Balkansko prvenstvo

• Kendo

Nišlijka ekipni prvak Balkana u kendou, sledeće prvenstvo u Nišu

Nakon ovogodišnjeg Balkanskog prvenstva u kendou, održanom u Istanbulu, kažu u klubu Mushin, odlučeno je da se sledeći ovaj šampionat održi u Nišu. Još jedna lepa vest iz niškog kluba je da je njihova takmičarka Mila Jovović bila u sastavu seniorskog tima, koji se okitio zlatom.

(1) detaljnije
  • Kik-bokseri kluba Niš

Titule šampiona Balkana u kik-boksu za troje Nišlija

Najbolja reprezentacija na Balkanskom prvenstvu u kik-boksu bila je Srbija, a značajno su tome doprinele i Nišlije. Šampioni su u Sarajevu postale Natalija Savatić, Neda Brkić, kao i Novak Radulović, kome je ovo peta titula u karijeri na ovom takmičenju, dok je Sandra Savatić osvojila bronzu.

• Ragbi klub Radnicki

Slavlje niških ragbista u Atini za plasman u plej-of

I u drugom meču u Balkanskoj ligi ragbisti Radničkog pobedili su, ovog puta ekipu “Attica Rhinos” u Atini, rezultatom 32:20. Ovim trijumfom Nišlije su ozbile na prvo mesto u grupi i obezbedile prolaz u sledeću fazu takmičenja.

detaljnije

Ragbisti Radničkog igraju u Atini

Nakon potpune dominacije u prvom kolu Balkanske lige protiv albanske Tirane, ragbisti Radničkog se nadaju da će uspeh nastaviti i u Atini. Protiv ekipe “Attica Rhinos” igraju u subotu, 26. maja od 13 sati, a Nišlije kažu da su favoriti, te da očekuju pobedu.

detaljnije
  • Andrija Petković plivanje

Dva državna rekorda i četiri balkanske medalje za niškog plivača

Među 10 plivača, koji su činili reprezentaciju Srbije na Balkanskom prvenstvu u Sarajevu, našao se i Nišlija Andrija Petković, koji je osvojio 4 medalje. Uz to, on je sada vlasnik i državnih rekorda u disciplini 50 m leđnim stilom za 17 i 18 godina.

• Ragbi Radnički

Ragbisti iz Tirane bez šanse u Nišu, 38:0 za Radnički

Pred punim tribinama pomoćnog terena stadiona “Čair” niški ragbisti su u uvodnom kolu Balkanske lige deklasirali rivale iz Albanije. Od samog početka bila je očita fizička nadmoć i spremnost Radničkog, koji je savladao Tiranu sa 38:0.

• Ragbi klub Radnički na pomoćnom terenu stadiona "Čair"

Niški ragbisti dočekuju ekipu iz Tirane na “Čairu”

Albanska ekipa Tirana prvi je rival ragbistima Radničkog u Balkanskoj ligi. Meč će se igrati u nedelju, 15. aprila, na pomoćnom terenu niškog stadiona “Čair”.

detaljnije
  • Kik-boks klub Niš

Niškim kik-bokserima 6 zlata na Balkanskom kupu

U Tešnju su se okupili najbolji kik-bokseri na Balkanu, a među njima čak šestoro Nišlija okitilo se zlatnim medaljama. Pored njih, kik-bokseri su u Niš sa Balkanskog kupa doneli i po jedno srebro i bronzu, kao i pehar za najbolju juniorku na takmičenju, koji je osvojila Natalija Savić.

detaljnije
  • karate Balkansko prvenstvo Andrija Stanković

Niški karatista odbranio balkansku bronzu

Po 4 najbolja borca u svakoj kategoriji predstavljala su svaku od balkanskih zemalja na takmičenju u Istanbulu, a u toj konkurenciji Nišlija Andrija Stanković uspeo je da se okiti bronzanom medaljom u katama, pošto je izgubio samo od kasnijeg šampiona.

detaljnije
  • Kendo

Mili Jovović balkanska bronza u japanskom mačevanju

Kendo, sport koji i u Nišu živi poslednjih godina, a predstavlja japansko mačevanje, dobio je i prvu seniorsku reprezentativku Srbije, koja je svoje umeće prikazala na Balkanskom prvenstvu i tu se okitila bronzom.

detaljnije
  • Kik-boks hala "Čair"

