Četiri medalje za kikboksere Niša na Balkanskom prvenstvu

Autor:Lj. F.Izvor:Južne vesti
kik-boks
4 medalje za Nišlije; foto: Kik-boks klub NIš

Na kik-boks Prvenstvu Balkana u Skoplju za seniore, juniore i mlađe juniore, Srbija je osvojila ubedljivo 1. mesto, a od 56 medalja koliko su osvojili srpski reprezentativci 4 odličja pripala su takmičarima iz Niša.

3 zlatne i jednu srebrnu medalju osvojili su niški reprezentativci, a srpski kikbokseri osvojili su 33 zlatne, 15 srebrnih i 8 bronzanih medalja.

Srbiji su pored pehara za najbolju ekipu, pripali i pehari za najboljeg seniora u K-1 i LK kao i pehari za najbolje juniore u K-1, LK.

Lazar Arsić u konkurenciji do 63,5 kilograma osvojio je zlato i pehar za najboljeg seniora prvenstva, posle 3 pobede protiv odličnih reprezentativaca Turske, Makedonije i Slovenije. Gordana Marjanović osvojila je zlato u seniorskoj konkurenciji posle 2 pobede. Nikolina Stevanović je u konkureniciji mlađih juniora osvojila zlato sa 2 pobede, dok je Miloš Janković osvojio srebro posle 3 meča u seniorskoj kategoriji - navode.

Srpski reprezentativci ostvarili su 72 pobede i 23 poraza, a Srbiju je predstavljalo 57 takmičara.

Na Prvenstvu Balkana pored Srbije učestvovale su i selekcije Severne Makedonije, Turske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Slovenije.