Andrija Stanković

• Andrija Stanković karate

Niški karatista se vratio na "krov" Ljubljane

Nekadašnji šampion međunarodnog turnira u Ljubljani Andrija Stanković, nakon godinu dana pauze, ponovo je osvojio zlatnu medalju na ovom takmičenju. Karatista niškog kluba Elid osvojio je turnir u seniorskoj pojedinačnoj kategoriji u katama.

(1) detaljnije
  • andrija stankovic, banja luka turnir, foto as

Dve medalje niškog karatiste na dva turnira za vikend

Uspešan i ispunjen vikend imao je Andrija Stanković, član Karate kluba Elid iz Niša, pošto je na turnirima u Banja Luci i Beogradu tokom vikenda osvojio dva prva mesta i dve zlatne medalje. Uspešan vikend niškog kluba zaokružio je junior Dimitrije Ristić bronzanom medaljom u prestonici Srbije.

detaljnije
  • karate Balkansko prvenstvo Andrija Stanković

Niškom karatisti zlato u Rijeci: "Jedan od najznačajnih turnira u karijeri"

Sa "Croatia open"-a, jednog od najprestižnijih turnira u ovom delu Evrope, o čemu najvernije svedoči nastup 2.000 karatista iz 26 zemalja, Nišlija Andrija Stanković doneo je zlatnu medalju. U Rijeci se niški karatista okitio zlatom u disciplini pojedinačno izvođenje kata.

detaljnije
  • Filip i Andrija Stanković

Nišlijama titule svetskih kik-boks šampiona u IKF organizaciji

U kategoriji do 79, 5 kg Nišlija Andrija Stanković savladao je američkog borca Džosiaha Njutona i osvojio titulu svetskog šampiona u amaterskom kik-boksu u Internacionalnoj kik-boks federaciji (IKF). Na ovom takmičenju je isti uspeh ostvario i njegov sugrađanin Aleksandar Minić, koji se okitio zvanjem svetskog šampiona u kategoriji do 82 kg.

• Kik-boks profesionalni meč Andrija Stanković

Novi profesionalni pojas u Americi za kik-boksera Stankovića

Pobedom nad aktuelnim prvakom, Amerikancem Andersonom Veslom, Nišlija Andrija Stanković osvojio je pojas i postao prvak Profesionalne američke kik-boks organizacije.

• Karate Andrija Stankovic

Karatisti iz Niša, Bosilegrada i Vranja uspešni na dva takmičenja

Južnjaci su 4. juna nastupali na dva međunarodna takmičenja. Tako su na turniru Jablanica open najbolji su bili karatisti Sportskog društva Bosilegrad, dok je vicešampionsku titulu osvojila ekipa Feniks iz Vranja. Sa druge strane, na Roda kupu u Beogradu, Nišlija Andrija Stanković okitio se zlatom.

detaljnije
  • Prvenstvo Srbije za seniore održano je u Čačku; foto: Andrija Stanković

Niški karatista treći u Srbiji

I ovog vikenda karatista niškog kluba Elid Andrija Stanković osvojio je medalju, a ovog puta u pitanju je bronza sa Prvenstva Srbije, gde se takmičio u katama pojedinačno. Nastupili su karatisti iz skoro 60 klubova, a Nišlija je bio 3. u konkurenciji od 20 takmičara, koji su se prethodno kvalifikovali putem regionalnih prvenstava.

detaljnije
  • Sledeće nedelje državno prvenstvo; foto: A. S.

Andrija Stanković odbranio zlato u Čačku

Najprestižniji i najmasovniji karate turnir na Balkanu Zlatni pojas Čačka, ponovo je osvojio Nišlija Andrija Stanković, koji je bio najbolji i pored velike konkurencije i najboljih karatista iz skoro 20 zemalja.

detaljnije
  • karate

Nišlija osvojio bronzu za karate reprezentaciju Srbije

Srbija se pokazala kao dobar domaćin na 19. Balkanskom prvenstvu u karateu održanom u Čačku. Naša reprezentacija zabeležila je odlične rezultate, a istakao se i Nišlija Andrija Stanković osvojivši bronzanu medalju u katama.

• Karate

Odličan vikend za karatiste sa juga Srbije

Dva takmičenja u karate sportu održana su ovog vikenda, pa su Nišlije nastupile u Čačku odakle su doneli 3 medalje, dok su Prokupčani iz Velike Plane doneli 15 odličja i završili kao 4. u generalnom plasmanu.

detaljnije
  • Andrija Stanković

Novo zlato za karatistu Andriju Stankovića

Kako je završio prethodnu godinu, tako je počeo i ovu. Niški karatista Andrija Stanković koji nastupa za klub Elid osvojio je 1. mesto u katama na međunarodnom turniru “Aranđelovac open”, na kome je nastupilo oko 1.000 takmičara.