DŽK Kinezis

• dzudo klub kinezis superliga, foto nikola milosevic

Kinezis u finišu poražen u borbi za treće mesto u Superligi

U poslednjoj, najtežoj kategoriji, preko 90 kg, Aleksandar Stojkov je izgubio od Nikole Jeremića i takmičari Džudo kluba Kinezis iz Niša su ukupnim rezultatom 3:2 poraženi od Novosadskog džudo kluba u borbi za treće mesto ekipnog prvenstva Srbije. Niški borci tako nisu uspeli da odbrane bronzane medalje osvojene prošle godine.

detaljnije
  • Dzudo ilustracija

Niški džudisti ugostili kolege iz regiona

Džudo i sport spajaju klubove i nacije, pokazali su zajednički treninzi u Nišu oko 50 boraca iz Džudo kluba Kinezis, kao i gostiju iz Severne Makedonije, Bugarske i Bosne i Hercegovine. Pet dana rada, treninga, ali i druženja pomogli su džudistima da se bolje spreme za nastupajuće obaveze.

detaljnije
  • Nevena Milić na Evropskom kupu u Sarajevu

Srebrna i bronzana medalja za džudiste Kinezisa na Evropskom kupu u Sarajevu

Prvu seniorsku medalju na evropskim kupovima 20-godišnja takmičarka Džudo kluba Kinezis iz Niša Nevena Milić osvojila je u Sarajevu u kategoriji do 48 kg pošto je u finalu Evropskog kupa poražena od dve godine starije Luis Peti iz Belgije. Medalju u Niš doneo je i Igor Vračar koji je bio treći u konkurenciji preko 100 kg.

detaljnije
  • Nemanja Stankovic i mihailo Ćirić

Bronza za niškog džudistu na Evropskom kupu

Takmičar Džudo kluba Kinezis iz Niša Mihailo Ćirić osvojio je bronzanu medalju u kategoriji do 90 kg na Evropskom kupu u Dubrovniku. 23-godišnji Nišlija je jedini predstavnik Srbije koji se vraća sa medaljom oko vrata sa važnog takmičenja održanog u Hrvatskoj.

detaljnije
  • Kinezis

Džudisti Kinezisa najbolji u Srbiji

Na Otvorenom prvenstvu Srbije za seniore, u konkurenciji 187 takmičara iz 41 kluba, borci Džudo kluba Kinezis iz Niša osvojili su 10 medalja i u ukupnom plasmanu zauzeli prvu poziciju, ispred favorita Crvene zvezde i ODžK Beograda. Sa dve zlatne, pet srebrnih i tri bronzane medalje džudisti Kinezisa su još jednom pokazali svoju nadmoć u državi. Drugi predstavnik Niša, Džudo klub Niš osvojio je dve bronzane medalje.

(1) detaljnije
  • VAK_7208

Staša Gejo četvrti put najbolji sportista Niša, Piksi sportska ličnost

Drugi put uzastopno, četvrti put ukupno, Staša Gejo je najbolji sportista Niša, odlučio je žiri na Izboru sportiste godine Niša. Za najbolji kolektiv izabran Džudo klub Kinezis, a najbolji mladi sportista je njegov izdanak Igor Vračar. Dragan Stojković Piksi, selektor fudbalske reprezentacije, primio je nagradu "Sportska ličnost Niša", a zlatni vaterpolista Sava Ranđelović prvi "Sportski Gran pri".

(14) detaljnije
  • džudo

Zlatna i srebrna medalja za niške džudiste na Svetskom školskom prvenstvu

Dvoje 13-godišnjih Nišlija našlo se na pobedničkim postoljima na Svetskom školskom prvenstvu u džudou koje se održalo u Beogradu u okviru Svetskih sportskih igara mladih - Anđela Simić osvojila je zlatnu medalju, dok se bronzana medalja našla oko vrata Vuka Nedeljkovića.

detaljnije
  • Dzudo kluib Kinezis

Juniori Kinezisa najbolji na Prvenstvu Srbije

Univerzitetski džudo i sambo klub Kinezis je, nakon odličnog skora na Regionalnom, dominirao i na Prvenstvu Srbije za juniore održanom u Beogradu, osvojivši prvo mesto u ukupnom plasmanu. U konkurenciji 163 takmičara iz 53 srpska kluba, Kinezis je nastupio sa 10 takmičara, osvojio pet medalja, od čega su četiri zlatna odličja.

detaljnije
  • judo juniori

Dominacija Kinezisa na Prvenstvu centralne Srbije za juniore

Univerzitetski džudo i sambo klub Kinezis postigao je rezultat koji će teško biti ponovljen. Kao najbrojnija ekipa na Prvenstvu centralne Srbije za juniore uspeli su da zabeleže perfektan skor i ostvare preko 25 pobeda i nijedan poraz.

(4) detaljnije
  • Džudo klub Kinezis, Otvoreno prvenstvo Srbije

Džudisti Kinezisa još jednom pokazali da su među najboljima u Srbiji

Na Otvorenom prvenstvu Srbije za seniore u Beogradu takmičari Džudo kluba Kinezis iz Niša osvojili su sedam medalja. Niški klub je ovim rezultatom osvojio drugo mesto u konkurenciji muškaraca i treće u ukupnom klupskom plasmanu, a najbolji je od svih timova iz centralne Srbije.

