15:37, 5. 10. 2011.

9. kolo PLS: Sinđelić pobedio, Radnički poražen

fk sindjelic delijski vis
Milan Marković, kapiten Sinđelića (3)

U 9. kolu Fudbaleri Sinđelića sa 5:1 (4:0) savladali su Čukarički na Delijskom visu. Radnički pretrpeo prvi poraz u sezoni pošto je sa 1:0 izgubio od Novog Sada.

Sinđelić - Čukarički 5:1 (4:0)

Fudbaleri SInđelića su bili ubedljivi protiv gostiju iz Beograda koji nisu nastupili u najjačem sastavu. Ekipa SInđelića je bila raspoložena i ostavrila je drugu pobedu na svom terenu ove sezone. I to najubedljivijim rezultatom u Prvoj ligi od početka sezone. Od samog starta meča "orlići " su pokazali da že bodovi ostati u Nišu. U 5. minutu Predrag Đorđević je načeo meču gostiju, a u 14. minutu Milan Marinković je udvostručio rezultat. Stevan Stefanović je u 17. minutu postigao prelep gol sa 16 metara. Priliku da uveća prednost domaćina na 4:0 imao je Marko Aleksić u 35. minutu, ali je nakon njegovog šuta lopta pogodila prečku. Ipak, propušteno je nadoknadio Milan Jovanović u 38. minutu kada je sa desne strane iskoristio odbijenu loptu.

Da Sinđeliću nije bilo dosta 4:0 pokazalo se na početku drugog poluvremena kada je Milan Jovanović propustio stopostotnu priliku. Na 5:0 povećao je rezrvista Ivan Veličković koji je nakon asistencije Vladice Stojanovića iskoristio svoju priliku. Konačan rezultat postavio je Nikola Dragićević u 70. minutu pošto je postigao počasni gol za goste.

Sinđelić je sa 10 bodova na 13. mestu i tako je izašao iz opasne zone.

- Dali smo 5 golova, a mogli smo još 3 ili 4. Bila je otvorena utakmica. Mi smo se mnogo istrošili pošto smo putovali u Novi Sad u nedelju na dan utakmice. Ipak smo smogli snage da odigramo prvo poluvreme na vrhunskom nivou, a u drugom sam rekao igračima da smanje tempo. Očekuje nas utakmica u Somboru u subotu. Kada nema sredstava i kada imamo podršku samo od nekoliko pojedinaca, moramo da se snalazimo. Prepušteni smo sami sebi. Zadovoljan sam i igrom i rezultatom, pokazali smo da igramo lepo. Navijači su mogli da vide mnogo lepih akcija i golova. Najvažnije je što smo uknjižili nova tri boda - rekao je Saša Mrkić, trener Sinđelića posle meča.

Sinđelić će u narednom kolu u subotu, 8. oktobra gostovati ekipi Radničkog u Somboru.

Radnički pretrpeo prvi poraz

Novi Sad - Radnički 1:0 (0:0)

Niko u Prvoj ligi nije bez poraza. Jedina ekipa koja je u koloni za poraze imala nulu do 9. kola bio je Radički, ali su niški fudbaleri u Novom Sadu videli i šta znači ne osvojiti ni bod. Dosadašnji lider na tabeli pretrpeo je poraz minimalnim rezultatom i to u finišu meča. Tokom sezone Radnički je bio taj koji u poslednjim minutima osvaja bod ili dva, sada je u finišu izgubio bod. U 88. minutu golman Vasković oborio je Bajića i sudija je odmah pokazao na belu tačku. Precizan je bio Darko Roksa koji je tako svom timu doneo četvrti trijumf. I to protiv neporaženog.

Niški fudbaleri imaju iza sebe 8 kola kao iz snova, ali je stigao onaj trenutak kog su se svi pribojavali. Povrede i umor stigli su i Radnički, a dobro je što ima još dosta da se igra i prilika da se nastavi sa dobrom serijom.

- U Bibliji piše da je 9. krug koban. Za na sje tako i bilo. Kako kaže srpska poslovica krčag ide na vodu dok se ne slomi, sada se naš krčag slomio. Izgubili smo od raspoloženije ekipe na terenu. Fudbaleri Novog Sada bili su bolji od nas. A mi se okrećemo novim utakmicama i izazovima. Prvenstvo je dugo, ima još mnogo da se igra. U narednim kolima ćemo nadoknaditi izgubljene bodove - rekao je Zvonko Đorđević, trener Radničkog.

Radnički je lidersku poziciju prepustio Kolubari koja ima 21 bod, samo bod više od niške ekipe. U subotu, 8. oktobra Radnički dočekuje Slogu iz Kraljeva.

Posle meča RAdničkog i Novog Sada kamenovan je autobus Meraklija, a tome možete više pročitati ovde.