Tandem parabiciklista iz Leskovca Milan Petrović i Goran Šmelcerović ponovili su uspeh iz 2012. godine i izborili su normu, te će predstavljati Srbiju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, koje se održavaju 2020. godine.

(5) detaljnije
  • Biciklisti Dubocica

Biciklisti Dubočice na korak od Paraolimpijskih igara

Na Evropskom kupu u Pragu takmičari Dubočice Milan Petrović i Goran Šmelcerović zauzeli su 5. mesto u generalnom plasmanu. Kako je ovo bila poslednja trka u sezoni, sada leskovački biciklisti čekaju da izađe konačna lista onih koji su uspeli da se već sada kvalifikuju za Paraolimpijske igre.

detaljnije
  • parabiciklisti BK Dubocica

Leskovački biciklisti blizu vize za Paraolimpijske igre

Tandem parabiciklista iz Leskovca Milan Petrović i Goran Šmelcerović osvojili su zlatno na Evropskom kupu u Beogradu. Pored ovog uspeha, Leskovčani su ostvarili i dobre rezultate na takmičenjima u Slovačkoj i Mađarskoj, pa se nadaju da će izboriti normu za Paraolimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

detaljnije
  • Biciklisti

Caribrodski maraton ponovo održan, južnjaci uspešni

Kroz živopisni kanjon reke Jerme i preko Vlaških planina vozili su biciklisti iz Srbije, Makedonije, Bugarske i Grčke na Caribrodskom MTB maratonu. Nakon 8 godina pauze, ova planinska trka je ponovo organizovana, staze su bile dužine od 33, 50 ili 100 km, a uspešni su bili i takmičari sa juga naše zemlje.

detaljnije
  • uspesni leskovcani balkan extreme foto BK Dubocica

Leskovčani osvojili 3 medalje na biciklističkom maratonu

Na biciklističkom "Balkan Extreme" maratonu proteklog vikenda u Vlasotincu dvojica takmičara leskovačkog kluba Dubočica postigli su odlične rezultate osvojivši zlatnu, srebrnu i bronzanu medalju među brojnim takmičarima iz Srbije i zemalja regiona.

detaljnije
  • Biciklizam

Leskovački i niški biciklisti uspešni na svim frontovima

Parabiciklisti iz Leskovca osvojili su dve bronze na Evropskom Kupu u Slovačkoj, a Nišlijka će biti član biciklističke reprezentacije Srbije. Takođe, takmičari klubova Dubočica i Naissus su, uprkos jakoj konkurenciji, ostvarili dobre rezultate na međunarodnoj trci u Crnoj Travi.