Najbolji balkanski kik-bokseri nastupaju u hali “Čair”

Borbe oko 450 kik-boksera iz 9 zemalja, Nišlije će ovog vikenda imati prilike da pogledaju u hali “Čair”. Uvertiru u turnir “Balkan best fighters”, koji je na programu 2. i 3. decembra, napraviće borba za titulu profesionalnog šampiona u kik-boksu, zazakazana za danas od 20 sati, u kojoj će se nadmetati Nišlija Novak Radulović i Grk Tafti Mojtaba.

detaljnije
  • uros

Niški tekvondoista odbranio dve titule šampiona Balkana

Veoma nezahvalnu ulogu branioca tri zlatne medalje na Balkanskom prvenstvu, kako kažu u klubu Naisus, imao je njihov tekvondoista Uroš Mitrović. On je uspeo da odbrani dve, dok je u trećoj disciplini osvojio bronzu, uprkos tome što se preko 700 takmičara iz 7 zemalja uputilo za turski grad Jedrene, u pohod na ove titule.

• Novak Radulovic

Radulović najbolji kik-bokser na Balkanu

Zlato, srebro i bronza, ali i pehar za najboljeg kik-boksera na Balkanskom prvenstvu stižu u Niš. Novak Radulović ponovo je osvojio najsjanije odličje, dok je Nikoli Lazareviću pripalo srebro, a Stefanu Paunoviću bronza.

detaljnije

Niški kik-bokseri idu po balkansko zlato

Na prvenstvu Balkana koje se od 22. do 24. septembra održava u Bijelom Polju u Crnoj Gori, Niš će predstavljati kik-bokseri Novak Radulović, Nikola Lazarević i Stefan Paunović, a predvodi ih trener Srđan Radulović. Svi očekuju da će se vratiti sa zlatnim medaljama oko vrata.

detaljnije
  • Milan Mihajlović dzudista Kinezisa

Džudista iz Niša postao šampion Balkana

U konkurenciji od desetak zemalja, koliko ih je učestvovalo na Balkanskom prvenstvu za seniore, našlo se i petoro džudista Kinezisa. Iako su se svi odlično borili, njih troje se u Niš vratilo sa medaljama oko vrata, a šampion Balkana u Skoplju postao je Milan Mihajlović.

(3) detaljnije
  • Legionari Backi Petrovac

Nišlijke ponovo najbolje na Balkanu u "powerlifting"-u

U konkurenciji takmičara iz zemalja regiona i gostiju iz Poljske najbolje su se pokazale devojke iz niškog kluba Legionari. One su osvojile tri zlata i jedno srebro, zbog čega je ekipa iz Niša proglašena za najbolju u ženskoj konkurenciji.

• Biciklizam

Leskovački i niški biciklisti uspešni na svim frontovima

Parabiciklisti iz Leskovca osvojili su dve bronze na Evropskom Kupu u Slovačkoj, a Nišlijka će biti član biciklističke reprezentacije Srbije. Takođe, takmičari klubova Dubočica i Naissus su, uprkos jakoj konkurenciji, ostvarili dobre rezultate na međunarodnoj trci u Crnoj Travi.

detaljnije
  • Ragbisti niškog Radničkog na "Čairu" protiv Radničkog sa Novog Beograda

Niški ragbisti u plej-ofu Balkanske Super lige

Pobeda na "Čairu" nad Radničkim sa Novog Beograda rezultatom 28:10, obezbedila je niškim ragbistima plasman u plej-of Balkanske Super lige. Duel sa Partizanom, koji je na programu sledećeg vikenda, odlučiće o tome ko će zauzeti 1. mesto u grupi A.

detaljnije
  • U niškom klubu kažu da zbog manjka novca nije više takmičara moglo da krene na Balkanski kup; foto: S. R.

Niškim kik-bokserima dve zlatne medalje na Balkanskom kupu

Kao i gotovo svake nedelje, Kik-bokseri kluba Niš u svoj grad se vraćaju sa odličjima. Ovog puta, oni su na Balkanskom kupu, u jakoj konkurenciji od preko 500 boraca iz 10 zemalja, nastupili sa 3 takmičara, a svaki je osvojio po medalju, od čega su dve najsjajnije. Nikola Lazarević i Novak Radulović postali su šampioni, dok je Natalija Savić osvojila bronzanu medalju.