(2) detaljnije
  • dzudo klub nis 2, foto marko jovanovic

Džudo klub Niš osvojio Prvu ligu i postao superligaš

Posle 30 godina Džudo klub Niš je osvojio prvo mesto u Prvoj ligi i tako se našao u društvu superligaša. Niški borci su na takmičenju u beogradskoj sali "Šumice" ostvario svih pet pobeda nad protivnicima u Prvoj ligi i zasluženo obezbedio plasman u elitu.

• kinezis

Džudisti Kinezisa najbolji i na Prvenstvu Srbije za juniore

Nakon osvajanja pehara za najbolju ekipu na Prvenstvu Srbije za seniore, Univerzitetski džudo klub Kinezis je ponovio taj uspeh jer je sa 10 medalja bio najbolji klub na državnom šampionatu za juniore u Beogradu. Niški borci osvojili su jednu zlatnu medalju, pet srebrnih i četiri bronzane.

• Džudo klub Kinezis

Veliki uspeh džudista Kinezisa: niški klub najbolji na seniorskom Prvenstvu Srbije

Sa 11 medalja, od čega jedna zlatna, četiri srebrne i šest bronzanih, borci Džudo kluba "Kinezis" osvojili su i zvanje najbolje ekipe na Prvenstvu Srbije za seniore u Beogradu. Niški džudisti, koji su sada osvojili najviše medalja na državnom prvenstvu u svojoj istoriji, iza sebe su ostavili favorizovanu Crvenu zvezdu, zatim novosadsku Slaviju i ODžK Beograd.

• Evropski kup džudo Kinezis Nemanja Milić Pavle Krsmanović i Đorđe Stanojević

Džudisti Kinezisa na Evropskom kupu osvojili tri medalje

Najveći uspeh u klupskoj istoriji na seniorskim evropskim kupovima džudisti Kinezisa ostvarili su minulog vikenda u Dubrovniku - Nemanja Milić osvojio je srebrnu medalju, a Pavle Krsmanović i Đorđe Stanojević bronzane. Odličja niških džudista doprinela su i ukupnom plasmanu Srbije, koja je prvo međunarodno takmičenje posle pauze zbog pandemije završila kao najbolja reprezentacija.

• ok nis

Budžet za sport veći za 13 miliona, značajno više para za OK Niš, VK Nais i ŽFK Mašinac

Ove godine bi iz budžeta Niša trebalo da 410 miliona dinara ode za sport, što je uvećanje od 13 miliona u odnosu na prošlu godinu. I ovog puta će skoro petina para otići Fudbaskom klubu Radnički, a dosta više novca u odnosu na prethodnu godinu dobiće Vaterpolo klub Nais, Odbojkaški klub Niš i Ženski fudbalski klub Mašinac.

(9) detaljnije
  • Filip Nurkić

Džudista Kinezisa Filip Nurkić najbolji sportista Niša za 2019. godinu

U godini na izmaku za najboljeg sportistu Niša izabran je Filip Nurkić, džudista Kinezisa koji je drugi put u karijeri postao seniorski prvak države i objedinio tri titule u kategoriji do 60 kilograma. Najbolji mladi sportista je plivač Naisusa Andrija Petković, dok je za najbolji kolektiv izabran Fudbalski klub Radnički.

• judo klub kinezis, foto judo savez srbije

Džudisti Kinezisa treći put vicešampioni Srbije

Nisu uspeli takmičari Džudo kluba Kinezis iz Niša da naprave iznenađenje i osvoje prvu šampionsku titulu jer su u finalu Superlige poraženi od branioca titule Crvene zvezde, rezultatom 4:1. Nišlije su treći put u svojoj istoriji osvojile zvanje vicešampiona Srbije.

(3) detaljnije
  • nemanja-stankovic-i-milan-mihajlovic-kinezis

Niški Kinezis protiv Crvene zvezde u finalu Superlige

Pobedama nad Omladincem iz Stepanovićeva, beogradskim Partizanom i ODžK Beogradom, takmičari Džudo kluba Kinezis iz Niša obezbedili su treće finale Superlige u svojoj istoriji. Za svoju prvu titulu prvaka Srbije niški džudisti moraće u nedelju, 22. decembra da savladaju beogradsku Crvenu zvezdu.

• 75603900_1459146994248371_6062810486829744128_n

Džudisti Kinezisa sa dva poraza završili Ligu Evrope

Posle dva peta mesta u Ligi Evrope, džudisti Kinezisa su svoje treće učešće završili već u grupi pošto su pretrpeli dva poraza. Trener niške ekipe Nemanja Stanković kaže da su u tesnim porazima u Lisabonu odlučivale nijanse.

• judo-kinezi,-superliga,-foto-jk-kinezis

Niški džudisti treći put u Ligi Evrope - najavljuju borbu za vrh

Nakon osvajanja petih mesta u Ligi Evrope 2016. i 2018. godine, takmičari Džudo kluba Kinezis iz Niša treći put će se nadmetati u ovom evropskom takmičenju. Najboljih sedam niških boraca takmičiće se u nedelju, 17. novembra sa još 11 ekipa u Lisabonu, a kako kaže trener Nemanja Stanković, želja im je da odu korak dalje.