11:25, 5. 11. 2019.

Aleksinčanin seniorskoj evropskoj tituli dodao juniorsku

Filip Trajkovic, aleksinac, nif, foto nif
Filip Trajković sa odličjem; foto: NiF

Nakon titule u seniorskoj konkurenciji, član kluba N&F Aleksinčanin Filip Trajković osvojio je zlatnu medalju u juniorskoj konkurenciji na Evropskom prvenstvu u džiju džicuu. Na istom šampionatu njegov klupski drug Nemanja Pejčić je bio treći.

Prvenstvo Starog kontinenta i Svetski šampionat održani su na Kritu u Grčkoj, a učestvovalo je oko 700 takmičara iz 26 država.

20-godišnji student Elektronskog fakulteta u Nišu Filip Trajković je u kategoriji do 94 kg potvrdio klasu.

Filip je nakon ovogodišnjeg osvajanja titule seniorskog evropskog prvaka, sada osvojio i titulu juniorskog osvajača ove medalje i u jednoj godini osvojio dva najsjajnija evropska odličja - kažu u aleksinačkom klubu.

aleksincani grupno, nif Aleksinčani na Evropskom prvenstvu; foto: NiF

Medalju za reprezentaciju Srbije osvojio je i 19-godišnji Nemanja Pejčić u kategoriji juniora preko 94 kg.

Nemanja je u svom debitantskom nastupu na ovom nivou takmičenja dokazao da se može ozbiljnije računati na njegove rezultate u narednim godinama - kažu iz N&F-a.

Pored Trajkovića i Pejćića, aleksinački klub su predstavljali i kadet Andrija Bogdanović koji je u konkurenciji do 81 kg osvojio peto mesto, kao i junior Miloš Miljković koji je u kategoriji do 77 kg zauzeo 13. poziciju.

Džiju džicu reprezentaciju Srbije predvodio je trener Nikola Trajković iz aleksinačkog kluba.