10:00, 30. 5. 2013.

Car Konstantin osvojio Kup Niša

Picture-086

Fudbaleri Cara Konstantina pobedili su Sinđelić posle penala 5:3 i tako osvojili Kup Niša na svom stadionu na Bubnju.

Picture-082 Ekipa sa Bubnja odbranila je pehar Kupa Fudbalskog saveza Niša, nakon trijumfa nad Sinđelićem posle boljeg izvođenja penala.

Gradski rivali i protivnici iz Srpske lige Istok odigrali su nerešeno 1:1 u regularnom toku, a oba gola viđena su u drugom poluvremenu.

Car Konstantin je poveo golom Nikole D. Petkovića u 51. minutu, a izjednačio je u 65. minutu Aleksandar Stojković nakon asistencije Slobodana Stojkovića.

Picture-089

Nakon toga usledilo je izvođenje penala, a prvi su šutirali fudbaleri Cara. Nikola D. Petković je prvi promašio penal, ali je usledio nedovoljno dobar šut Nemanje Stojkovića koji je golman Cara uhvatio bez problema. Strelac gola za Sinđelić Aleksandar Stojković je promašio penal, a pobednički pogodak delo je Milana Lazarevića.

Car Konstantin nastaviće dalje takmičenje u Kupu Fudbalskog saveza regiona istočne Srbije.

CAR KONSTANTIN - SINĐELIĆ 1:1 (0:0), penalima 4:2

CAR KONSTANTIN: Milanović, Veljković (Spasić), U. Stevanović, Saša Marković, Stefan Marković, Ilić, D. Lazarević, Nikola D. Petković, M. Lazarević, Mladenović (M. Stevanović), Todorović.

SINĐELIĆ: Milenković, Blagojević, Cvetković, Trajković, Stošić, Tomić (Stojanović), Mitić (S. Stojković), Milojić (Dimitrijević), Asanović, A. Stojković, N. Stojković.