunović, Tanasin, Đulić, Krasić, Vukasović, Desnica, Rašiovan, Obradović, Krasić, Sekulić, Zec.